Polskie Radio
Section05
Płyta na Lato

Kit Armstrong gra XVI-wieczne kompozycje

W czwartek do wygrania był album Kita Armstronga "Visionaries of Piano Music". Pianista przypomina dwóch angielskich kompozytorów: Williama Byrda i Johna Bulla. Są tu medytacyjne elegie i porywające marsze oraz wirtuozowskie wariacje na temat popularnych melodii. W tekście załączonym do dwupłytowego albumu amerykański artysta pisze o wielkim wkładzie obu kompozytorów w rozwój muzyki klawiszowej oraz o własnym podejściu do wykonywania kompozycji z XVI wieku. 
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato

Franco Fagioli w "Orfeuszu i Eurydyce"

We środę do wygrania był album Franco Fagioli - Gluck "Orfeusz i Eurydyka". Kompletne nagranie opery w trzech aktach skomponowanej przez Christopha Willibalda Glucka, do której libretto napisał Ranieri de' Calzabigi. Baśń muzyczna oparta na micie o Orfeuszu. Płyta zawiera wirtuozowskie arie wykonywane przez argentyńskiego śpiewaka, jednego z najwspanialszych kontratenorów naszych czasów, Franco Fagiolego. 
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka opera Klaudia Baranowska

The Kanneh-Masons grają fantazję zoologiczną

W środę do wygrania była płyta The Kanneh-Masons – Camille Saint-Saëns Karnawał zwierząt. Gra na niej siedmioosobowa rodzina fenomenalnie uzdolnionych muzycznie dzieciaków z Wielkiej Brytanii. Najbardziej znany spośród nich jest Sheku Kanneh-Mason (ur. 1999), który w 2016 roku wygrał konkurs BBC "Young Musician of the Year". Całe jego rodzeństwo (jest trzeci z siedmiorga dzieci) gra na instrumentach profesjonalnie. Na płycie prezentują wspaniałą technikę i zniewalającą ekspresję.
Zobacz więcej na temat:  Płyta na Lato Dwójka Camille Saint-Saens muzyka klasyczna