"Srebrne Usta": posłuchaj najzabawniejszych wypowiedzi z polskiej sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 07:15
Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Ludwik Dorn, John Godson, Krystyna Pawłowicz oraz Donald Tusk.
Audio
Srebrne Usta: posłuchaj najzabawniejszych wypowiedzi z polskiej sceny politycznej

Codziennie od 11 lutego do 2 marca na antenie Trójki prezentowane są wypowiedzi znanych polityków. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2012” rywalizuje dziesięciu polityków: Mariusz Błaszczak, Włodzimierz Czarzasty, Ludwik Dorn, John Godson, Stanisław Kalemba, Bronisław Komorowski, Tomasz Nałęcz, Krystyna Pawłowicz, Marek Sawicki oraz Donald Tusk.

Słuchacze mogą głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata i krótkim uzasadnieniem, wysłanym pod numer 73 533 (koszt: 3,69 brutto za wysłanie wiadomości).

Nazwiska kandydatów należy wpisać w następujący sposób:

Mariusz Błaszczak – wysyłając hasło: Blaszczak pod numer 73 533

Włodzimierz Czarzasty - wysyłając hasło: Czarzasty pod numer 73 533

Ludwik Dorn - wysyłając hasło: Dorn pod numer 73 533

John Godson - wysyłając hasło: Godson pod numer 73 533

Stanisław Kalemba - wysyłając hasło: Kalemba pod numer 73 533

Bronisław Komorowski - wysyłając hasło: Komorowski pod numer 73 533

Tomasz Nałęcz - wysyłając hasło: Nalecz pod numer 73 533

Krystyna Pawłowicz - wysyłając hasło: Pawlowicz pod numer 73 533

Marek Sawicki - wysyłając hasło: Sawicki pod numer 73 533

Donald Tusk - wysyłając hasło: Tusk pod numer 73 533

WSZYSTKIE WYPOWIEDZI POLITYKÓW ZNAJDUJĄ SIĘ POWYŻEJ.

 

Głosujący mają szansę wygrać nagrody ufundowane przez firmę Komputronik S.A.:

- dzienne - w postaci kamery SONY HDR-AS15 Action Cam;

- główną - w finale konkursu, który odbędzie się 4 marca w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" (16.00 – 19.00) -  Ultrabook Sony VAIO T Series SVT1312V1E.

Regulamin plebiscytu dostępny na stronie polskieradio.pl/trojka/srebrneusta.

Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2012” odbędzie się 6 marca o godzinie 17.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja na antenie Trójki.

Srebrne Usta – plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Plebiscyt został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki, Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi. Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Renata Beger, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Korwin-Mikke, Leszek Miller, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Donald Tusk, Lech Wałęsa i Waldemar Pawlak.