Stopniowe łagodzenie nastroju. Od TSA po Tori Amos

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 17:18
Zaczęło się od ostrych, heavymetalowych riffów, a skończyło na subtelnych dźwiękach fortepianu połączonych ze zmysłowym kobiecym głosem. W tym wydaniu audycji Michał Kirmuć zaserwował słuchaczom wielogatunkowy koktajl muzyczny.
Tori Amos
Tori AmosFoto: materiały promocyjne

Świeżo upieczony 70-latek Marek Piekarczyk w miniony weekend dał porywający koncert na festiwalu w Jarocinie, wraz z grupą TSA, dzięki której stał się jedną z czołowych postaci polskiej sceny heavymetalowej. Słuchacze "Nocnego przeglądu myśli" usłyszeli z tej okazji studyjną wersję jednego z przebojów zespołu, pochodzącego jeszcze z lat 80. Zupełnie nowy był natomiast zaprezentowany chwilę później kawałek legendarnej formacji Iron Maiden. Jak na razie nie ma jednak żadnych informacji o wydaniu przez Brytyjczyków kolejnej płyty długogrającej.


Posłuchaj
55:12 2021_07_19 00_04_34_PR3_Nocny_przegląd_myśli.mp3 Od TSA po Tori Amos (Nocny przegląd myśli/Trójka)

 

Dla wielbicieli dużo łagodniejszych dźwięków nowe albumy przygotowali Ray Wilson i Michał Łapaj. Na płytę Szkota trzeba będzie poczekać do końca sierpnia, za to krążek "Are You There" klawiszowca znanego z zespołu Riverside od kilku dni jest już z nami. Można na nim usłyszeć m.in. głos Beli Komoszyńskiej, na co dzień śpiewającej w grupie Sorry Boys.

W oczekiwaniu na koncert Tori Amos w katowickim Spodku, zaplanowany na luty 2022 roku, Michał Kirmuć przypomniał dwa utwory amerykańskiej wokalistki, z których jeden był przeróbką znanej kompozycji formacji The Stranglers.

Tori Amos – "Strange Little Girl", źródło: YouTube / Tori Amos

Lista utworów:

  1. TSA – "Jestem głodny"
  2. Iron Maiden – "The Writing on the Wall"
  3. Ray Wilson – "Almost Famous"
  4. Ray Wilson – "Cosmic Baby"
  5. Michał Łapaj feat. Mick Moss – "Shattered Memories"
  6. Michał Łapaj feat. Bela Komoszyńska – "Shelter"
  7. OBRASQi – "Najbardziej ciemny świt"
  8. Tori Amos – "Pretty Good Year"
  9. Tori Amos – "Strange Little Girl"

***

Tytuł audycji: Nocny Przegląd Myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 19.07.2021
Godzina emisji: 00.04

kc

Zobacz więcej na temat: Michał Kirmuć Trójka MUZYKA

Czytaj także

Jacek Skubikowski – wspomnienie artysty, który "tyle zalet miał"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 12:00
W tym wydaniu audycji Michał Kirmuć postawił na piosenki autorstwa Jacka Skubikowskiego. 13 czerwca minęła rocznica śmierci Jacka Skubikowskiego, wokalisty, gitarzysty, autora tekstów i kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz "Mechu" Wojciechowski – dostojnik zimnej fali

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 01:00
Gościem nocnej audycji Michała Kirmucia był Łódzki wokalista i multiinstrumentalista, ze szczególną słabością do gitary, znany z takich zespołów jak Jezabel Jazz, Blitzkrieg czy Hedone – Tomasz "Mechu" Wojciechowski.
rozwiń zwiń