Muzyczna wycieczka do innej rzeczywistości. Hania Rani na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 01:00
To wydanie nocnej audycji Justyna Grabarz wypełniła utworami, które – według słów samej autorki – przenoszą w czasie lub zmieniają perspektywę odbierania rzeczywistości.  
Hania Rani
Hania RaniFoto: /mat. prasowe / Nat Kontrakiewicz

– Za każdym razem kiedy słucham tej kompozycji, mam wrażenie, że pochodzi z zupełnie innego świata – tak Justyna Grabarz mówiła o trwającym pięć i pół minuty utworze "Follow" kanadyjskiego duetu Blue Hawaii, który rozpoczął tę edycję "Białych szumów". Kolejny zaprezentowany utwór, nagrany wspólnie przez Hanię Rani i Dobrawę Czocher, przeniósł słuchaczy do tajemniczego świata oceanów.


Posłuchaj
49:46 2021_12_01 23_09_24_PR3_Biale_Szumy.mp3 Muzyczna wycieczka do innej rzeczywistości (Białe szumy/Trójka)

 

Już same tytuły czterech piosenek, które zabrzmiały później – "Czekam wiosny", "Mróz", "Melancholia" i "Barbórka" – pozwoliłyby odgadnąć, że to pierwsze grudniowe wydanie audycji. W jej ostatniej części pojawiły się psychodeliczno-transowe nuty formacji Bardo Pond z Pensylwanii i kalifornijskiej artystki Angel Deradoorian. Do snu ukoiły słuchaczy trzaski winylowej płyty, towarzyszące miniaturce "Zanim zaśniesz" Bartosza Kruczyńskiego, producenta ukrywającego się pod pseudonimem Pejzaż.

Tęskno – "Czekam wiosny", źródło: YouTube / Tęskno

Lista utworów:

  1. Blue Hawaii – "Follow"
  2. Hania Rani & Dobrawa Czocher – "Whale's Song"
  3. Tęskno – "Czekam wiosny"
  4. Jerz Igor – "Mróz"
  5. Jerz Igor – "Melancholia"
  6. Jakub Skorupa – "Barbórka"
  7. Bardo Pond – "Tantric Porno"
  8. Deradoorian – "Saturnine Night"
  9. Pejzaż – "Zanim zaśniesz"

***

Tytuł audycji: Białe szumy
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 1.12.2021
Godzina emisji: 23.05

kc

 

Czytaj także

Jeff Buckley i owoce trudnej miłości

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 00:05
Kręte drogi relacji damsko-męskich znalazły odbicie w wielu utworach zaprezentowanych w tym wydaniu audycji. Jej głównym bohaterem był zaś Jeff Buckley, tragicznie zmarły artysta, który właśnie obchodziłby 55. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczorna wędrówka z Queen, Ewą Bem i duetem Więcek/Przybysz

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 00:00
To już siódma wieczorna wędrówka w towarzystwie Justyny Grabarz i audycji "Białe szumy". 24 listopada 2021 roku przypadła 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. Dlatego w programie nie mogło zabraknąć muzyki Queen. Ponadto zajrzeliśmy do zarówno starszych, jak i najnowszych albumów z kolekcji "Polish Jazz".
rozwiń zwiń