Światowy Dzień Bez Papierosa W Polsce jest ok. 9 milionów palaczy. Światowy Dzień bez Papierosa, który obchodzimy 31 maja, może być okazją do rzucenia palenia. Do zmiany swoich przyzwyczajeń zachęcała w Polskim Radiu 24 dr Krystyna Knypl, lekarz, red. nacz. Gazety dla Lekarzy i Magdalena Petryniak z Partnerstwa Polska Bez Dymu. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Enigmy w Poznaniu W Poznaniu trwają przygotowania do utworzenia placówki upamiętniającej dokonania polskich matematyków i kryptologów, którzy złamali kod Enigmy. Placówka ma się mieścić w dotychczasowej siedzibie Wydziału Historii Uniwersytetu Poznańskiego. O dokonaniu polskich naukowców oraz o pracach nad powstaniem muzeum mówił w Polskim Radiu 24 kryptolog i autor książek o Enigmie, Marek Grajek. Zobacz więcej na temat:
Jak samochody tworzyły historię kina W Magazynie Motoryzacyjnym w Polskim Radiu 24 gościli aktor Jacek Borkowski, były antyterrorysta Jerzy Dziewulski i krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki. Tematem rozmowy był wpływ kina na wykreowanie kultowych samochodów, a także jak same auta tworzyły historie kinematografii. Zobacz więcej na temat:
Polskie lotnictwo wojskowe pod lupą W Polskim Radiu 24 Władysław Skorski z PZL Okęcie i publicysta lotniczy Tomasz Białoszewski rozmawiali o szkoleniu polskich pilotów wojskowych. Koszt wyszkolenia jednego lotnika to 6-8 mln dolarów. Zobacz więcej na temat:
Carpooling – recepta na zatłoczone drogi? Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się carpooling, czyli system podwożenia pasażerów prywatnym samochodem. – Mechanizm nazywany jest „internetowym autostopem” – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Mikołaj Krupiński, rzecznik prasowy Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Zobacz więcej na temat:
Dzień Samorządu Terytorialnego 27 maja obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. W Polskim Radiu 24 o święcie samorządowców mówił dr Adam Gendźwiłł z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Zobacz więcej na temat:
Polska przestrzeń miejska pod lupą W Polskim Radiu 24 Leszek Wiśniewski ze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze wyjaśniał, jak na przestrzeni lat zmieniała się koncepcja polskiej przestrzeni miejskiej. Ekspert przybliżył także czynniki, które wpłynęły na taki, a nie inny obraz współczesnej urbanistyki. Zobacz więcej na temat:
Rowerowa rodzina na krańcach świata Anna i Stanisław Maksymowiczowie przekonywali w Polskim Radiu 24, że decyzja o dziecku nie musi oznaczać końca ciekawych wakacji spędzonych na górskich szlakach, w kajaku lub na rowerze. Tak jak podczas podróży tak samo w studiu rodzicom towarzyszyli synowie Kuba i Franek. Zobacz więcej na temat:
Lwów wczoraj i dziś W Polskim Radiu 24 Anna Varanytsia z Instytut Ukrainoznawstwa Akademii Nauk Ukrainy przybliżała historię Lwowa, a także jego współczesne cele i dążenia. Jak się okazuje dawna stolica polskich kresów to wyjątkowe miejsce dla zwiedzających i fotografów. Zobacz więcej na temat:
Marka: Legia Warszawa Tegoroczne Forum Brandingu odbędzie się 2 czerwca na stadionie Legii w Warszawie. Miejsce nie jest przypadkowe – klub to jedna z najstarszych i najcenniejszych marek stolicy. W Polskim Radiu 24 m.in. o wizerunku warszawskiej Legii mówiła Katarzyna Kozłowska, red. naczelna magazynu THINKTANK. Zobacz więcej na temat:
Zabytek.pl – nowy serwis internetowy Wizualizacje 3D, 24 000 zabytkowych obiektów, wersja mobilna zintegrowana z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne. Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił nowy serwis internetowy – zabytek.pl. O jego szczegółach i założeniach opowiedziała w Polskim Radiu 24 Wioletta Łabuda-Iwaniak z NID. Zobacz więcej na temat:
Zawód pedagoga w Polsce Wysokie zarobki i prestiż. Na świecie zawód pedagoga jest doceniany i szanowany. W Polsce, w opinii osób wykonujących ten zawód, sytuacja wygląda niestety odwrotnie. Dlaczego ludzie wspierający nauczycieli w procesie edukacji nie są doceniani? O zadaniach i wyzwaniach w zawodzie pedagoga rozmawialiśmy w Polskim Radiu 24. Zobacz więcej na temat:
24 Poziom: Gry wideo dla wymagających Długie godziny spędzone przed monitorem komputera lub z padem w ręce, mnóstwo emocji i dziesiątki włosów wyrwanych z głowy. Tego wszystkiego dostarczają gry o wysokim poziomie trudności. O najciekawszych tytułach tego gatunku rozmawialismy w najnowszej odsłonie 24. Poziomu. Zobacz więcej na temat:
Pomoc dla weteranów działań poza Polską W audycji Cafe Armia gościli Jadwiga Zakrzewska z fundacji „Nikt nie zostaje sam” i mjr Radosław Okulski z Centrum Weterana. Mówili m.in. o pomocy i sposobach aktywizacji weteranów misji poza granicami państwa. Zobacz więcej na temat:
Agresja na polskich drogach Stres w pracy i presja czasu powoduje zwiększenie agresywnych zachowań na drogach. Tak wynika z badań zrealizowanych w ramach projektu badawczego Instytutu Transportu Samochodowego. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówili Anna Olejniczak, psycholog transportu, która przeprowadzała badanie, a także Robert Szpindor, trener techniki jazdy. Zobacz więcej na temat:
Karpacki Oddział Straży Granicznej wraca na granicę Karpacki Oddział Straży Granicznej znów chroni południowych granic kraju. Minister spraw wewnętrznych i administracji przywrócił jednostkę. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówił Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Zobacz więcej na temat:
Polacy podbijają kosmos W ostatnich latach studenci z Polski z powodzeniem startowali w zawodach łazików marsjańskich. W czerwcu nasi reprezentanci ponownie będą walczyć o sukces w Stanach Zjednoczonych. Marceli Gawryś, który był gościem Polskiego Radia 24, chce zrealizować film dokumentalny o zmaganiach polskich konstruktorów. Zobacz więcej na temat:
Kondycja polskich dróg – Narzekań na polskie drogi jest mniej. Są odcinki dobrych dróg, ale zdarza się też rozczarowanie, ponieważ skupiamy się tylko na autostradach i „ekspresówkach”. Trzeba więc pomóc samorządom – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski z Zespołu Doradców TOR. Zobacz więcej na temat: