"Chciałem być" – spektakl o Krzysztofie Krawczyku na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:43
Teatr Powszechny w Łodzi przygotowuje spektakl o Krzysztofie Krawczyku – "Chciałem być" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Pomysł na stworzenie spektaklu zrodził się jeszcze za życia artysty. Krzysztof Krawczyk miał być jednym z gości honorowych teatru. Życie napisało jednak inny scenariusz. Prapremiera już w najbliższą sobotę 11 września godz. 19.00.
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: Forum/Darek Iwanski

Mariusz Ostrowski 1200 forum
Mariusz Ostrowski: z wielkim pietyzmem i szacunkiem podchodzimy do życiorysu Krzysztofa Krawczyka

Komedia (nie)biograficzna

"Chciałem być" nie będzie biografią artysty. To komedia, która prezentuje subiektywne spojrzenie reżysera na fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka. Tworząc scenariusz sztuki, Michał Siegoczyński inspirował się między innymi wątkami i motywami z życia Krzysztofa Krawczyka przytoczonymi w biografii "Życie jak wino" współautorstwa Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Kosmali – czytamy na stronie Teatru Powszechnego w Łodzi.

– Michał Siegoczyński i inni, który tworzą ten spektakl, będą chcieli pokazać historię wielkich powrotów, muzycznych wskrzeszeń, tego jak odradzał się Krzysztof Krawczyk. Jego fenomen jest naprawdę niezwykły, bo wydawałoby się, że już osiągnął pewną pozycję, a wtedy pojawił się Goran Bregović i nastąpił fantastyczny powrót. Kolejny fenomen to uwielbienie, jakim darzyli go studenci. Odnajdywał się znakomicie w każdej przestrzeni – opowiadała dyrektor teatru Ewa Pilawska w 75. rocznicę urodzin piosenkarza.

Posłuchaj
04:32 Trojka przed poludniem Krawczyk spektakl 2021_09_08-10-34-45.mp3 Spektakl inspirowany biografią Krzysztofa Krawczyka już w sobotę 11 września w Teatrze Powszechnym w Łodzi (Trójka przed Południem)

 

Marusz Ostrowski jako Krzysztof Krawczyk

W główną rolę wcieli się Mariusz Ostrowski aktor, który wystąpił w filmach takich jak "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, "Solid Gold" Jacka Bromskiego czy dopiero czekający na swoją premierę "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusza Rakowicza. Mariusz Ostrowski jest także wielkim fanem twórczości Krzysztofa Krawczyka.

– To aktor, który jest niesamowicie utalentowany muzycznie i przygotowywał się do tej roli od dawna. To było jego marzenie. Był jednym z ojców chrzestnych pomysłu, aby powołać do życia spektakl o Krzysztofie Krawczyku – zdradziła rozmówczyni Marty Piaseckiej.

Oprócz Mariusza Ostrowskiego w obsadzie spektaklu "Chciałem być" znaleźli się także Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Ewa Sonnenburg, Filip Jacak, Jakub Kotyński oraz Artur Majewski.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Ewa Pilawska (dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi)
Data emisji: 8.09.2021
Godzina emisji: 10.34

mat. promocyjne/kr

  


Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Przypominamy archiwalne rozmowy z artystą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 18:00
- Uważam się za człowieka urodzonego w czepku, bo dzięki opatrzności mogę śpiewać - podkreślał Krzysztof Krawczyk w radiowej rozmowie z Marią Żabicką w 1989 roku. Posłuchaj rozmów zachowanych w Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cugowski, Krawczyk, Penderecki… Imieninowy hołd dla legend polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 09:00
Lista wybitnych, a przy tym popularnych, polskich muzyków o imieniu Krzysztof jest całkiem imponująca. Niektórzy z nich grają już w niebiańskiej orkiestrze, inni wciąż dostarczają nam nowych artystycznych wzruszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyki 2021 rozdane – Krzysztof Krawczyk z pośmiertną nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 10:21
Podczas gali w Szczecinie wręczono Fryderyki 2021, najważniejsze nagrody polskiej branży muzycznej. Największym zwycięzcą okazał się Krzysztof Zalewski, którego nazwisko pojawia się przy czterech uhonorowanych kategoriach. Złotym Fryderykiem nagrodzono pośmiertnie Krzysztofa Krawczyka.
rozwiń zwiń