Muzyka lekka, łatwa, przyjemna i zaskakująca

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 21:15
Jak w każdą środę o tej porze przed Trójkowym mikrofonem zasiadł Marek Wiernik, który już na początku zapowiedział, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, ale obiecał także niespodzianki. Bo cóż to byłby za program bez niespodzianek?
The Offspring
The OffspringFoto: Daveed Benito/Universal Music/mat. prasowe

miętha audioportret okładka 1200.jpg
Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Oczywiście można dyskutować, czy muzyka prezentowana przez amerykańskich punkowców spod znaku The Offspring mieści się w kategorii "Lekka, łatwa i przyjemna", a odpowiedź będzie zależała od wrażliwości słuchacza. Nie można im jednak zarzucić, że są nudni bądź – mało energiczni. Potwierdza to utwór "Coming For You", który ma już swoje lata, oraz najnowszy krążek grupy zatytułowany "Let the Bad Times Roll".

The Offspring – Coming For You (Official Music Video)/YouTube The Offspring


Z kolei Balthazar reprezentuje kraj dość rzadko pojawiający się na muzycznej mapie świata: Belgię. – Wydaje mi się, że to jedna z najciekawszych grup z tego kraju – zarekomendował ich Marek Wiernik. I to rzeczywiście zaskoczenie, bo poza Jacques'em Brelem trudno przypomnieć sobie śpiewających i grających Belgów, a tymczasem "Linger On" potwierdza klasę Balthazara.

Balthazar – Linger On (Official Video)/YouTube Balthazar


Posłuchaj
51:52 2021_08_04 20_06_22_PR3_Trojkowy_PoWiernik.mp3 Marek Wiernik gra zaskakująco, lekko i przyjemnie (Trójkowy PoWiernik)

Lista utworów

THE OFFSPRING – Coming For You
BALTHAZAR – Linger On
MAJA KAPŁON I DANDYSI – Północny Wiatr
DUB PISTOLS – Peaches
ANITA RYWALSKA – Smells Like Teen Spirit
ROYAL BLOOD – Million And One
ATME – Hybrydy
FAITH NO MORE – This Guy's In Love With You
THE STRUTS – Do You Love Me
KABÁT – Peří, prach a broky
OBRASQI – Porzeczkowy Raj

Kabát - Peří prach a broky/YouTube obilnina1


***

Tytuł audycji: Trójkowy PoWiernik
Autor audycji: Marek Wiernik
Data emisji: 04.08.2021
Godzina emisji: 20.06

pr

Czytaj także

Bardzo różnie, ale zawsze rockowo. Van Morrison, Sheryl Crow i inni w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 21:00
Najnowsza odsłona audycji "Trójkowy PoWiernik" upłynęła nam pod znakiem bardzo różnych muzycznych klimatów, nastrojów i gatunków. W autorskim programie Marka Wiernika zagrali nam m.in. Van Morrison (w odsłonie solowej i z zespołem Them), Żywica, Sheryl Crow oraz niezwykły duet Keitha Richardsa z The Rolling Stones i królowej soulu Arethy Franklin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mało sportowy wieczór pełen przyjemnych rytmów

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 21:15
Marek Wiernik zaprosił na spotkanie z muzyką wyrazistą i nieoczywistą. – Zobaczymy, czy uda mi się dziś Państwa zaskoczyć – powiedział, rozpoczynając audycję "Trójkowy PoWiernik". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relaks pomiędzy sportowymi emocjami

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 21:15
Najpierw Hubert Hurkacz pokonał w walce o półfinał Wimbledonu samego Rogera Federera. Potem Legia w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów wygrała z czempionem Norwegii. A w perspektywie czeka nas mecz Anglia-Dania o finał Euro 2020. – W takiej sytuacji przyda się trochę relaksu i odprężenia – zadecydował Marek Wiernik.
rozwiń zwiń