Kopalnia muzycznych wrażeń. W oczekiwaniu na CARBON Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 07:25
Przed nami kolejny "Muzyczny Weekend w Trójce", który rozpocznie się w piątek 3 września. Wtedy rusza święto muzyki elektronicznej, czyli CARBON Silesia Festival. Podczas pierwszej w historii edycji wydarzenia, która będzie miała miejsce w industrialnej przestrzeni Sztolni im. Królowej Luizy w Zabrzu, widzowie będą świadkami wspaniałych występów, live actów, setów didżejskich i paneli dyskusyjnych.
CARBON Silesia Festival odbędzie się na terenie Sztolni Królowa Luiza
CARBON Silesia Festival odbędzie się na terenie Sztolni Królowa LuizaFoto: mat. promocyjne

WMT_eventcover_1200x660.jpg
Muzyczny weekend w Trójce: 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu oraz Carbon Silesia Festival

Koncerty, sety DJ-skie, panele dyskusyjne

– Spotkamy się po to, by posłuchać muzyki elektronicznej, alternatywnej, niekomercyjnej – zapowiada organizator CARBON Silesia Festival Igor Fleiszer. – Na trzech scenach w ciągu dwóch dni wystąpi ponad 35 artystów, z czego 11 z zagranicy. Do tego czołowi przedstawiciele gatunku, m.in. Kamp!, Rysy, BOKKA i wielu innych doskonałych producentów, didżejów oraz muzyków.Śląsk zamyka festiwalowy sezon

Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego ma nadzieję, że sukces festiwalu przyczyni się do promocji Śląska jako organizatora dużych imprez o wymiarze rekreacyjnym i muzycznym. – To najmłodszy festiwal na mapie polskich festiwali, w zasadzie domykający festiwalowy sezon. Włączamy trochę młodsze pokolenie, które lubi muzykę elektroniczną. Oczywiście zapraszamy do zwiedzania kopalni i tego wyjątkowego miejsca – powiedział w rozmowie z Trójkowym reporterem Pawłem Turskim.

Carbon Silesia festival logo 1200.jpg
Weekend z muzyką elektroniczną w industrialnej przestrzeni
Posłuchaj
02:39 Pora na Trojke Carbon Fest 2021_08_30-07-17-34.mp3 Kolejny "Muzyczny Weekend w Trójce" tym razem w Zabrzu. Zbliża się CARBON Silesia Festival (Pora na Trójkę)

A jest co zwiedzać! 10 kilometrów tras podziemnych, które w całości przystosowano do ruchu turystycznego, ponad 30 obiektów budowlanych i trzy plenery, a to wszystko w siedmiu lokalizacjach w mieście. – Na pewno jeden dzień nie wystarczy, by to wszystko zobaczyć – potwierdza Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

– Jest masa atrakcji, nie tylko pod ziemią. Są to m.in. dwa parki plenerowe – park edukacyjno-rekreacyjny dla rodzin z dziećmi oraz park techniki wojskowej. Oczywiście to, co najpiękniejsze, to nasze wyrobiska, to, co udało się uratować z wyrobisk podziemnych. Ponad 200 lat, od tych pierwszych obiektów górnictwa węglowego, prawie do współczesnej kopalni to wszystko można u nas zobaczyć – zachęca.

***

Tyt audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 30.08.2021
Godzina emisji: 7.17

kr

Czytaj także

"To dopiero początek". Prezes Polskiego Radia zapowiada kolejne imprezy muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 15:35
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiada kolejne imprezy muzyczne, w których będą uczestniczyły anteny Polskiego Radia. Wkrótce radiowa Trójka zawita do Opola, a 3-4 września w Zabrzu odbędzie się Carbon Silesia Festival 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na Drum Basstion Festival 2021. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 13:15
Reporterzy Czwórki wyruszają na muzyczną imprezę czerpiącą swoją magiczną atmosferę z Twierdzy Srebrna Góra. Drum Basstion Festival 2021 odbędzie się 13 i 14 sierpnia. Relacje z wydarzenia przez cały weekend do usłyszenia w audycjach muzycznych Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CARBON Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 11:21
CARBON Silesia Festival ogłasza pełny line up pierwszej edycji! Do wcześniej ogłoszonych artystów dołączają Gorgon City, Catz’n Dogz, Rysy, BOKKA, Kamp! i wielu innych. W niesamowitej przestrzeni nieczynnej kopalni przez dwie noce wystąpi ponad 30 artystów na 3 muzycznych scenach. 3-4 września 2021, Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze.
rozwiń zwiń