Bardzo różnie, ale zawsze rockowo. Van Morrison, Sheryl Crow i inni w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 21:00
Najnowsza odsłona audycji "Trójkowy PoWiernik" upłynęła nam pod znakiem bardzo różnych muzycznych klimatów, nastrojów i gatunków. W autorskim programie Marka Wiernika zagrali nam m.in. Van Morrison (w odsłonie solowej i z zespołem Them), Żywica, Sheryl Crow oraz niezwykły duet Keitha Richardsa z The Rolling Stones i królowej soulu Arethy Franklin.
Van Morrison
Van MorrisonFoto: Forum/VINCENT WEST / Reuters

Posłuchaj
50:34 2021_06_16 20_08_26_PR3_Trojkowy_PoWiernik.mp3 Godzina z Vanem Morrisonem, Keithem Richardsem i Sheryl Crow w audycji Marka Wiernika (Trójkowy PoWiernik)

 

Audycję rozpoczął utwór, jak to określił Marek Wiernik, "mistrza i wielkiej postaci w historii muzyki bardzo przeróżnej", czyli Vana Morrisona. – Ależ to urocze! Utwór dzieje się w kilku planach. W tle mamy smyki, dęciaki, chórek, no i samego artystę powiedział autor audycji o kompozycji "Hey Mr. Dj". "Trójkowy PoWiernik" zaprezentował nam także kultową już "Glorię", utwór nagrany przez Morrisona z grupą Them, który został zinterpretowany na nowo przez niezliczonych artystów, w tym m.in. Patti Smith i zespół Świetliki.

Hey Mr. DJ/Van Morrison

Na liście utworów nie zabrakło polskiego akcentu rodem… z Jamajki. Żywica to grupa reggae pochodząca z Będzina, która funkcjonuje na muzycznej scenie pod różnymi nazwami od 2003 roku. Wcześniej jej muzycy grali m.in. w zespołach Samuel czy Habakuk. W audycji pojawił się ich trwający ponad sześć minut utwór "Walka".

Żywica - Walka - S-TONE STUDIO - 2021/Jacek Karolewski

"The Globe Sessions" to trzeci studyjny album Sheryl Crow, mający swoją premierę we wrześniu 1998 roku. Rok później został nagrodzony dwiema statuetkami Grammy w kategorii Album Roku i Najlepiej Wyprodukowany Album Muzyki Rozrywkowej. Na krążku znalazł się m.in. cover jednego z najpopularniejszych utworów Guns N’ Roses "Sweet Child O'Mine".

Sheryl Crow - Sweet Child O' Mine (Music Video)/Ponsi Jackob

Lista utworów:

1. Van Morrison  "Hey Mr. Dj"
2. Them  "Gloria"
3. Aretha Franklin, Keith Richards  "Jumpin' Jack Flash"
4. Żywica  "Walka"
5. Yungblud  "Strawberry Lipstick"
6. Joy Division   "She's Lost Control"
7. Joanne Shaw Taylor  "Ready To Roll
8. Royal Kids Of The 1977  "Augustowska noc"
9. The Struts  "Am I Talking To The Champagne"
10. Sheryl Crow  "Sweet Child O'Mine"

***

Tytuł audycji: Trójkowy PoWiernik
Autor audycji: Marek Wiernik
Data emisji: 17.06.2021
Godzina emisji: 20.08

kr


Czytaj także

Bardzo nierockandrollowa godzina z Markiem Wiernikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:00
– To nie będzie audycja bardzo rockandrollowa, a wręcz przeciwnie – zapowiedział kolejne spotkanie w audycji "Trójkowy PoWiernik" Marek Wiernik. – Kilka razy Państwa zaskoczę – dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szeroki wachlarz muzyczno-lingwistyczny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 22:22
Trochę hipisowskich klimatów, mnogość gatunków muzycznych i cztery różne języki wykonywanych utworów – taki był ten odcinek audycji Marka Wiernika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyczne popisy muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 21:15
Tym razem "Muzyczny PoWiernik" skupił się na klasykach. Jednak błądzi ktoś, kto myśli, że zaproponowana przez Marka Wiernika muzyka była nudna, czy oczywista. Nawet klasyka potrafi zaskoczyć.
rozwiń zwiń