Kasia Stankiewicz o miłości i akceptacji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 21:08
– Na niewiele w trudnych okolicznościach mamy wpływ, ale mamy go na to, jak i z kim spędzimy ten dzień i na to, co dzieje się w naszym wewnętrznym świecie. Chciałam, żeby ta piosenka była akceptacją, dotyczącą najważniejszego uczucia, jakim jest miłość – mówiła wokalistka, opowiadając o kulisach powstawania utworu w trakcie pandemicznych miesięcy. 
Wokalistka Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx
Wokalistka Kasia Stankiewicz z zespołem Varius ManxFoto: PAP/Adam Warżawa

Nastroje1200.jpg
Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

25 lat temu na scenie festiwalu w Opolu pojawiła się grupa Varius Manx razem z młodziutką wówczas wokalistką Kasią Stankiewicz. Po latach przerwy, w 2021 roku, artyści wrócili do współpracy i przygotowali razem nowy utwór zatytułowany "Choć się kochać". Czy możemy traktować go jako przedsmak nowej płyty? – Myślę, że jest to teraz najczęściej zadawane pytanie i chyba na nie nie ma jeszcze odpowiedzi, ale fajnie, że jest nowa piosenka – ocenia rozmówczyni Tomasza Żądy. 

Posłuchaj
51:32 2021_06_23 21_07_57_PR3_Polski_Express.mp3 Nowe projekty Kasi Stankiewicz i Varius Manx (Polski express/Trójka)

 

Gadowski leski 1200.jpg
Leski i Ira – muzyczne świadectwo czasów pandemii

Jak wspomina wokalistka, występ w Opolu przed laty nie napawał jej lękiem, ale sprawiał, że czuła się w swoim żywiole. – To było następstwo moich marzeń i żądań wewnętrznych. Pragnęłam tego bardzo i wyjście na scenę było dla mnie bardzo naturalne, ale jednocześnie było wielkim świętem, nagrodą i przywilejem. Było to niesamowite doświadczenie – wspomina Kasia Stankiewicz. 

VariusManx/Varius Manx - Orla Cien (Video)

Gościem "Polskiego expressu" była także Marta Baum, która opowiadała o pracy nad singlem "Królowa balu" i zbliżającym się wydaniu płyty. – Przez ostatni czas nazbierało się dużo wspaniałych doświadczeń. Przed pandemią pracowałam jako DJ-ka Pani Bum i to doświadczenie zainspirowało mnie do napisania piosenki "Królowa balu" – przyznała artystka. 

marta baum/Marta Baum - Królowa Balu (official video)

W audycji nie zabrakło również muzycznych wspomnień. Franz Dreadhunter opowiadał o Bogdanie Łyszkiewiczu, liderze zespołu Chłopcy z Placu Broni. Rozmowa odbyła się w 21. rocznicę śmierci muzyka.

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Goście: Kasia Stankiewicz (wokalistka), Marta Baum (piosenkarka, DJ-ka), Franz Dreadhunter (muzyk m.in. zespołu Chłopcy z Placu Broni)
Data emisji: 23.06.2021
Godzina emisji: 21.08

gs

Czytaj także

Tanecznie i rockowo, nie zabraknie też muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 20:53
Porozmawiamy z połową duetu Pink Control – Pawłem Mellerem. Przedpremierowo posłuchamy nowego utworu zespołu – "Freedom" – oraz ostatniego jego singla. 
rozwiń zwiń