Muzyka w odcieniach zieleni i pomarańczu. " NocHarmonia" w wiosennej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 00:05
– W kalendarzach zagościła wiosna, a to napawa serce dziecięcą radością. Z tej okazji zapraszam na wieczór w znakomitym, muzycznym gronie. Nie zabraknie soulu i funkowego polotu – zapewniała Julia Sawicka-Kotomska.
Erykah Badu
Erykah BaduFoto: Shutterstock

Posłuchaj

50:24 2021_03_25 23_08_47_PR3_NocHarmonia.mp3 Muzyka energetyzująca niczym wiosna (NocHarmonia/Trójka)

Robert Glasper 1200 forum.jpg
Muzyczne opowieści prosto z Miasta Aniołów

Erykah Badu

Erica Abi Wright, znana jako Erykah Badu to amerykańska wokalistka, wykonująca muzykę z pogranicza soulu i hip-hopu. Artystka do najmłodszych lat interesowała się śpiewem, malarstwem i tańcem. Jako nastolatka zaczęła udzielać się w lokalnej stacji radiowej i szybko rzuciła szkołę, by móc oddać się swojej największej pasji, muzyce. – Wiele można by mówić o zielonych oczach, ale tak pięknie może o nich śpiewać tylko ona – dodała prowadząca program "NocHarmonia".

Green Eyes / Erykah Badu

Funk'n'stein 

Funk'n'stein to grupa założona przez Erlana Deckela i Guri Alfiego. Panowie chcieli przybliżyć funkowe dźwięki mieszkańcom Izraela. Szybko dołączyła do nich sekcja dęta, a zespół zdecydował się prezentować swoje dokonania szerzej niż tylko na scenach klubów w Tel Awiwie. Jak mówią o sobie muzycy, ich misją jest "dawać ludziom coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli". Ich sztuka przejawia się w dobrze doprawionych rytmach i szalonych ruchach scenicznych.

Funk'n'stein  Dog & Cat / FunknsteinTheBand

Amp Fiddler

W audycji "NocHarmonia" usłyszeć można było również Ampa Fiddlera, amerykańskiego piosenkarza, autora tekstów, klawiszowca i producenta muzycznego.  W jego twórczości znajdziemy naturalny luz, niezwykłą radość i wyjątkowy szyk. Jego utwory zdecydowanie zasługują na miano przebojów – podsumowała Julia Sawicka-Kotomska.

Amp Fiddler ft. Corinne Bailey Rae - If I Don't /  WallofSoundRecording 

Lista utworów:

  1. Erykah Badu – "Green Eyes"
  2. Funk'n'stein – "Dog & Cat"
  3. Amp Fiddler fest. Corinne Bailey Rae – "If I Don't"
  4. Al Green – "Tried of Being Alone"
  5. Erykah Badu – "Orange Moon"
  6. Amp Fiddler – "Funky Monday"
  7. Jill Scott – "Hear My Call"
  8. Anthony Hailton – "Charlene"
  9. Funk'n'stein – "The Morning Hush"

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Autorka audycji: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 25.03.2021
Godzina emisji: 23.08

zch

Czytaj także

Osobisty wieczór z kobiecą energią i wyjątkowymi głosami

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 00:00
"NocHarmonia" to audycja, w której każdy z dźwięków będzie wprowadzał nas w nastrój nocy. – Będziemy zanurzać dusze i ciała w kojących i pięknych współbrzmieniach – tych odległych czasowo i tych bardziej współczesnych. Zapraszam na bardzo osobisty wieczór z kobiecą energią i wyjątkowymi glosami – powiedziała autorka programu Julia Sawicka-Kotomska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żadnych obowiązków, tylko muzyka! Death Cab For Cutie i inni w audycji Tomasza Dudka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 23:00
– Selekcja nie była łatwa, ale mam nadzieję, że przyjęty klucz, czyli radość plus mieszanka krwi, w pełni odda to, z czym chciałem się z Państwem podzielić. Sobota to czas zasłużonego relaksu, więc polecam zakończyć wszystkie obowiązki. Proszę wygodnie zasiąść na sofie. mówił Tomasz Dudek, rozpoczynając kolejną odsłonę audycji "W rytmie na trzy"  
rozwiń zwiń