Polskie kajakarki o 0,24 s od medalu. Adrianna Kąkol: nie jest to miłe uczucie Zobacz więcej na temat:
News from Poland: First Olympic gold for team Poland in Paris Also in the magazine: Polish government receives partial report on Russian influence; World Health Organisation new report praises Poland's assimilation of Ukrainian refugees in healthcare context; Report on gender disparities in Polish science Zobacz więcej na temat:
Klaudia Kardasz nie wystąpi w finale w pchnięciu kulą. "Forma jest, tylko bezobjawowa" Zobacz więcej na temat:
Zapaśnik Arkadiusz Kułynycz przed walką o brąz. "To będzie najważniejsze sześć minut w moim życiu" Zobacz więcej na temat:
Kulomiotka Klaudia Kardasz załamana po porażce. "Nie mam pojęcia co się stało" Zobacz więcej na temat:
"Ma część Wieży Eiffla w sobie i 6 gram złota". Mistrzyni olimpijska Ola Mirosław prezentuje złoty medal Zobacz więcej na temat:
Smok i Miś na wakacjach - 03 - Zgubione Koło Leszek z Wojtkiem zdaniem Misia i Smoka mają kłopot. Nie mogą znaleźć koła. Czyli zgubili. Chłopcy w poszukiwaniu docierają do Koła. Koło i koło... Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom. Zobacz więcej na temat:
Artur Dyczewski o czwartkowych startach Polaków w Paryżu. "Mamy dwie szanse medalowe" Zobacz więcej na temat:
Lewa ręka z prawą ogadują 8 sierpnia 1839 r. Chopin przebywając w Nohant napisał do swego przyjaciela Juliana Fontany list, dotyczący paryskiego wydania „Das Wohltemperierte Klavier” Jana Sebastiana Bacha. Wyjeżdżając na Majorkę kompozytor zabrał ze sobą Bachowskie preludia i fugi w wydaniu francuskim, tekst których z uporem korygował. Likwidował wszystkie błędy drukarskie, a także redakcyjne, czyli – według niego – oznaczenia tempa, dynamiki i artykulacji, nie będące dziełem samego Bacha. Swą pracę nazwał: „[…] oczyszczaniem z błędów akredytowanych przez tych, co Bacha niby rozumieją (nie w pretensji, żebym lepiej rozumiał, ale z przekonaniem, że czasem zgadnę)”. Informował też przyjaciela o swych kompozycjach napisanych podczas pierwszego letniego pobytu w Nohant: „Ja tu piszę Sonatę Si b mineur, w której będzie mój marsz, co znasz. Jest Allegro, potem Scherzo mi b mineur, marsz i finałek niedługi, może ze trzy strony moje; lewa ręka z prawą ogadują po marszu”. Miał już przygotowany do druku Nokturn G-dur op. 37, 4 Mazurki op. 41, Scherzo cis-moll op. 39. (md) Zobacz więcej na temat:
Julia Szeremeta powalczy w finale o złoto: dałam radość kibicom, lubię to robić Zobacz więcej na temat:
Julia Szeremeta w finale. Ze sztabem szkoleniowym Polki: Tomaszem Dylakiem, Kamilem Gorządem i Kamilem Goińskim rozmawiał Marek Solecki Zobacz więcej na temat:
Natalia Kaczmarek w finale biegu na 400 m. Polka wygrała swój bieg półfinałowy czasem 49,45 sek. "Już jestem zadowolona" Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: Polska podbija kosmos i wspomnienie Artura Deski, działacza społecznego z Berdyczowa Dziś w programie powiemy o kolejnych działaniach jakie podjęła Polska w celu pozyskania śmigłowców Apache, przeniesiemy się też na Ukrainę gdzie z kolei dotarły pierwsze śmigłowce F-16, następnie wspomnimy Artura Deskę, działacza społecznego, wieloletniego publicystę „Kuriera Galicyjskiego”, który ponad 20 lat mieszkał na Ukrainie. Na koniec gość programu opowie o szansach dla polskiego sektora kosmicznego na udział w badaniach prowadzonych na orbicie okołoziemskiej. Zapraszamy! Zobacz więcej na temat:
Długi nasze powszednie Około 9 na 10 Polaków uważa, że należy regulować swoje zobowiązania finansowe. Jednak dla 7 proc. ankietowanych sprawa wcale nie jest oczywista. Oddawanie długów częściej negują też osoby młode (18-29 lat), a także te, które już mają problemy ze spłatą kredytów lub pożyczek i czują się pokrzywdzone przez instytucje finansowe. Kto i dlaczego się zadłuża? O tym z Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIG InfoMonitor i BIK rozmawia Jakub Jamrozek Zobacz więcej na temat:
Kobieta w podróży Śledzenie jej profilu grozi przyspieszonym i skutecznym ruszeniem w drogę. Asia Sarwińska od prawie ośmiu lat podróżuje autostopem, niskobudżetowo, na własną rękę. Swoje podróże zawsze stara się dostosowywać do możliwości z dużą przestrzenią na niezaplanowane akcje i spotkania – bo to często one nadają wyjazdom totalnie niezwykły charakter. O swoich podróżach Marcie Zinkiewicz opowiada Asia Sarwińska. Zobacz więcej na temat:
Zwyczajni’ 44 Budowali barykady, transportowali rannych, pomagali odkopywać zasypanych. Bez ich wsparcia powstańcy nie przetrwaliby tak długo. Cywilni mieszkańcy stolicy, którzy przez 63 dni stawiali czoła wojennej rzeczywistości, byli wsparciem i zapleczem dla walczących. Kim byli Zwyczajni’ 44? Jakub Jamrozek rozmawia z Agnieszką Cubałą, autorką książki „Zwyczajni’ 44. Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim". Zobacz więcej na temat:
Kobiety bez diety? Dlaczego wciąż rozmawiamy o dietach i odchudzaniu a świat pogrążony jest w pandemii otyłości? Czym jest jedzenie intuicyjne? Gościem Kasi Dydo jest Agata Ziemnicka - dietetyczka i psycholożka, Prezeska Fundacji Kobiety bez diety. Zobacz więcej na temat: