Zabawa integracyjna... przed komputerem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 07:30
Zamiast zabawy w klubie – spotkanie przez aplikacje online. Tak w dobie pandemii najczęściej wyglądają firmowe integracje i zabawy karnawałowe. Jakie atrakcje czekają na pracowników i jak się na nich bawią uczestnicy?
Konferencje online cieszą się dużą popularnością.
Konferencje online cieszą się dużą popularnością. Foto: Rido/shutterstock

– Byłam na integracji online. Na początku podsumowano sukcesy firmy, a potem rozdano nagrody dla najlepszych pracowników. Część oficjalna trwała ponad godzinę. Porównałabym to do oglądania nudnej konferencji prasowej – opowiada pani Alicja, pracująca w jednej z warszawskich korporacji. 

W takim spotkaniu może uczestniczyć nawet do tysiąca osób równocześnie. Wszystko zależy od przyjętej konwencji. To może być duża impreza z gwiazdami, która jest transmitowana ze studia. Jednak najczęściej firmy decydują się na spotkania, w których udział bierze około 200 osób. W takim przypadku najczęściej dzielimy uczestników na mniejsze zespoły projektowe. W tych podgrupach mogą oni korzystać z różnych rozrywek – wyjaśnia Marek Michalak, współwłaściciel jednej z firm organizujących spotkania online.

Spotkania integralne online, to często wybierana przez firmy forma rozrywki. Spotkania integracyjne online to często wybierana przez firmy forma rozrywki. / pixabay.com

Czy takie rozwiązania podobają się pracownikom?

shutt praca zdalna 280.jpg
Zdalnie czy hybrydowo? Polacy zastanawiają się, jak wolą pracować

– Rozrywek podczas integracji nie było dużo. Jedyną atrakcją był koncert grupy muzycznej. Zabawa odbyła się bez przyjętego motywu przewodniego – podsumowuje pani Alicja. 

Przy większych grupach proponujemy tematykę karnawałową, czyli np. warsztaty tańca, makijażu, robienia drinków czy gry scenariuszowe. Duże kadry dzielimy na mniejsze zespoły, które w kolejnych etapach mogą się ze sobą mieszać. Pod koniec integracji często okazuje się, że w grupie tysiąca osób, większość uczestniczyła we współdzielonych atrakcjach – wyjaśnia Marta Bzoma, organizatorka wydarzeń online.

Posłuchaj
02:55 2021_01_27-07-23-16_Pora_na_Trojke_karnawal_online.mp3 Integracja pracownicza w internecie (Pora na Trójkę)

ćwiczenia online shutter 280 Southworks.jpg
Nie siedź, rusz się – będziesz zdrowszy!

 

Na jakie imprezy karnawałowe możemy liczyć w tym roku?

– Spotkania karnawałowe będą krótsze. Z naszego doświadczenia najlepiej sprawdzają się takie, które trwają od półtorej do trzech godzin. Oczywiście z możliwością przedłużenia na wirtualne rozmowy. Chętni uczestnicy mogą uformować podgrupy i w miłej atmosferze przełączać się między nimi. To sprzyja rozmowom i nieformalnej integracji – zaznacza Michalak.

Integracje online nie cieszą jednak zbyt dużą popularnością wśród pracowników.  Nie czuję, żebyśmy się zintegrowali. Pod koniec spotkania podzielono nas na podgrupy według działów, w których pracujemy na co dzień. Takie rozwiązanie nie dało okazji do dodatkowej integracji. Spotkanie trwało 4 godziny. Zdążyłam się wynudzić. Kilka razy myślałam o tym, że powinnam teraz pracować, a nie marnować czas na pogawędki o niczym – wspomina pani Alicja.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 27.01.2021
Godzina emisji: 7.23

zch/kr

Czytaj także

Spotkania, które zmieniają spojrzenie na świat

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 06:45
Zdarzają się spotkania, które wpływają na nasz sposób myślenia, które otwierają nam oczy. Anna Popek ostatnio miała dwie takie rozmowy - obie z kobietami w wieku dojrzałym. I właśnie o nich opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja, która pomoże dobrze się ubrać

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 18:00
Grupa młodych ludzi z Krakowa stworzyła aplikację, która pomaga się ubrać. Podobnych pomysłów było w przeszłości kilka, ale ten dostał naprawdę duże pieniądze na rozwój. Mówiono im, że są za młodzi, a jednak się udało!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na stojąco przy biurku: zdrowiej, bardziej wydajnie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:30
Specjaliści są zgodni: tyjemy na potęgę, również z powodu siedzącego trybu życia. Pandemia dodatkowo jeszcze wzmacnia tę tendencję. Dlatego już od kilku lat rozwija się moda na stojącą pracę przy biurku. Czy to właśnie jest nasza przyszłość?
rozwiń zwiń