Urlop w Kenii

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, które są wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
O Audycji

Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/07/27 15:31
Prowadzący Witold Lazar
Opis

Podróżujący do Kenii muszą wypełnić formularz rejestracyjny online i wygenerować kod QR. Poza tym trzeba wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR wykonanego w ciągu 96 godzin przed podróżą. Obowiązuje wymóg posiadania testu potwierdzonego kodem inicjatywy Trusted Travel. Na stronie internetowej Trójki jest link z listą autoryzowanych laboratoriów i wzór testu opatrzonego kodem TT oraz szczegółowa instrukcja. Formularz i test dotyczy także osób, które podróżują przez Kenię tranzytem. Z testu zwolnione są dzieci do lat 5.

Z kwarantanny w Kenii zwolnieni są podróżni, którzy nie mają objawów COVID-19, przybywający z kraju, w którym ryzyko zarażenia się jest oceniane jako niskie lub średnie. Polska jest jednym z tych krajów, a ich lista dostępna jest na stronie Kenijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.  

Obowiązują zasady dotyczące kontroli bezpieczeństwa sanitarnego w hotelach i miejscach noclegowych, m.in. w zakresie zachowywania odstępów w restauracjach i między leżakami, regularnej dezynfekcji pomieszczeń, bagaży oraz dostępu do środków odkażających.

Personel hotelowy jest zobowiązany do noszenia maseczek i rękawiczek. Goście nie mają obowiązku noszenia maseczki, jednak zachęca się do zasłaniania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Obowiązują też limity osób mogących w jednym czasie korzystać z basenu.
Wszelkie kenijskie atrakcje są dostępne.

Warto pamiętać, że od czwartku 24 czerwca przyjeżdżający do Polski spoza strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego są objęci 10-dniową kwarantanną. Wyjątek dotyczy osób w pełni zaszczepionych oraz dzieci do 12. roku życia.


Użyteczne linki


Playlista