Ekspressowa rozgrzewka przed Opolem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 22:22
Zestaw muzycznych nowości z krótką wycieczką w przeszłość i specjalnym uwzględnieniem zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu w Opolu – to wszystko wypełniło najnowsze wydanie audycji Tomasza Żądy.
Zespół Kombii podczas trasy Lata z Radiem na koncercie w 2015 roku w Grodzisku Mazowieckim
Zespół Kombii podczas trasy Lata z Radiem na koncercie w 2015 roku w Grodzisku MazowieckimFoto: Jacek Kołtuniak/Polskie Radio

Zdecydowana większość piosenek zaprezentowanych w "Polskim Expressie" była zaśpiewana w naszym ojczystym języku, jednak audycję rozpoczął anglojęzyczny utwór podpisany przez tercet El DaMieN, DJ Combo i Sander-7. Ten klubowo-taneczny kawałek miał oficjalną premierę zaledwie kilka dni temu.


Posłuchaj
49:23 2021_09_01 21_08_52_PR3_Polski_express.mp3 Rozgrzewka przed Opolem (Polski Express/Trójka)

 

W dalszej części audycji zabrzmiał m.in. świeży utwór grupy Kombii, a tuż po nim Tomasz Żąda sięgnął do archiwum polskiej muzyki, by przypomnieć piosenkę wykonaną przez zespół Kombi dawno temu wspólnie z Marylą Rodowicz. Grupę dowodzoną przez Sławomira Łosowskiego będzie można usłyszeć już w najbliższy weekend na rozpoczynającym się w piątek festiwalu w Opolu. Zagra tam również Grzegorz Skawiński, lider zespołu Kombii, powstałego w efekcie rozłamu popularnej formacji, do którego doszło w latach 90.

Wśród wykonawców opolskiego festiwalu, których piosenki pojawiły się w tym wydaniu "Polskiego Expressu", byli też Roksana Węgiel, Martin Lange i Amelia Andryszczyk. Ta ostatnia wokalistka weźmie udział w konkursowym koncercie "Debiutów" i ma szansę na zdobycie specjalnej statuetki, przyznawanej przez radiową Trójkę.

Martin Lange – "Kameleon", źródło: YouTube / Martin Lange

Lista utworów:

 1. El DaMieN, DJ Combo, Sander-7 – "I'm So Sorry"
 2. Nocti – "Szeptem"
 3. Kombii – "Miłość znajdzie nas"
 4. Kombi & Maryla Rodowicz – "Przytul mnie"
 5. Bartas Szymoniak – "Zachłanni"
 6. Roksana Węgiel – "Kanaryjski"
 7. Alergen – "Wszystko jedno"
 8. Wojtek Mazolewski – "Manifest"
 9. Leepeck & Wojtek Mazolewski – "Marsjanie"
 10. Joanna Vorbrodt – "I tylko mnie troszeczkę mniej"
 11. Martin Lange – "Kameleon"
 12. Amelia Andryszczyk – "Znajdziesz mnie"
 13. Człowiek – "Nowy Gotham"
 14. Drobne Niepokoje – "Drobne niepokoje" 

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 1.09.2021
Godzina emisji: 21.08

kc

Czytaj także

Piekielne obrazki z Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:00
Wspomnienia z Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie zdominowały to wydanie audycji Tomasza Żądy, z udziałem specjalnych gości: Bartka z Piekła oraz wokalistki zespołu OBRASQi - Moniki Dejk-Ćwikły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cieszę się, że jestem w takim miejscu". Bartas Szymoniak gościem "Polskiego Expressu"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 22:13
Wieczorową porą w audycji "Polski Express" zagościł Bartas Szymoniak. Jego "Wojownik z miłości" pomagał nam w czasach początków pandemii. Bartas jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i twórcą stylu beatrock. Dla swoich fanów przygotował coś specjalnego. 
rozwiń zwiń