"Lubię łączyć różne światy". Pola Rise, Andy Ward i singiel "We Are Done"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 22:00
O współpracy Poli Rise z australijskim wokalistą i producentem Andym Wardem po raz pierwszy usłyszeliśmy rok temu, przy okazji ich debiutanckiego singla "Higher". Był to singiel wyjątkowy, bo skomponowany i nagrany "korespondencyjnie", bez możliwości spotkania się obu artystów. W najnowszym wydaniu "Polskiego Expressu" Pola Rise zaprezentowała nam już czwarty fragment nadchodzącego albumu, pt. "We Are Done".
Pola Rise
Pola RiseFoto: Łukasz Gagulski/Forum

pola rise 1200x660.jpg
Pola Rise: chcieliśmy uwolnić się od tych emocji

Posłuchaj
49:55 2021_07_14 21_08_54_PR3_Polski_Express.mp3 Pola Rise gościem Tomasza Żądy (Polski Express/Trójka)

 

Współpraca na odległość

 To było dosyć dziwne, nowe doświadczenie. Musieliśmy wymieniać miliony wiadomości na temat tego, co chcemy w tych utworach uzyskać i jak powinny one ostatecznie brzmieć. Ale udało się. Przyszedł moment finalnego miksu, kiedy wiedzieliśmy, że to jest to i nikt nie chciał już nic poprawiać – tak rok temu Pola Rise opowiadała o "Higher". Co ciekawe, doszło nawet do wspólnego nagrania tego utworu w wersji live session, mimo że Pola Rise i Andy Ward wciąż pozostawali na dwóch różnych kontynentach. 

Pola Rise & Andy Ward - HIGHER (live session)/Pola Rise

Nowe muzyczne rejony

"Higher" z udziałem Australijczyka pierwotnie miał być jedynie interesującym smaczkiem na kolejnym solowym albumie Poli, jednak życie potoczyło się inaczej. Artystka zapowiada premierę wspólnego albumu już na jesień i dokłada starań, by wydawnictwo ukazało się tylko w wersji winylowej. Znajdzie się na nim czwarty singiel duetu pt. "We Are Done". 

– To remiks, który zrobił nam przyjaciel – Włoch i zupełnie przekorny producent. Na co dzień nie poruszam się w tych rejonach muzycznych, ale bardzo lubię łączyć różne światy i tu udało się to zrobić. Super jest kombinować, szukać nowych rozwiązań i zaglądać w nowe muzyczne rejony, bo powstają oryginalne rzeczy. Nigdy w życiu nie poszłabym w tym kierunku, ale dzięki połączeniu sił udało się – mówiła Pola Rise w rozmowie z Tomaszem Żądą. 

Pola Rise & Andy Ward - We Are Done [Official Music Video]/Pola Rise

Lista utworów:

1. Harlem – "Mazurski wiatr"
2. Pola Rise & Andy Ward – "Higher (Glaceo RMX)"
3. Pola Rise & Andy Ward – "We Are Done"
4. Andre'n'Alin – "Meth"
5. Tim Orders – "Rak"
6. Tim Orders – "Się przemykam"
7. Jary Oddział Zamknięty – "Spadam"
8. Chucho feat. Antek Smykiewicz – "Carpe Diem"
9. Brodacze Live Act – "My Time"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Goście: Pola Rise (piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów), Igor Szulc (producent, pianista, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów), Krzysztof Borek (muzyk, grupa Tim Orders)
Data emisji: 14.07.2021
Godzina emisji: 21.08

kr

Czytaj także

Praca nad płytą, praca nad sobą. Tomek Makowiecki i Jack Savoretti o najnowszych nagraniach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 14:07
– To jest utwór, którego zalążek powstał cztery lata temu. Któregoś dnia spotkałem Michała Wiraszko z zespołu Muchy. Spędziliśmy kilka wieczorów, puściłem mu swoje piosenki, nad którymi pracowałem. Michał przysłał mi tekst do demo tej piosenki, który trafił centralnie w moją duszę – mówi Tomek Makowiecki, przyznając, że przygotowanie utworu "Bardziej niż zwykle" trwało blisko rok i wymagała wiele także pracy nad sobą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duch Hendrixa i sample. Wojciech Garwoliński z G. Wolf gościem Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 15:00
"Wykonane w Polsce" to czekające nas każdej soboty dwie godziny z polską muzyką – w audycji przeboje, nowości i debiuty, piosenki z drugiej ręki, czyli covery. Nie zabraknie też muzycznych gości. Pierwszym z nich został Wojciech Garwoliński, lider bluerockowej grupy G. Wolf, która niedawno zadebiutował albumem "Electric House".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "Mazurski wiatr" przewieje pandemię?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 15:15
Debiutanci i weterani, premiery i wspomnienia sprzed lat. Dwie godziny niezwykle zróżnicowanej muzyki oraz rozmów Tomasza Żądy z artystami. A wszystko sygnowane znakiem "made in Poland".
rozwiń zwiń