Miłość, czary i stylowe kostiumy na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:27
Po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń, od kilkunastu dni znów możemy wybrać do kina. A tam czeka na nas m.in. "Czarownica miłości", intrygujący amerykański retro-horror z elementami romantycznej komedii.
Anna Biller mocno się napracowała przy Czarownicy miłości
Anna Biller mocno się napracowała przy "Czarownicy miłości"Foto: Forum / EFE / SUSANNA SAEZ

Film autorstwa Anny Biller – jeszcze zanim trafił do szerokiej dystrybucji – był pokazywany na Octopus Film Festival w Gdańsku, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, że obraz ten dość mocno różni się od większości repertuaru proponowanego obecnie przez kina.

Sama fabuła nie jest może nazbyt oryginalna – główna bohaterka próbuje za pomocą czarów rozkochiwać w sobie kolejnych mężczyzn. Uwagę zwraca natomiast forma filmu, mocno nawiązująca do klasycznych horrorów z lat 60. i 70.


Posłuchaj
03:49 2021_02_23-12-47-40 fajny film czarownica.mp3 Dlaczego warto pójść do kina na "Czarownicę miłości" (Fajny film / Trójka do trzeciej)

 

Anna Biller – odpowiedzialna za reżyserię, scenariusz, kostiumy, scenografię i montaż – zadbała o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Do nakręcenia filmu wykorzystała 35-milimetrową taśmę, dokładnie taką, jakiej używano w tamtej epoce. Aby w pełni docenić efekt końcowy, lepiej nie oglądać "Czarownicy miłości" w domowym zaciszu.

– To jest film, który bardzo przyjemnie ogląda się w kinie na wielkim ekranie, ze względu na to, jak on jest nakręcony. Jest bardzo wysmakowany wizualnie, a wszyscy bohaterowie mają bardzo fikuśne i wyjątkowe stroje – zachwala Grzegorz Fortuna, doktor filmoznawstwa.

"Czarownicę miłości" można zobaczyć w wybranych kinach studyjnych.

"Czarownica miłości" - zwiastun, źródło: YouTube / kinopodbaranami

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 12.47

kc

Czytaj także

Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziemia obiecana". Najlepszy polski film

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 05:45
21 lutego 1975 roku odbyła się premiera filmu "Ziemia obiecana" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Najbardziej dynamicznego i nowoczesnego dzieła nie tylko w tamtych czasach, ale do dziś niemającego sobie równych w polskim kinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Allen kontra Farrow". Serial wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:55
Serial "Allen kontra Farrow" wzbudza kontrowersje jeszcze przed premierą. Produkcja dotyczy jednego z największych skandali obyczajowych w Hollywood, związanych z zarzutami o molestowanie dla Woody'ego Allena.
rozwiń zwiń