Muzyczne zakątki Ameryki Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 13:10
Łukasz Ciechański zaprasza w gorącą, muzyczną podróż po krajach Ameryki Łacińskiej oraz do Meksyku. Słoneczne dźwięki, letnia tematyka i gorące rytmy to nie wszystko, co znaleźć można w repertuarze tamtejszych zespołów. Czego słucha się w rozgrzanych słońcem zakątkach ziemi? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Posłuchaj
53:41 2021_06_27 12_04_21_PR3_Muzyczne_Podroze.mp3 Muzyczne odkrycia w Ameryce Łacińskiej (Muzyczne podróże)

 

Pxndx

Pxndx to meksykański zespół rockowy założony w Monterrey w 1996 roku. Grupa powstała w ramach muzycznego ruchu znanego jako Avanzada Regia. Początkowo muzycy skupiali się opracowywaniu coverów. Z czasem zaczęli jedna tworzyć własne utwory, które traktują głównie o przyjaciołach, imprezach i miłości.

Los Malaventurados No Lloran / Panda Oficial en Vivo

Los Prisioneros

Los Prisioneros to chilijska grupa, powstała w San Miquel w 1979 roku. Zespół uważany jest za jeden z najważniejszych dla chilijskiej sceny. Grupa wywarła silne wpływy na latynoamerykanską muzykę popularną. Los Prisioneros uważani są również za pionierów rocka wykonywanego w języku hiszpańskim. Lokalne media określiły grupę tytułem zespołu o najsilniejszym wpływie społeczno–politycznym w kraju.

Mentalidad Televisiva / Los Prisioneros 

Chancho en Piedra

To eksperymentalna grupa funk-rockowa, założona w Chile w 1994 roku. Twórczość zespołu opiera się na zabawnych tekstach, które przedstawiają liczne wyobrażenia mieszkańców miast. Zespół lubi bawić się słowem i skojarzeniami. Fani oraz krytycy doceniają grupę nie tylko za warstwę tekstową utworów, ale również za profesjonalizm i kunszt instrumentalny. 

 

Chancho En Piedra - Locura Espacial (Video Version)

***

Tytuł audycji: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 27.06.2021
Godzina emisji: 12.07

zch

Czytaj także

Gorące brzmienia wprost z rozgrzanej słońcem Kuby

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 13:10
"Kuba, wyspa, jak wulkan gorąca..." śpiewał Janusz Gniatkowski. To właśnie to miejsce stało się celem muzycznej podróży Łukasza Ciechańskiego. Jakie dźwięki i brzmienia towarzyszyły wyprawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kowalsky Meg A Vega, Edda Művek i inni, czyli muzyka prosto z Węgier

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 13:00
Wielu z nas jako kierunek wakacyjnych podróży obierze sobie Węgry. Wraz z Łukaszem Ciechańskim sprawdziliśmy, jakich dźwięków możemy spodziewać się w kraju słynącego z papryki i doskonałego wina.
rozwiń zwiń