Muzyka na nastrojowe zwieńczenia dnia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 00:10
Czwartkowe wieczory w Trójce to moment odprężenia i muzyki pozwalającej na nastrojowe zwieńczenie dnia. W audycji "NocHarmonia" i tym razem nie zabrakło standardów jazzowych oraz soulu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dejan Dundjerski/Shutterstock

Posłuchaj
50:48 2021_09_16 23_07_26_PR3_NocHarmonia.mp3 Nastrojowe zwieńczenia dnia (NocHarmonia/Trójka)

 

Jamie Cullum

Wieczorne spotkanie otworzył Jamie Cullum, brytyjski piosenkarz jazzowy, popowy, pianista oraz autor piosenek. Na swoim koncie ma osiem albumów studyjnych i trzy kompilacyjne. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych muzyków jazzowych w historii. Przyczyniają się do tego rekordy sprzedaży płyt, zarówno pod względem łącznej egzemplarzy, jak i nakładu osiągniętego podczas sprzedaży jednego tytułu. Najlepiej sprzedającym się krążkiem, został wydany w 2003 roku "Twentysomething". Album rozszedł się w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy.

Jamie Cullum - Good Morning Heartache ft. Laura Mvula/Jamie Cullum 


Jane Monheit

Jane Monheit pochodzi z muzycznej, amerykańskiej rodziny. Od najmłodszych lat pobierała naukę gry na klarnecie i już jako dwudziestolatka została doceniona przez znawców jazzu. Na pierwszy plan jej twórczości wybija się naturalność, ciepło i swingujące frazowanie.

Honeysuckle Rose/Jane Monheit


Tubis Trio

Tubis Trio to bardzo obiecująca, polska grupa. Zespół tworzy wokół improwizacji, charakteryzujących się chwytliwymi melodiami o lekkim rytmie. Tubis Trio założony w 2004 roku przez łódzkiego pianistę, Macieja Tubisa.

Tubis Trio - Monday On My Way (Official Video)/Maciej Tubis

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadzi: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 16.09.2021
Godzina emisji: 23.08

zch


Czytaj także

17. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe – reminescencje

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 00:00
Tym razem "nocharmonijne" spotkanie było reminiscencją 17. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych, które jak co roku rozbrzmiewają w Lesznie w pierwszym tygodniu sierpnia. – Właśnie do tego miasta przyjeżdżają znakomici muzycy, by podzielić się wiedzą oraz miłością do jazzu. A jazz ma przecież tyle barw, że każdy znajdzie coś dla siebie – powiedziała Julia Sawicka-Kotomska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieca wrażliwość w deszczowych rytmach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 00:10
– Deszczowy czwartek połączmy z nutką kobiecej wrażliwości. Dajmy się ponieść kołyszącym dźwiękom i melodyjnym współbrzmieniom – zapraszała Julia Sawicka-Kotomska. 
rozwiń zwiń