Budzi, bawi, uczy i pomaga zasnąć. Polskie Radio Dzieciom obchodzi 6. urodziny!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:27
1 kwietnia to nie tylko prima aprilis i urodziny radiowej Trójki. W tym roku to także dzień, w którym 6 lat kończy Polskie Radio Dzieciom – jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę, bez reklam, nadaje audycje skierowane do dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Dzieci w Polskim Radiu Dzieciom 1.06.2018
Dzieci w Polskim Radiu Dzieciom 1.06.2018Foto: Kamil Jasieński/Polskie Radio

Kinga Sawczuk_1200.jpg
Zobacz wywiady z Kingą Sawczuk. WIDEO

Dla przedszkolaków i dzieci nieco starszych

Polskie Radio Dzieciom, którego działalność rozpoczęła się wraz z początkiem kwietnia 2015 roku, w swojej ofercie programowej zawiera słuchowiska, bajki, koncerty, ciekawostki naukowe, lekcje języków obcych i inne materiały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

– W ciągu tygodnia nadajemy ponad sto premierowych audycji. Są to audycje edukacyjne, kulturalne, rozrywkowe, muzyczne. Rano budzimy, potem bawimy i uczymy, a wieczorem pomagamy zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek – mówi sekretarz programowa Klaudia Borowa, której urodziny również przypadają na dzień 1 kwietnia.


Posłuchaj
03:12 Trojk do trzeciej 6. urodziny Polskiiego Radia Dzieciom 2021_04_01 14-21-01 .mp3 Polskie Radio Dzieciom uczy i rozwija dziecięcą wyobraźnię już od 6 lat (Trójka do trzeciej)

 

Dorośli też mogą się czegoś nauczyć

Po godz. 21.00, kiedy to większość małych słuchaczy znajduje się już w łóżkach, na antenie pojawiają się audycje poradnikowe przeznaczone dla rodziców i opiekunów. – Pasmo wieczorne kierowane do dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki. Staramy się być ekspertem, jeżeli chodzi o edukację i wychowanie – opisuje zastępca dyrektora redaktora naczelnego Daria Druzgała.

Zobacz, co Polskie Radio Dzieciom przygotowało na 1 kwietnia --->

To, co najważniejsze

Za mikrofonem w tej wyjątkowej stacji radiowej siadają równie wyjątkowi prowadzący. Należą do nich m.in. Pani Literka, Dr Witaminka, Magister Sprężynka oraz Miś Michaś, który jest w niej od samego początku. Leszek Filipowicz, który wciela się w Misia Michasia, zapytany o powód, dla którego Polskie Radio Dzieciom jest unikalnym programem w skali kraju, odpowiada:  Wszędzie informacje gonią. My tutaj spokojnie dzieciom tłumaczymy najważniejsze sprawy.


🎉 Hurra ✨🎂 To jest ten wyjątkowy dzień 🥳🎈 🎁 Z okazji naszych urodzin przez cały dzień na naszej antenie możecie zdobyć...

Opublikowany przez Polskie Radio Dzieciom Środa, 31 marca 2021

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego świętowania urodzin. W nowej ramówce znalazły się konkursy, piosenki, słuchowiska i oczywiście prezenty. Stacja nadaje w technologii cyfrowej w systemie DAB+, co znaczy, że po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji na telefon i tablet można słuchać jej na całym świecie.  

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Dorota Piotrowska
Data emisji: 01.04.2021
Godzina emisji: 14.21

kr

Czytaj także

6. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 18:00
Z okazji 6. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprosiło swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Słuchowisko, spektakl on-line, specjalne wydanie Listy Przebojów to atrakcje, które stacja przygotowała dla swoich słuchaczy. Przed nami jeszcze koncert "Źródełko. Myśmy przyszli po dyngusie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złota rybka: reaktywacja". Słuchowisko na urodziny PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:17
Z okazji 6. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza 1 kwietnia swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania. W urodzinowej ramówce znajdą się konkursy, piosenki, słuchowiska i oczywiście prezenty. O godzinie 14.00. stacja zaprosiła na słuchowisko "Złota rybka: reaktywacja". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko orły i sokoły. Polskie piosenki na Międzynarodowy Dzień Ptaków

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 20:02
1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Przy tej okazji przypominamy sztandarowe przykłady rodzimych piosenek o tematyce ornitologicznej.
rozwiń zwiń