Niezwykłe Muzeum Niepodległości Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Więzienia Pawiak czy Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha. Te wszystkie placówki stanowią część Muzeum Niepodległości. O ofercie i funkcjonowaniu instytucji w Polskim Radiu 24 mówił Michał Cieślak, historyk. Zobacz więcej na temat:
Batman – ikona popkultury „Batman v Superman – świt sprawiedliwości” - to według tygodnika Time najbardziej wyczekiwany film 2016 roku. Jak narodziła się popkulturowa ikona komiksu i filmu i za co tak bardzo kochamy Batmana? - o tym w rozmowie z Michałem Chudolińskim, znawcą komiksów. Zobacz więcej na temat:
Festiwal Młodzieżowych Teatrów Amatorskich na Mazowszu W Teatrze Polskim w Warszawie zakończyła się III edycja Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Wydarzenie organizowane było pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego i dyrektora TP Andrzeja Seweryna. O idei festiwalu i zaangażowaniu młodzieży w życie teatralne rozmawialiśmy z uczestnikami Festiwalu oraz członkiem jury. Zobacz więcej na temat:
Wrocław - Europejską Stolicą Kultury Trwa Weekend Otwarcia inaugurujący rok Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W tym roku, w stolicy województwa dolnośląskiego, odbędą się setki wydarzeń kulturalnych z dziedziny sztuki i architektury. O wydarzeniu mówili w Polskim Radiu 24 Robert Stępowski z portalu MarketingMiejsca.com.pl, Radosław Grygoruk, koordynator Weekendu Otwarcia ESK Wrocław 2016, Mary Sadowska, reżyserka trasy Ducha Wielu Wyznań oraz Krzysztof Maj, dyrektor ESK Wrocław 2016. Zobacz więcej na temat:
Losowi na przekór W tym tygodniu ukazała się książka "Losowi na przekór". Jej autor – Andrzej Wielowieyski, polityk, działacz katolicki, opozycjonista z czasów PRL – był gościem Polskiego Radia 24. Mówił o zrywie solidarnościowym, walce o niepodległość i miłości do wolnej ojczyzny. Zobacz więcej na temat:
Andrzej Marzec i legendy muzyki w PRL Elton John, Leonard Cohen, Iron Maiden, Depeche Mode, a także Tina Turner. To jedne z wielu gwiazd muzyki, które w latach 80-tych zagościły w naszym kraju. Ich występy były możliwe dzięki Andrzejowi Marcowi, który pracował w Polskiej Agencji Artystycznej PAGART i sprowadzał do Polski ikony światowego rynku muzycznego. Zobacz więcej na temat:
Waldemar Malicki o życiu mniej i bardziej poważnie – Nie potrafię nie żartować. Wyznaję bowiem zasadę: Żyj poważnie, nie traktuj się poważnie. Żyję solidnie i nie sprawiam kłopotów bliźnim, o ile mogę – mówił w audycji Tomasza Zimocha Nie Tylko o Sporcie Waldemar Malicki. Pianista, muzyk i satyryk tłumaczył, dlaczego nie stawia w życiu wszystkiego na jedną kartę – kartę powagi. Zobacz więcej na temat:
Adrian Vozny o wystawie "Kreacje Osobowości" Fotograficzną wystawę „Kreacje Osobowości” można oglądać na warszawskiej Saskiej Kępie od 14 stycznia. Jej autor – Adrian Vozny – zapraszał w Weekendzie Kulturalnym Polskiego Radia 24 do obejrzenia ekspozycji poświęconej ludziom sztuki, którzy pasjonują się futbolem. Zobacz więcej na temat:
Wrocław – Europejska Stolica Kultury Wrocław obejmuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Oficjalną ceremonię otwarcia zaplanowano na najbliższy weekend (15-17 stycznia). Będzie jej towarzyszyło około stu różnych imprez. Gościem Polskiego Radia 24 był Krzysztof Maj, dyrektor ESK Wrocław 2016. Zobacz więcej na temat:
Oscarowe nominacje 2016 Znane są nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Najwięcej nominacji zdobył film „Zjawa” w reżyserii Alejandra G. Innaritu z Leonardem Di Caprio. Wśród nominacji zabrakło produkcji z Polski. Oscarowe propozycje skomentował w Polskim Radiu 24 filmoznawca Wiesław Kot. Zobacz więcej na temat:
"Excentrycy” na ekranach kin W piątek odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Janusza Majewskiego. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie muzyki” to historia osadzona w polskich realiach lat 50. XX wieku. O filmie w Polskim Radiu 24 mówiła Natalia Rybicka, odtwórczyni roli Modesty. Zobacz więcej na temat:
Złote Globy 2016 W Polskim Radiu 24 Jakub Duszyński z Gutek Film podsumował galę rozdania Złotych Globów 2016. Najważniejsze statuetki tegorocznych Złotych Globów za film, reżyserię i najlepszego aktora zgarnął film „Zjawa” w reżyserii Alejandro Goznaleza Inarritu. Zobacz więcej na temat:
Wiedźmin na nowo Niezależna, krótkometrażowa produkcja filmowa, której akcja toczy się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach opisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Na listopad planowana jest premiera filmu „Pół wieku poezji później” przedstawiającego przygodę wiedźmina Lamberta, jednego z przyjaciół sławnego Geralta. W Polskim Radiu 24, osoby odpowiedzialne za produkcję opowiedziały o szczegółach tego ambitnego projektu. Zobacz więcej na temat:
Andrzej Sikorowski – bard z gitarą Już od 45 lat, Andrzej Sikorowski, lider grupy Pod Budą, pisze teksty polskich piosenek. Jest autorem takich przebojów jak: „Ballady o ciotce Matyldzie”, „Bardzo smutna piosenka retro”, czy „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”. W Polskim Radiu 24 opowiedział o swoich muzycznych inspiracjach, a także planach związanych z karierą artystyczną. Zobacz więcej na temat:
Marek Dutkiewicz: autor ponadczasowych piosenek „Szklana pogoda”, „Windą do nieba”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Te piosenki na trwałe zagościły w zestawieniach największych polskich przebojów. Twórcą ich tekstów jest jeden człowiek. Marek Dutkiewicz. W Polskim Radiu 24 zdradził tajemnicę swojego sukcesu, a także opowiedział o współpracy z gwiazdami estrady. Zobacz więcej na temat:
Pasje i sport Wojciecha Kuczoka Gościem audycji „Nie tylko o sporcie” był pisarz Wojciech Kuczok. Autor licznych felietonów sportowych opowiadał m.in. o swojej twórczości, a także skomentował bieżące wydarzenia sportowe. Zobacz więcej na temat:
Filmowe hity 2015 i zapowiedzi 2016 W magazynie Weekend Kulturalny dziennikarka Magdalena Felis podsumowała filmowy rok 2015 i przedstawiał najciekawsze propozycje kinowe na rok 2016. – Kino rozwija się obecnie we wszystkie strony – mówiła gość Polskiego Radia 24. Zobacz więcej na temat:
Wystawa w Muzeum Etnograficznym Świat Tuaregów w malarstwie Risse Ixa i zbiorach Adama Rybińskiego prezentuje Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Gościem Polskiego Radia 24 był autor wystawy. Zobacz więcej na temat: