Wesołe ferie z pierogami i pomocą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:45
Wtorkowym gościem "Ferii z Trójką" jest Michał Kaczmarek, piosenkarz popowy i jazzowy, laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowiańskiej "Słowiański Bazar". Karierę muzyczną zaczął w wieku sześciu lat, zdobywając wraz z Kapelą Folkową Grand Prix Festiwalu Piosenki Turystycznej w Ostrzeszowie.
Michał Kaczmarek
Michał Kaczmarek Foto: Ireneusz Sobieszczuk TVP/PAP

Ala Ola Tracz pap 1200.jpg
Ferie śpiewających sióstr. Ala i Ola Tracz w Trójce

Trudno się dziwić, że tak wcześnie rozpoczął karierę muzyczną, skoro pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny: jego dziadek grał na skrzypcach i śpiewał, ojciec grał na dudach, obaj bracia grali na instrumentach muzycznych (jeden na kontrabasie, drugi na klarnecie), a obie siostry śpiewają.


Posłuchaj
10:15 2021_01_05 12_29_07_Ferie_z_Trojka.mp3 Ferie Michała Kaczmarka (Trójka do trzeciej – Ferie z trójką)

 


Ferie 1200x660_3.jpg
Ferie zimowe w Polskim Radiu

Ferie, jak sam mówi, spędza bardzo aktywnie: np. lepiąc pierogi. Jak obliczył, ulepił ich dokładnie 83. I planuje wkrótce ulepić kolejne! Ale też nie zapomina o starszej sąsiadce, której pomaga, spędzając z nią czas i robiąc zakupy. I namawia do tego wszystkich: – Wystarczy się rozejrzeć wokół, nawet na klatce. Poza tym chyba każdy ze słuchaczy ma babcię lub dziadka: im też na pewno trzeba pomóc – mówi muzyk.

Michał zachęca także, aby wykorzystać czas wolny na ćwiczenie głosu i śpiewania. – Śpiewać każdy może, ale oczywiście wcześniej trzeba głos poćwiczyć – wskazuje. – Bo trzeba, tak jak ciało, trenować mięśnie gardła. To jest emisja głosu, ćwiczenia dykcyjne, rozciągające mięśnie twarzy, języka – tłumaczy.

Trójkowy gość oczywiście codziennie przeprowadza takie ćwiczenia. Także dlatego, że pracuje nad płytą, która planuje wydać w tym roku.

Michał Kaczmarek – Obok nas Pejzaż bez ciebie 2009/YouTube popsar 10


*** 

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej – Ferie z Trójką
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Michał Kaczmarek (wokalista, laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowiańskiej "Słowiański Bazar")
Data emisji: 5.01.2021
Godzina emisji: 12.29

pr

Czytaj także

Silver gaming. W co grają nasi dziadkowie i babcie?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 12:50
Okazuje się, że po nastolatkach grupą wiekową najchętniej sięgającą po gry komputerowe są… seniorzy. – W grach często nie ma znaczenia, kto ile ma lat – mówi Damian Gałuszka, badacz gier z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz gość festiwalu Games Of Impact 2020, na którym poruszony zostanie m.in. temat silver gamingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezcenny uśmiech, który daje siłę

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:15
W "Zagadkowej niedzieli" tym razem rozmawialiśmy o świętach i różnych ich aspektach. Trudno się temu dziwić, skoro Wigilia już za kilka dni. Jak zwykle w Zagadkowym Studiu rozmawialiśmy z fantastycznymi gośćmi: Moniką Dąbrowską-Jarosz z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu oraz Karolem Wójcickim, który głowę ma w gwiazdach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie online w królewskich zamkach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 12:15
Pierwsze dni nowego 2021 roku, to doskonały czas, aby się zastanowić, co nas czeka w nadchodzących miesiącach. A w najbliższych dniach? Od poniedziałku dorośli wracają do pracy, a dzieci mają ferie. To dla nich Anna Popek ma świetną propozycję, jak spędzić wolny czas.
rozwiń zwiń