Polskie Radio
Section05
VIVE Kielce

Liga Mistrzów nie dla wszystkich. PGE VIVE i Orlen Wisła poznały decyzję EHF

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ogłosiła w piątek 16 uczestników przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w elitarnym gronie znajdzie się mistrz Polski PGE VIVE Kielce. Wicemistrz Orlen Wisła Płock jest jedną z dwóch drużyn oczekujących, które mogą zagrać w rozgrywkach, jeśli któraś z zakwalifikowanych ekip się wycofa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna VIVE Kielce orlen wisła płock

TYLKO U NAS Spokojna przyszłość PGE VIVE Kielce? Dujszebajew: gramy, walczymy, to już wystarczająca presja

Kilka dni temu Polska Grupa Energetyczna zdecydowała się obniżyć wydatki na sponsoring. PGE jest między innymi jednym ze sponsorów piłkarzy ręcznych PGE Vive Kielce. - Nie jestem od tego, żeby się o to martwić, dlatego jest prezes i cały zarząd. My robimy swoje. Gramy, walczymy - to już jest wystarczająca presja - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tałant Dujszebajew, trener mistrza Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT VIVE Kielce TYLKO U NAS Piłka ręczna

EHF kończy sezon przy zielonym stoliku. Final Four LM bez PGE VIVE, Polacy pozbawieni szansy awansu na mundial

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zdecydowała o zakończeniu sezonu w związku z pandemią koronawirusa. W grudniu ma odbyć się turniej Final Four Ligi Mistrzów, do udziału w którym nie wybrano polskich drużyn: PGE VIVE Kielce ani Orlenu Wisły Płock. Odwołano także mecze eliminacyjne do mistrzostw świata, co pozbawiło reprezentację Polski szans na awans. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT koronawirus Piłka ręczna VIVE Kielce orlen wisła płock

PGE zmniejsza wydatki na sponsoring. Zła wiadomość dla polskiego sportu

Grupa PGE w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 postanowiła zredukować wydatki na sponsoring o ponad 27 milionów złotych w 2020 roku. PGE jest jednym z głównych sponsorów kilku drużyn sportowych w Polsce, Stadionu Narodowego czy patronem Ekstraligi żużlowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PGE VIVE Kielce Ekstraliga pge skra bełchatów Koronawirus w Polsce koronawirus Stadion Narodowy

Final Four bez PGE Vive Kielce? "L'Equipe": EHF ma plan na dokończenie Ligi Mistrzów

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sparaliżowała praktycznie wszystkie wydarzenia sportowe na całym świecie. Według francuskiego dziennika "L'Equipe" Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ma już plan na dokończenie rozgrywek Ligi Mistrzów. Zgodnie z nim rozegrano by jedynie turniej Final Four, a to oznacza, że zabraknie w nim PGE Vive Kielce.
Zobacz więcej na temat:  Piłka ręczna SPORT koronawirus VIVE Kielce