Punk dla ratowników medycznych w dniu ich święta. Grupa DiAnti w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 08:00
Są dyspozycyjni i gotowi do pracy o każdej porze dnia i nocy, a od ich wiedzy i umiejętności zależy ludzkie życie – ratownik medyczny to jeden z najbardziej wymagających zawodów, zwłaszcza w czasie pandemii. Od 14 lat obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, który w tym roku punkowy kwartet DiAnti postanowił uczcić wyjątkowym utworem zatytułowanym "24 h".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LightField Studios

DiAnti sami określają swoją muzykę jako "półprogresywny punk". Dlatego po "24 h" możemy spodziewać się mocnych gitar i agresywnego wokalu. A to wszystko w słusznej sprawie.

Posłuchaj
07:02 2020_10_13 07_40_24_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Dzień Ratownictwa Medycznego. Grupa DiAnti i ich muzyczny hołd (Pora na Trójkę)

 

– Nagraliśmy ten utwór w podziękowaniu za  ciężką pracę i poświęcenie ratowników medycznych. To ludzie z wielką pasją, którą podziwiam – mówił w Trójce gitarzysta i wokalista Grzegorz Fiks. W utworze pojawia się głos kogoś jeszcze. – Udało mi się namówić do popisu wokalnego Navala, czyli byłego żołnierza jednostki wojskowej GROM – wyjawił muzyk.

Wraz z połową grupy DiAnti w studiu Trójki znalazł się przyjaciel zespołu Patryk Ruciński, który sam jest ratownikiem medycznym. – Przede wszystkim jest ciężko, robota jest cały czas. Nie odczuwamy tego, że jest nasze święto – przyznał szczerze mężczyzna. – Jest nam miło, że ktoś o nas myśli, pamięta o nas i docenia naszą ciężką pracę – dodał.

Do utworu "24 h" powstał teledysk, którego premiera odbędzie się o godz. 19.00 na kanale grupy DiAnti w serwisie YouTube.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Autor rozmowy: Łukasz Ciechański
Gośćie Grzegorz Fiks i Marek Kułakowski (muzycy zespołu DiAnti) , Patryk Ruciński (ratownik medyczny)
Data emisji: 13.10.2020
Godzina emisji: 7.40

kr

Czytaj także

Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gołyźniak: dostałem czas na tę płytę

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 22:00
Maciej Gołyźniak jest utytułowanym polskim perkusistą. Kierowane przez niego trio nagrało album "The Orchid", który 18 września ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz". W zespole grają jeszcze Robert Szydło (bas) i Łukasz Damrych (piano).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlak Śląskiego Bluesa. Multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:30
Szlak Śląskiego Bluesa to niezwykły, jedyny tego rodzaju projekt na świecie: multimedialna trasa po śląskich klubach muzycznych. W dniach 7-11 października, tak jak od ponad 50 lat, rozbrzmiewa tam blues, jazz, rock, a opowiadają o tym znakomici muzycy. To także coroczna, równie niezwykła trasa koncertowa przypominająca najważniejsze zespoły i ich muzykę.
rozwiń zwiń