Serial "Osiecka" przed premierą. W Trójce piosenki, wspomnienia, rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:00
Jest nazywana "Pierwszą damą polskiej piosenki". Nie bez powodu: spod jej pióra wyszło ponad dwa tysiące piosenek, z których spora część stała się przebojami śpiewanymi przez cała Polskę. Historii jej życia – niezwykłej, zagmatwanej i burzliwej – poświęcony jest serial "Osiecka", który zadebiutuje na antenie TVP1 już 25 grudnia. A Trójka jest jego patronem.
Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej
Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej Foto: Mirosław Sosnowski/TVP/mat. prasowe

Agnieszka Osiecka pap 1200.jpg
Radiowa Trójka patronuje serialowi TVP "Osiecka", emituje archiwalne koncerty i wywiady z poetką oraz piosenki z jej tekstami

Agnieszka Osiecka była przez lata związana z Trójką – często i chętnie z nią współpracowała. A w latach 1963-70 wraz z Janem Borkowskim prowadziła tu "Radiowe Studio Piosenki", dzięki któremu zadebiutowało i wypromowanych zostało wiele gwiazd polskiej estrady. Nic więc dziwnego, że trójkowe muzyczne studio koncertowe nosi właśnie jej imię. 


Posłuchaj
08:24 2020_12_14 12_15_59_Trojka_do_trzeciej.mp3 Zbliża się premiera serialu o A. Osieckiej (Trójka do trzeciej)

Od poniedziałku zaczynamy akcję antenową "Osiecka w Trójce", która potrwa do końca roku. Trójka codziennie będzie przypominać twórczość Agnieszki Osieckiej: w programach porannych i w popołudniowych zabrzmią jej piosenki. Te przebojowe i te mniej znane, choć właściwie trudno sobie wyobrazić, że te drugie istnieją. 

– W "Trójce do trzeciej" będziemy opowiadać historię jej życia, rozmawiając z gośćmi, wspominając jej nagrania, jej występy, niektóre z jej tekstów. Będziemy też przypominać niektóre zdarzenia z jej życia dzięki wspomnieniom osób, które były świadkami tych wydarzeń, jej przyjaciół – zapowiada Piotr Majewski.

Maryla Rodowicz "Ballada wagonowa" – Opole 75/YouTube Festiwalove Opel

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Gość: Piotr Majewski
Data emisji: 14.12.2020
Godzina emisji: 12.15

pr


Czytaj także

Zofia Turowska: Agnieszka Osiecka żonglowała słowami jak iluzjonista w cyrku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:15
Agnieszka Osiecka była niezwykłą postacią: mistrzynią słowa, poetką, autorką niezliczonych przebojów i piosenek, felietonistką, a także dramatopisarką. W księgarniach właśnie pokazała się poświęcona jej książka "Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofii Turowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdyby Zbigniew Wodecki był Francuzem… Francois Martineau z niezwykłym projektem

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 12:50
Francois Martineau – muzyk od 9 lat mieszkający w Krakowie rozpoczął pracę nad nową płytą, na której znajdzie się 15 utworów znanych i lubianych artystów. – W polskim dziedzictwie są perełki i warto eksportować je, m.in. w języku francuskim – mówi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Deszcze niespokojne" z archiwalnej szafy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 08:00
Zakamarki magazynów i szaf w archiwach skrywają wiele tajemnic. Jakiś czas temu natrafiono tam na oryginalne taśmy z nagraniami muzyki do słynnego serialu "Czterej pancerni i pies". Teraz zostały cyfrowo odnowione i wydane na płycie "Muzyka z małego i wielkiego ekranu"!
rozwiń zwiń