Wiosenne imprezy motoryzacyjne W Magazynie Motoryzacyjnym Mariusz Gzyl i Marcin Suszczewski z portalu wyszukanesamochody.pl dokonali przeglądu najciekawszych propozycji wydarzeń motoryzacyjnych w najbliższym czasie. Wiosna i sezon letni obfitują w wiele plenerowych imprez dla miłośników motoryzacji. Zobacz więcej na temat:
24.Poziom: Świat inteligentnych miast W magazynie 24. Poziom rozmowa o obliczach miast przyszłości i naszej całej rzeczywistości. O świecie inteligentnych metropolii Smart City mówili w Polskim Radiu 24 Martyna Obarska, Tomasz Skupiński i Dariusz Hałas. Zobacz więcej na temat:
Kondycja polskiego przemysłu zbrojeniowego W ostatnich dniach Narodowe Centrum Studiów Strategicznych wydało raport dotyczący kondycji polskiej zbrojeniówki i możliwości jej przyszłego rozwoju. W Cafe Armii o rodzimym przemyśle obronnym mówili Weronika Myck z NCSS, prof. Robert Głębocki z Politechniki Warszawskiej i Wojciech Pawłuszko, radca prawny. Zobacz więcej na temat:
Komentarz po wystąpieniu szefa MON Gość Polskiego Radia 24, Wojciech Łuczak z Magazynu "Raport”, odniósł się w programie m.in. do środowego wystąpienia szefa MON Antoniego Macierewicza i kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego Polski. Zobacz więcej na temat:
Zmiany w procedurach karnych O zmianach jakie szykuje rząd w procedurach karnych mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert prawa karnego, mec. Krzysztof Dmowski. Zobacz więcej na temat:
Nagrody im. Macieja Płażyńskiego przyznane Dziennikarze z Białorusi, Litwy, Niemiec i Polski tegorocznymi laureatami Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Wśród zdobywców wyróżnienia jest także Edyta Poźniak, która gościła w Polskim Radiu 24. Zobacz więcej na temat:
Polskie szkolnictwo na Białorusi Szerzenie oświaty polskojęzycznej na terenie Białorusi w duchu narodowym, chrześcijańskim i obywatelskim. Oto główne zadanie Polskiej Macierzy Szkolnej, która we współpracy z Fundacją Zygmunta Zaleskiego dba o rozwój rodzimego szkolnictwa na wschód od granic naszego kraju. W audycji rozmowa o stanie, problemach i przyszłości polskich szkół na Białorusi. Zobacz więcej na temat:
Rewolucję energetyczną zacząć czas Paliwa kopalne zapewniają naszej cywilizacji 90 proc. energii, a tempo ich zużycia od pokoleń rośnie. W XXI wieku spaliliśmy aż jedną trzecią ich zasobów zużytych w historii ludzkości. Czy grozi nam katastrofa energetyczna? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Marcin Popkiewicz, fizyk, popularyzator nauki, autor bloga „Ziemia na rozdrożu” i książki „Rewolucja klimatyczna. Ale po co?” Zobacz więcej na temat:
Autosalon w Pekinie W Magazynie Motoryzacyjnym Tomasz Sajewicz podsumował niedawno zakończone targi motoryzacyjne w Pekinie. Korespondent Polskiego Radia w Państwie Środka przybliżył także specyfikę chińskiego, największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Wystawa sztuki cyfrowej Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria zapraszają na wystawę sztuki cyfrowej o tematyce dziecięcej „Dobre Pixele”. Szczegóły wydarzenia w magazynie 24. Poziom przybliżyli: Mikołaj Konopacki, Szymon Biernacki i Marek Madej. Zobacz więcej na temat:
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Na polskich drogach jest coraz bezpieczniej, ale powinno być jeszcze bezpieczniej – mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Dąbrowska-Loranc z Instytutu Transportu Samochodowego. 6 maja w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zobacz więcej na temat:
Elżbieta Dzikowska: Podróżuję dla innych Gościem Polskiego Radia 24 była Elżbieta Dzikowska. Podróżniczka na naszej antenie mówiła m.in. o tym, jaki kraj chciałaby jeszcze odwiedzić, a także jak podróżować, aby czerpać największą satysfakcję z poznawania świata. Zobacz więcej na temat:
Maj – miesiąc matur Rozprawka o tym, czy warto kochać, na podstawie IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta „Dałem słowo” – takie tematy do wyboru mieli maturzyści piszący wypracowanie na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zobacz więcej na temat:
Problemy zawodu notariusza Gościem Polskiego Radia 24 był dr hab. Michał Królikowski, prawnik. Były wiceminister sprawiedliwości na naszej antenie mówił o problemach związanych z istnieniem zawodu notariusza w obecnym kształcie. Zobacz więcej na temat:
Architektura jako narzędzie prewencji W Polskim Radiu 24 architekt Leszek Wiśniewski przybliżał założenia koncepcji CPTED, czyli zapobiegania przestępczości poprzez kształtowanie przestrzeni. W Polsce koncepcja wciąż jest mało znana, ale na Zachodzie stanowi już standard. Zobacz więcej na temat:
Rozpoczęły się matury Blisko 280 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Kilku dobrych rad o tym, jak powinny wyglądać ostatnie przygotowania do egzaminu dojrzałości oraz jak wybrać właściwą uczelnię udzielili w Polskim Radiu 24 Anna Kosińska z Fundacji Grupy Adamed oraz Anita Błaszczak z Rzeczpospolitej, Marcin Matyja z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Michał Wypij z MNiSW. Zobacz więcej na temat:
Niezwykłe warszawskie liceum Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie jest w czołówce najlepszych szkół średnich w Polsce. Jednak nie tylko wysoka średnia ocen wyróżnia placówkę na tle innych. O atutach polonijnego liceum mówili w Polskim Radiu 24 dyrektorka Ewa Petrykiewicz oraz uczniowie Julia Hereńczyk i Maksymilian Kałuski. Zobacz więcej na temat:
Zabytek Zadbany Kościół filialny Chrystusa Króla w Kwitajnach, zespół dworsko-parkowy w Kłóbce, Muzeum Emigracji w Gdyni, Dom Ludowy w Supraślu oraz Kanał Elbląsk laureatami tegorocznego konkursu Zabytek Zadbany. O konkursie mówiła w Polskim Radiu 24 Wioletta Łabuda-Iwaniak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Zobacz więcej na temat: