Polskie Radio
Section05

Michał Daszek

Wielkie emocje w Płocku. Pierwszy mecz finałowy nie zawiódł

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock są bliżej tytułu mistrzów Polski. "Nafciarze" wygrali u siebie z broniącą tytułu Industrią Kielce po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 22:22. Drugi i ewentualny trzeci mecz zostaną jednak rozegrane w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna superliga piłkarzy ręcznych Industria Kielce orlen wisła płock Przemysław Krajewski Arkadiusz Moryto Tałant Dujszebajew

TYLKO U NAS Polacy kończą ME z optymizmem. "Dla takich meczów warto żyć"

Polscy szczypiorniści pożegnali się z mistrzostwami Europy wygraną nad Wyspami Owczymi 32:28. Po wygranej z nieobliczalnymi Farerami radości nie ukrywali zarówno selekcjoner Marcin Lijewski, jak i reprezentanci Polski, z którymi rozmawiał Robert Skrzyński z Radiowej Jedynki. - Najtrudniejsze było podnieść mental z samej podłogi - powiedział Lijewski, nawiązując do dwóch wcześniejszych porażek Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna ME piłkarzy ręcznych 2024 marcin lijewski Kamil Syprzak

Szczypiorniści zagrają z Francją. Jurecki rozesłał powołania

Tymczasowy selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bartosz Jurecki powołał 20 zawodników na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy, w których Biało-Czerwoni dwukrotnie zmierzą się z faworyzowaną Francją. Szansę zmierzenia się z mistrzami olimpijskimi otrzyma m.in. rewelacyjny 19-letni bramkarz Marcel Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Arkadiusz Moryto Szymon Sićko Kamil Syprzak