Polskie Radio
Section05
HME Toruń 2021

Halowe ME: świetne biegi Święty, Jóźwik, Cichockiej i Wielgosz. Haratyk powalczy o medal

Michał Haratyk wystąpi w wieczornym finale pchnięcia kulą halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Lekkoatleta KS Sprint Bielsko-Biała jako jeden z dwóch zawodników przekroczył kwalifikacyjną odległość 21 m. Odpadł Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław). W wieczornym półfinale w biegu na 400 m zobaczymy Justynę Święty-Ersetic.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Justyna Święty-Ersetic Michał Haratyk

Halowe ME: Konrad Bukowiecki szlifuje formę w Spale. "Jestem typem, który nigdy się nie poddaje"

Halowe Mistrzostwa Europy to impreza, do której mam wielki sentyment, bo na niej, nie mając jeszcze osiemnastu lat, debiutowałem jako senior reprezentujący Polskę i na niej też zdobyłem swój jedyny tytuł mistrza Europy – mówi przed rozpoczęciem HME w Toruniu czołowy polski kulomiot Konrad Bukowiecki. Do mistrzostw przygotowuje się on, podobnie jak większość gwiazd polskiej reprezentacji, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Pchnięcie kulą Marcin Lewandowski konrad bukowiecki

Halowe ME: Toruń gotowy na wielką imprezę. "Bezpieczeństwo najważniejsze"

– Halowe Mistrzostwa Europy są bardzo ważne, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Zabezpieczenie ich zdrowia jest dla nas priorytetem i to nie tylko dlatego, że patrzy na nas cały lekkoatletyczny świat, bo robimy największą imprezę od czasu mistrzostw świata w Dausze – mówi dyrektor HME w Toruniu Krzysztof Wolsztyński. Impreza rozpocznie się w najbliższy czwartek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Marcin Lewandowski

HME w Toruniu: PZLA przedstawił skład polskiej kadry

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił w środę skład na lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się 4-7 marca w Toruniu. Polskę reprezentować będzie 45 sportowców.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Pchnięcie kulą Skok o tyczce Bieg 800m Adam Kszczot Marcin Lewandowski Paweł Wojciechowski ewa swoboda konrad bukowiecki Piotr Lisek Kamila Lićwinko Justyna Święty-Ersetic Michał Haratyk Patryk Dobek