Ślub online? Pierwsze pary powiedziały sobie "tak" przed kamerą

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 06:25
Narzeczeni, urzędnik, świadkowie i kamera. Pierwszy w Polsce ślub cywilny online odbył się w Gdyni. Państwo młodzi powiedzieli sobie "tak", a goście oglądali uroczystość w internecie.
Ślub online to nowość w Polsce.
Ślub online to nowość w Polsce.Foto: Shutterstock

Ślub transmitowany online to nowość w Polsce. Gdynia jest pierwszym miastem na mapie naszego kraju, które oferuje taką usługę. – Pandemia mocno ograniczyła liczbę osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach. W tej chwili, w przypadku ślubu, są to: młoda para, świadkowie, fotograf bądź jeden gość. Zdajemy sobie sprawę, że to ważny dzień w życiu wielu narzeczonych. Wychodząc naprzeciw czasom, w których żyjemy, postanowiliśmy uruchomić darmową usługę transmisji ślubów online – mówił Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Posłuchaj
01:28 PR3_mp3 2021_02_23-06-18-07_ślub_online.mp3 Ślub online to przyszłość? Pierwszy odbył się w Gdyni (Pora na Trójkę)

ślub para młoda małżeństwo suknia ślubna koronawirus 1200.jpg
Ślub i wesele kontra koronawirus. Przekładać czy czekać?

Na ślub online może się zdecydować każdy. – Usługa realizowana jest na platformie YouTube. Dane do transmisji udostępniamy w linku tylko tym osobom, które zostały wskazane przez narzeczonych.  Wniosek, o udzielenie ślubu, który transmitowany będzie online, należy złożyć najpóźniej tydzień przed planowaną uroczystością – uściśliła Inocenta Nycz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni.

Transmisja online daje możliwość uczestnictwa w uroczystości bez obaw o naruszenie wymogów sanitarnych. Zaproszeni goście mogą oglądać ślub na żywo, korzystając z komputera, tabletu czy telefonu, podłączonych do internetu. Na życzenie młodej pary urząd udostępnia również zapis nagrania.   

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Maciej Domański
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 6.18

zch


Czytaj także

Kwarantanna a kompetencje cyfrowe Polaków. Jak izolacja uczy nas znajomości technologii?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 06:35
We środę 13 maja minęły dokładnie dwa miesiące, odkąd większość z nas pracuje zdalnie lub pomaga swoim dzieciom w lekcjach online. Dla wielu, którzy przed pandemią w sprawach informatyki byli raczej zieloni, był to czas próby. Jak się okazało, wyszli z niej zwycięsko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawa integracyjna... przed komputerem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 07:30
Zamiast zabawy w klubie – spotkanie przez aplikacje online. Tak w dobie pandemii najczęściej wyglądają firmowe integracje i zabawy karnawałowe. Jakie atrakcje czekają na pracowników i jak się na nich bawią uczestnicy?
rozwiń zwiń