Jubileusze nasączone jesienną melancholią

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 07:00
Melancholijny nastrój końca września udzielił się również Michałowi Kirmuciowi, który w tym wydaniu audycji zaprezentował dużą dawkę "jesiennych" dźwięków.
Steve Hogarth (Marillion)
Steve Hogarth (Marillion)Foto: Forum / Zuma Press / Domenico Cippitelli

O odpowiednią atmosferę "Nocnego przeglądu myśli" zadbał muzycznie m.in. zespół Marillion, który 32 lata temu płytą "Season's End" rozpoczął nowy rozdział swej historii, już bez Fisha, za to ze Steve'em Hogarthem w składzie. – Gdy ten album pojawił się na półkach sklepowych, byłem trochę rozczarowany. Dzisiaj należy do tych, które cenię najbardziej – wyznał Michał Kirmuć.


Posłuchaj
54:28 2021_09_27 00_05_21_PR3_Nocny_przegląd_myśli.mp3 Jubileusze nasączone jesienną melancholią (Nocny przegląd myśli/Trójka)

 

Urodzinowo zaśpiewał i zagrał kończący 49 lat Robert Amirian, artysta znany z występów w grupie Collage, a także współpracy z całą plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej, na czele z Czesławem Niemenem, Kasią Kowalską, Edytą Górniak i Anną Marią Jopek.

Inną, znacznie mniej radosną okazją do muzycznych wspominków, była 35. rocznica tragicznej śmierci Cliffa Burtona, oryginalnego basisty grupy Metallica. Na jego cześć zabrzmiał 8-minutowy "Orion", jedna z kompozycji, w której w pełni można podziwiać kunszt dwudziestoparoletniego muzyka.

źródło: YouTube / Metallica

***

Tytuł audycji: Nocny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 27.09.2021
Godzina emisji: 00.05

kc


Zobacz więcej na temat: Michał Kirmuć Trójka MUZYKA

Czytaj także

Operowo, awangardowo i koncertowo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 07:00
Muzyczne jubileusze i wspominki zdominowały to wydanie nocnej audycji Michała Kirmucia. Nie zabrakło w niej też odniesień do niedawnych koncertów w studiu radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele twarzy Daniela Lanoisa

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 07:00
To wydanie nocnej audycji minęło pod znakiem muzyki związanej z osobą Daniela Lanoisa – kanadyjskiego muzyka i jednego z najważniejszych producentów w dziejach rocka.
rozwiń zwiń