Mieszkańcy Słupska i amerykańscy żołnierze biegną na pomoc bezdomnym

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 06:26
W sobotę w Słupsku rozpocznie się VI Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego. Dystans sześciu kilometrów pokonywać będą nie tylko zapaleni biegacze, ale i amerykańscy żołnierze z bazy w Redzikowie, gdzie powstaje tarcza antyrakietowa. Środki uzyskane z charytatywnego biegu zostaną przekazane na środki higieny dla mężczyzn w kryzysie bezdomności, przebywających w Domu Brata Alberta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/sportpoint

Paweł Ilecki
Bezdomny specjalista od bezdomności. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Posłuchaj
03:12 Pora na trojke bieg charytatywny Slupsk PR3 2021_09_03-06-21-59.mp3 Bieg w szczytnym celu. VI Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego (Pora Na Trójkę)

 

Wsparcie w kryzysie bezdomności

Uczestnicy biegu już 4 września o godz. 11.00 wystartują z punktu zlokalizowanego przy Parafii pw. św. Jana Kantego, by przebiec obok utwardzonych traktów pieszo-leśnych Lasku Południowego. Misją organizatorów jest popularyzacja biegania i integracja środowiska służb mundurowych, ale przede wszystkim wsparcie osób bezdomnych. 


Kultowy bieg

– VI Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza Kloskowskiego odbywa się od wielu lat. To bieg ze szczytnym celem, którym jest organizacja środków higieny osobistej dla bezdomnych. To są rzeczy najbardziej im potrzebne. Kluczowe jest pokazanie problemu bezdomności, sfery społeczeństwa, która jest wykluczona – zwraca uwagę Janusz Kloskowski z Fundacji Sub Ventum.

II Bieg Przełajowy im. chor. szt. Tadeusza Kloskowskiego Słupsk 09.09.2017 6km cz.1/Paweł Krzaczkowski

Dom Brata Alberta 

Dochód z biegu zostanie przekazany podopiecznym Domu Brata Alberta w Słupsku. Obecnie na jego terenie przebywa 54 mężczyzn. – Mamy sezon letni, więc przebywa tu dużo mniej osób niż w okresie jesienno-zimowym. Możemy przyjąć 84 osoby – podkreśla prezes ośrodka Joanna Chudzińska. – Mamy trzy różne ośrodki – noclegownię, schronisko dla mężczyzn oraz schronisko z usługami opiekuńczymi dla mężczyzn – tłumaczy.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta jest katolicką organizacją dobroczynną działającą od grudnia 1981 roku. Celem organizacji jest udzielanie pomocy mężczyznom i kobietom w kryzysie bezdomności, a także samotnym matkom, ofiarom przemocy, dzieciom z rodzin ubogich, osobom starszym oraz więźniom.

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Autorka materiału reporterskiego: Kinga Siwiec
Data emisji: 3.09.2021
Godzina emisji: 6.21

kr

Czytaj także

VI Centralny Zlot Klas Mundurowych. "Lekko nie jest"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 06:30
Na poligonie w Wędrzynie trwa VI Centralny Zlot Klas Mundurowych. Przez tydzień młodzi kadeci z całego kraju poznają tajniki życia i pracy w mundurze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka dla licealisty (i nie tylko). Trwa akcja "Wolę się zaszczepić"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 06:55
"Wolę się zaszczepić" – pod taką nazwą 27 sierpnia startuje akcja zachęcająca do szczepień uczniów dwóch szkół średnich na warszawskiej Woli. Przygotowania trwały od połowy lipca, a wszystko po to, by rozpocząć szczepienia przed pójściem uczniów do szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księga Rekordów Guinnessa ma już 66 lat!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 07:55
66 lat temu została wydana Księga Rekordów Guinnessa. Informator zawiera udokumentowane rekordy świata w wielu kategoriach. Jaka jest historia księgi? Co należy zrobić, by zapisać się na jej kartach?
rozwiń zwiń