Najważniejsze, to znaleźć biznesową niszę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 07:30
Spełnienie marzenia o własnym, dochodowym biznesie wydaje się banalnie proste: założyć firmę i... No właśnie, co dalej? Sprzedawać, naprawiać, kupować, serwować jedzenie, a może przewozić coś lub pośredniczyć? Jak się okazuje, najważniejszy jest jednak pomysł, od którego wszystko się zaczyna.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Daniel Jedzura/ Shutterstock

bitcoin waluta gospodarka pieniądze 1200.jpg
Bitcoin – bogactwo, które trzymamy w pliku

Nieoczywisty, niekonwencjonalny pomysł na biznes może być kamieniem węgielnym fantastycznej działalności, która zapewni właścicielowi stały dochód na godziwym poziomie. Znalezienie rynkowej niszy zazwyczaj gwarantuje sukces. Nic w tym dziwnego: w końcu kto pierwszy, ten lepszy!


Posłuchaj
02:37 TROJKA Pora na Trojke 2021_04_19 07-25-49.mp3 Niekonwencjonalny biznes (Pora na Trójkę)

18-letni Radosław Abramczyk już w szkole dostrzegł szansę dobrego zarobku dzięki... szkolnym bluzom. – W pierwszej klasie liceum dostrzegłem banalny fakt, że dostarczane do szkół bluzy są bardzo drogie: 140 zł wydawało się wtedy sumą niebagatelną – wskazuje. – My przekazujemy tak dużo pracy, jak to jest możliwe do linii produkcyjnych na prowincjach oraz do młodych utalentowanych projektantów graficznych – tłumaczy swój model biznesowy.

Z kolei Stanisław dostrzegł szansę na zarobek w eksporcie żywności. Studiuje w Danii, gdzie jedzenie jest bardzo drogie. – Największa przebitka jest na kaszy, np. jaglanej. Przywożę transport co dwa miesiące i sprzedaję kolegom z Europy Wschodniej – opowiada.


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 19.04.2021
Godzina emisji: 07.25

pr

Czytaj także

Nie gardź groszem. Numizmatyka sposobem na zarobek

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 08:00
W Polsce w obiegu jest aktualnie pond dwadzieścia miliardów monet. 37 procent z nich stanowią jednogroszówki. Która moneta jest najdroższa? Czy numizmatyka to dobry sposób inwestowania kapitału? Czy zbierając monety, można zarobić i ile warta jest jednogroszówka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wychowanie młodego piłkarza. Ile kosztuje? Z czym trzeba się liczyć?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 06:25
Piłkarstwo to marzenie wielu chłopców i ich rodziców. W Polsce istnieje wiele klubów zajmujących się szkoleniem i rozwojem młodych sportowców. Z czym wiąże się rozpoczęcie piłkarskiej kariery w młodym wieku? Jakie są tego skutki i ile kosztuje wychowanie młodego piłkarza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikrochipy. Udogodnienie czy narzędzie do inwigilacji?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 07:50
Chipy zyskują coraz większą popularność. Dzięki urządzeniu wszczepionemu pod skórę można np. płacić za zakupy lub przesyłać lekarzowi dane na temat stanu swojego zdrowia. W Polsce można już zachipować się samodzielnie. Metoda budzi jednak kontrowersje. 
rozwiń zwiń