Regionalne uwarunkowania edukacji W Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z Instytutu Badań Edukacyjnych wyjaśniała, jak w zależności od regionu wygląda w Polsce dokształcanie się dzieci i dorosłych. Prawie co drugie dziecko uczestniczy w przynajmniej jednym typie zajęć dodatkowych. Zobacz więcej na temat:
Więzienie na próbę Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro proponuje uelastycznienie katalogu kar pozbawienia wolności. Pomysł tzw. więzienia na próbę skomentował w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kładoczny z Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Zobacz więcej na temat:
Magazyn Motoryzacyjny: Prawidłowa pozycja za kierownicą Zły uchwyt kierownicy, wyprostowane ręce i nogi, za blisko lub za daleko odsunięty fotel. Oto najczęstsze błędy kierowców w trakcie prowadzenia samochodu. W Magazynie Motoryzacyjnym Polskiego Radia 24, Paweł Wiśniewski, instruktor nauki jazdy, podpowiedział na co zwracać uwagę, by zająć prawidłową pozycję za kierownicą. Zobacz więcej na temat:
24.Poziom: Cyfrowy wymiar książki – Nowe technologie z całą pewnością przysłużą się do poprawy poziomu czytelnictwa w Polsce – powiedział Paweł Waszczyk, redaktor naczelny Biblioteki Analiz. Zobacz więcej na temat:
Kredyt absolwencki – lek na prekariat? Co czwarty 26-30-latek i co siódmy 31-35-latek korzysta ze wsparcia rodziców. Tak wynika z badania „Finansowy Portret Młodych”, przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Tymczasem Niezależne Zrzeszenie Studentów proponuje receptę na problem „prekariatu” – kredyt absolwencki. O inicjatywie w Polski Radiu 24 mówiła Anna Gembicka z NZS. Zobacz więcej na temat:
Polacy odwracają się od wolnego rynku W Polskim Radiu 24 Szymon Grela i Jędrzej Malko z Fundacji Kaleckiego wyjaśniali, czym jest wolny rynek w Polsce i dlaczego Polacy zaczynają się od niego odwracać. Wedle najnowszych badań u progu III RP trzy czwarte Polaków popierało wprowadzenie gospodarki rynkowej. 25 lat później - już tylko połowa. Zobacz więcej na temat:
Cyfryzacja w Polsce musi przyspieszyć Analityk z Polityka Insight Piotr Arak wyjaśniał w Polskim Radiu 24, dlaczego proces cyfryzacji w Polsce musi przyspieszyć i jak tego dokonać. Polska znajduje się w grupie krajów dość szybko nadrabiających zaległości cyfrowe, ale wciąż napotykane są bariery w instytucjach publicznych i prywatnych. Zobacz więcej na temat:
Tragiczny los dzieci w grupach zbrojnych Szacuje się, że na całym świecie nawet 300 tysięcy dzieci może być wcielonych do różnych grup zbrojnych. Dyrektor Generalny UNICEF Polska Marek Krupiński powiedział w Polskim Radiu 24, że pozbawianie dzieciństwa to największa zbrodnia, za którą odpowiedzialność ponoszą politycy i wojskowi państw, gdzie obecny jest taki proceder. Zobacz więcej na temat:
Motocykliści przygotowują się do sezonu Zbliżająca się wiosna i co za tym idzie – coraz lepsza pogoda – zwiastują początek sezonu motocyklowego. Jak przygotować jednoślad do jazdy po zimie? Co zrobić, by bezpiecznie przemierzać motorem kolejne kilometry? O tym w Magazynie Motoryzacyjnym w Polskim Radiu 24 mówił Adam Chyciński, instruktor jazdy motocyklem. Zobacz więcej na temat:
Wirtualny Skansen Wraków w Muzeum Morskim w Gdańsku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku realizuje projekt, dzięki któremu każdy może poczuć się jak podwodny archeolog. Czynny jest już bowiem Wirtualny Skansen Wraków – strona internetowa, która zaprasza do interaktywnej wycieczki po wrakach znajdujących się w Zatoce Gdańskiej. O szczegółach tego pasjonującego przedsięwzięcia mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Bednarz, kierownik projektu. Zobacz więcej na temat:
Dzień Bezpiecznego Internetu W Polskim Radiu 24 Andrzej Garapich z Polskiego Badania Internetu mówił, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Już po raz dwunasty obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. Zobacz więcej na temat:
Dobra książka dla dziecka Dzieciom należy czytać i zachęcać je do samodzielnego sięgania po lektury. Książka ubogacona ilustracją zachęca do czytelnictwa jeszcze bardziej. O książkach dla dzieci mówiły w Polskim Radiu 24 Ewa Solarz, kuratorka wystawy „Tu czy tam?” i dr Aleksandra Piotrowska, jurorka konkursu „Przecinek i Kropka”. Zobacz więcej na temat:
Nieprawidłowości na stacjach paliw W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa skontrolowała 243 dystrybutory na 80 stacjach paliw w całej Polsce. – Okazało się, że 40 z nich, czyli prawie 16,5 procent wszystkich przebadanych urządzeń, wskazywało niewłaściwą ilość zatankowanej benzyny – mówiła w Magazynie Motoryzacyjnym Katarzyna Bednarz z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zobacz więcej na temat:
Mistrzostwa świata w World of Tanks Już po raz trzeci w Polsce odbędą się mistrzostwa świata w World of Tanks. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych na świecie – globalna liczba graczy przekrocza 100 milionów. O wydarzeniu w magazynie 24. Poziom mówił Konrad Rawiński z organizującej zawody firmy Wargaming. Zobacz więcej na temat:
Szkolenie snajperów Jakie cechy powinien posiadać dobry snajper? Jak wygląda trening strzelca wyborowego? Czy snajperem może zostać każdy żołnierz? O tym w Cafe Armii mówili snajperzy z I Brygady Pancernej w Warszawie i Przemysław Wójtowicz, instruktor strzelców wyborowych. Zobacz więcej na temat:
Ukradli ci auto – co dalej? W audycji „Szukając dziury w całym” goście mecenas Karol Pachnik, Marcin Broda i mł. asp. Dawid Marciniak rozmawiali, jak zapobiegać kradzieży auta oraz co zrobić, gdy do niej dojdzie. Liczba kradzieży samochodów w Polsce spada, ale wciąż jest to duży problem. Zobacz więcej na temat:
Rozliczenia podatkowe dla opornych Do 30 kwietnia mamy termin na rozliczenie podatkowe za 2015 rok. W Polskim Radiu 24 Wiesława Moczydłowska i Dariusz Michał Malinowski wyjaśniali, o czym należy pamiętać i co powinniśmy wiedzieć, by uniknąć przykrych niespodzianek podczas rozliczenia PIT. Zobacz więcej na temat:
IPN wraz z rządem zdekomunizują polskie ulice Ponad 1000 ulic w całej Polsce będzie miało nowych patronów. Senat chce, by z tytułów ulic zniknęły nazwiska osób, daty i określenia związane z poprzednim systemem. Projekt odpowiedniej ustawy trafił już do Sejmu. W prace zaangażowany jest również Instytut Pamięci Narodowej. Przygotował on propozycje nazw związanych z wybitnymi osobami, których zasługi warto upamiętnić. Zobacz więcej na temat: