Marcin Grzegrzółka o Fundacji "Z ławki rezerwowych": pokazujemy, że w jedności siła i warto się wspierać

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 09:42
– Pomagamy poprzez sport. Myślę, że każdy siedział na swojej ławce rezerwowych, czasami ktoś podał pomocną dłoń i pomógł w życiowym zakręcie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Grzegrzółka z Fundacji "Z ławki rezerwowych".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/topseller

 Prowadzimy zajęcia w dwóch ośrodkach, nasi trenerzy prowadzą zajęcia piłki nożnej  mówił gość Trójki. Marcin Grzegrzółka wyjaśnił, że fundacja powstała, by pomagać młodzieży z problemami, chłopakom, którzy chcieliby zmienić swoje życie przez sport.


Posłuchaj
12:37 PR3_AAC 2021_08_13-08-45-18.mp3 Marcin Grzegrzółka: potrzebujemy ciszy, możemy w niej odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań (Letni salon Trójki)

 

 Pokazujemy, że w jedności siła i warto się wspierać, warto być w dobrej grupie, ludzi, którzy faktycznie nam sprzyjają  zaznaczył.  Często potrzebny jest nam kontrast, jak mamy słabszy dzień, narzekamy, to się okazuje, że życie nam stawia kogoś, kto faktycznie ma dużo trudniej i moje problemy nie są aż takie duże, a może to nie problemy, a zadania do rozwiązania  dodał.

Mówiąc o pracy, którą należy wykonać, by później odnieść sukces, podkreślił, że konieczna jest troska o systematyczność i porządek.  Wracamy do początku, czy masz ustalone cele tygodniowe, miesięczne, jak to wygląda, czy masz porządek w swoim życiu, jakie obszary w twoim życiu są dla ciebie ważne, zaczynamy od fundamentów  wyjaśnił.

ampfutbol amputacja nogi piłkarz piłkarze niepełnosprawność sport F 1200.jpg
Ampfutbol – długa droga na boisko. Posłuchaj reportażu

 Przy dzisiejszym pędzie życia i przyswajaniu treści z mediów społecznościowych, czasami zalecam i pytam "kiedy byłeś na spacerze", ale nie z telefonem, warto pobyć samemu ze sobą  opowiadał Grzegrzółka.

 Potrzebujemy ciszy, możemy w niej odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, zachęcam do tego, by dać krok do tyłu, trochę zwolnić i faktycznie poświęcić czas dla samego siebie  podkreślał.

***

Tytuł audycji: Letni salon Trójki
Prowadzi: Marcin Jagiełowicz
Gość: Marcin Grzegrzółka (Fundacja "Z ławki rezerwowych")
Data emisji: 13.08.2021
Godzina emisji: 08.45

pg/mk

Czytaj także

Lockdown a depresja u dzieci. Psychiatra: na oddział trafiali pacjenci, którzy wcześniej nie mieli problemów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 07:19
- W lockdownie na oddział psychiatrii dziecięcej trafiali młodzi pacjenci, którzy wcześniej nie mieli skłonności depresyjnych - powiedziała psychiatra Małgorzata Wyrębska-Rozpara ze szczecińskiego szpitala "Zdroje". Zaznaczyła, że nie wiadomo, jak długo mogą utrzymywać się objawy depresyjne związane z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariuszka "Paczki dla Bohatera": prawdziwi patrioci zawsze świętowali rocznicę 1 sierpnia 1944

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 09:41
– W 2010 roku przekazaliśmy pierwsze 30 paczek dla kombatantów, to było dla nich bardzo miłe, wielkie zaskoczenie – powiedziała w "Letnim salonie Trójki" Anna Maria Kołucka, wolontariuszka Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.
rozwiń zwiń