Polskie Radio
Section05
Małgorzata Tułowiecka

"Lato z Radiem" i opera. Dziennikarze wspominają Andrzeja Matula

W związku ze śmiercią legendarnego dziennikarza Polskiego Radia, Andrzeja Matula, na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominali go przyjaciele, podwładni i współpracownicy. Swoimi historiami podzielili się m.in. Małgorzata Tułowiecka, Małgorzata Raducha, Roman Czejarek oraz Sława Bieńczycka. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Matul Polskie Radio Małgorzata Raducha KULTURA Lato z Radiem Sława Bieńczycka Roman Czejarek Małgorzata Tułowiecka

Nie żyje Andrzej Matul. "Przebywanie z nim to było coś wyjątkowego"

- Był legendą i Polskiego Radia, i lektorowania. Pierwszy raz usłyszałam Andrzeja i zakochałam się w jego głosie jako nastolatka, słuchając, jak czytał serial "MASH" albo "Muppet Show". To było coś zupełnie niesłychanego. A później, gdy poznałam go w radiu, zrozumiałam, że on jest wzorem dla wielu dziennikarzy, ale w taki naturalny sposób - mówiła o Andrzeju Matulu Magdalena Mikołajczuk z radiowej Jedynki. Dziennikarz Polskiego Radia zmarł w wieku 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Matul odeszli 2022 Dwójka Paweł Siwek Magda Mikołajczuk Małgorzata Tułowiecka Anna Stempniak

"Alternatywka" Młodzieżowym Słowem Roku. Wiesz, co znaczy?

- W tym roku w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku zwyciężyła "alternatywka". Jeżeli byśmy się przyjrzeli słowom zgłaszanym do tego plebiscytu, ale też innym wyrazom uznawanym za nowe, to zobaczymy niezwykłą kreatywność językową użytkowników polszczyzny - mówiła dr Agata Hącia o nowych słowach pojawiających się w języku polskim.
Zobacz więcej na temat:  język polski Małgorzata Tułowiecka Agata Hącia mowa