Rusza Polskie Radio Kierowców! Prezes Agnieszka Kamińska gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 08:30
W piątek 16 października kierowcy w całej Polsce usłyszą sygnał Polskiego Radia Kierowców – nowego programu Polskiego Radia. O tym nowoczesnym, interaktywnym projekcie opowiada prezes Agnieszka Kamińska.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

– 46 lat temu w Programie 1 Polskiego Radia powstała audycja "Radio kierowców" i cały czas budzi ona ogromne zainteresowanie. Mamy mnóstwo telefonów od słuchaczy, nie tylko z Polski. Na tej bazie postanowiliśmy stworzyć Polskie Radio Kierowców – program dla wszystkich użytkowników dróg. Po reakcjach słuchaczy widzę już teraz, że i tu ciekawość słuchaczy jest olbrzymia – mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

kierowca jazda smartfon nawigacja 1200.jpg
Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Radio Kierowców dostępne będzie w technologii DAB+ oraz poprzez aplikację. To jedyna w Polsce całodobowa stacja stworzona w odpowiedzi na zainteresowanie Słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach. Na antenie będzie można usłyszeć programy dotyczące m.in. aktualnej sytuacji na drogach, porad prawnych i technicznych czy historii motoryzacji i motosportu. Na antenie pojawią się też wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy. 

Linki do pobrania aplikacji:

– Każdy z nas jest użytkownikiem dróg. W Polskim Radiu Kierowców usłyszymy świetną muzykę, ale i informacje związane z bezpieczeństwem drogowym, modą motoryzacyjną, pojawią się fantastyczni goście. Każdy może wyciągnąć z tego wiele tematów dla siebie – wymienia Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
03:51 PR3_MPLS 2020_10_16-08-16-24.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców (cz. 1) (Pora na Trójkę)

 

Dla twórców programu jednym z priorytetów jest promowanie bezpiecznej, mądrej i odpowiedzialnej jazdy oraz wzajemnej życzliwości na drodze. Prowadzący będą przypominać o okresowych badaniach, sprawdzaniu uprawnień, przeglądach, ubezpieczeniach. Odniosą się do warunków pogodowych, tłumacząc, jak wpływają na technikę i styl jazdy oraz uwrażliwiając na ewentualne zagrożenia i możliwe zachowania innych kierowców. Poinformują o nowych przepisach, opowiedzą o nowinkach technologicznych na rzecz bezpieczeństwa i ekologicznej jazdy.

– Usłyszymy informacje drogowe o korkach, problemach na trasach, również pogodowe. Istotne jest to, że je można będzie zregionalizować - w aplikacji można będzie zaznaczyć swoją lokalizację i dzięki temu otrzymywać będziemy wiadomości o tym, co zdarzyło się w promieniu 100 km od nas, o tym, co najbardziej interesuje nas tu i teraz – tłumaczy prezes Polskiego Radia.

Posłuchaj
03:47 PR3_MPLS 2020_10_16-08-23-45.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców (cz. 2) (Pora na Trójkę)

 

W programie pojawią się rozmowy z ekspertami: policjantami, lekarzami, spedytorami, instruktorami doskonalenia jazdy, psychologami transportu. Będą także serwisy informacyjne i raporty z dróg, również w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. 

– Nasi koledzy i koleżanki z redakcji zagranicznych będą przygotowywali serwisy informacyjne w kilku językach. Chodzi o to, by również kierowcy z zagranicy przemieszczający się po Polsce mogli uzyskać najświeższe wiadomości drogowe – dodaje Agnieszka Kamińska.

***

Ramówka Polskiego Radia Kierowców podzielona została na kilkugodzinne pasma.

  • codziennie od godz. 5.00 do 11.00 - "Rozrusznik", czyli aktualizowane co kilka minut informacje drogowe i pogodowe, najważniejsze przypomnienia na dany dzień, newsy istotne dla ruszających w drogę, a przede wszystkim ogromna dawka dobrej energii
  • od godz. 11.00 do 17.00 – "Wysokie Obroty", czyli ciekawi goście, aktualności, aktualna sytuacja na drogach, pogoda i zalecenia co do bezpiecznej jazdy oraz felieton motoryzacyjny. Prowadzący będą poruszać ważne dla kierowców tematy, np. dlaczego na drodze zawsze wygrywa fizyka
  • "Na luzie", czyli bezpieczny powrót do domu z Polskim Radiem Kierowców. W paśmie od godz. 17.00 do 23.00 najświeższe informacje, ewentualne ostrzeżenia pogodowe, wszystko, co trzeba wiedzieć, aby bezpiecznie i w dobrym nastroju wrócić do domu. Ciekawostki motoryzacyjne, najważniejsze przepisy Kodeksu drogowego, relacje reporterskie z kraju i zagranicy, rozmowy ze słuchaczami
  • od godz. 23.00 do świtu włącza się "Automat" – pasmo z powtórkami najciekawszych wywiadów, poruszających materiałów reporterskich i błyskotliwych felietonów okraszone doskonałą muzyką.

***

Inauguracja Radia Kierowców nastąpi w piątek 16 października o godz. 11.00. 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz CiechańskiMałgorzata Łukowska
Gość: Agnieszka Kamińska (prezes Polskiego Radia)
Data emisji: 16.10.2020
Godzina emisji: 8.16, 8.23

pb/ml

Czytaj także

Agnieszka Kamińska: PR Kierowców wpisuje się w misję dbałości o bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:00
- To jedyna w Polsce 24-godzinna stacja radiowa stworzona w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Podkreśla, że Polskie Radio Kierowców to bardzo nowoczesny i innowacyjny projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:50
Startuje Polskie Radio Kierowców – całodobowy, nowoczesny i interaktywny projekt Polskiego Radia. – Nawet jeżeli ktoś nie do końca "siedzi" w świecie motoryzacyjnym, bardzo chętnie posłucha o nowych przepisach, o zmianach, ułatwieniach – mówił w Trójce Kuba Marcinowicz, którego będziemy mogli usłyszeć już pierwszego dnia działalności radia, który czeka nas w piątek 16 października.
rozwiń zwiń