Niezwykły zakład krawiecki 92-letniego pana Adama

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 06:30
Coraz częściej omijamy sieciówki i sięgamy po personalizowane ubrania. Wielu młodych ludzi chce, by sposób, w jaki się noszą, wyrażał ich osobowość i charakter. Popularnością na powrót cieszą się zakłady krawieckie. Jeden z najbardziej niezwykłych należy do 92-letniego pana Adama.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Pan Adam to 92-letni, wrocławski krawiec. W zawodzie pracuje od ponad siedemdziesięciu ośmiu lat. Niedawno stał się królem internetu. Jedna z klientek była tak zadowolona z jego usług, że rozreklamowała je w sieci. Od tego momentu drzwi do jego pracowni się nie zamykają.

Posłuchaj
02:51 PR3_mp3 2021_03_12-06-19-11_ubrania.mp3 92-letni krawiec nie przestaje zaskakiwać. Historia Pana Adama (Pora na Trójkę)

rzeźba w lodzie Shutterstock 120.jpg
Zamiast tortów, tworzy postaci lodowe. Pan Robert - cukiernik, który został rzeźbiarzem

Radość z pracy

– Jestem przedwojennym harcerzem, więc muszę mówić prawdę. Nieraz przychodzą do mnie osoby zainteresowane jakimiś przeróbkami. Pytają ile mam lat. Kiedy zgodnie z prawdą odpowiadam, że 92, patrzą na mnie z niedowierzaniem – opowiada z uśmiechem pan Adam. – Nie mógłbym leżeć w domu. W zakładzie czuję się jak w raju. Mam miary, wykroje, a ten bałagan obrazuje moją radość z tego, że nadal potrafię coś zrobić. Na przykład teraz szyję spódniczkę  dodaje. 

Okoliczni mieszkańcy nie kryją podziwu dla krawca. – To człowiek nie do zdarcia. Mimo swojego wieku pracuje i dba o teren wokół zakładu. Podziwiam jego żywotność. Widać, że nie mógłby egzystować bez swojej pracy – mówi jedna z mieszkanek.

Halo Wrocław jest misja do zrobienia! Na zdjęciu przesympatyczny Pan Adam, dla którego krawiectwo to całe życie. Pan...

Opublikowany przez Kobusa Piątek, 12 lutego 2021

Przepis na sukces

– Nigdy nie będę miał dość. Mój zakład jest jeszcze młody. Maszyna ma dopiero sześćdziesiąt lat. W cechu było nas ponad dwustu. Nie mam zamiaru zwijać chorągiewki. Myślę, że to najlepszy czas, żeby zacząć życie na nowo – deklaruje. 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Mateusz Drozda 
Autor materiału reporterskiego: Justyna Kościelna (Radio Wrocław)
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 6.19

zch

 

Czytaj także

Praca wrocławskiej studentki wyróżniona przez władze Seulu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 13:55
Studentka architektury z Wrocławia pomoże odzyskać balans życiowy mieszkańcom Seulu. Ida Hardt zwyciężyła w międzynarodowym konkursie platformy UNI, która zrzesza 150 tysięcy architektów z całego świata. Zaprojektowane przez nią kapsuły do snu zyskały uznanie jurorów, a teraz także władz Korei Południowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łyżki stworzone w drewnie. Pasja kieleckiego rzeźbiarza

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 12:40
Na swoim koncie ma ponad tysiąc kuchennych eksponatów. Wiele z nich zostało stworzonych na specjalne zamówienie. Kielecki rzeźbiarz Bartłomiej Kaczmarek ma bardzo nietypową pasję – tworzy personalizowane, drewniane łyżki. 
rozwiń zwiń