POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Oszibarack: mimo kłopotów idziemy do przodu

Czwórka
Rafał Kątny 19.01.2012
Oszibarack
Oszibarack, foto: fot. Wojciech Kusiński

Wrocławska grupa znalazła się na zakręcie, wydanie nowej płyty zbiegło się z odejściem z zespołu dotychczasowej wokalistki Patrycji.

Wydany pod koniec ubiegłego roku album "40 surfers waiting for the wave" to dla Oszibarack dzieło w pewnym sensie przełomowe, nie tylko ze względu na zmianę brzmienia i przesunięcie akcentu z avant-popowej miękkości w kierunku punk rockowego pazura, ale też z powodu zmian w składzie. Już w trakcie nagrań grupę opuścił perkusista Zmazik, zaś po jej ukończeniu z zespołu odeszła dotychczasowa wokalistka Partycja.

- W życiu dzieje się tak, że czasami grupa artystów w pewnym momencie spogląda w innym kierunku i to zaczyna się rozjeżdżać. Prywatnie Patrycję uwielbiamy i zawsze tak będzie, ale w tym momencie musimy skoncentrować na przyszłości zespołu – mówił w Czwórce Agim Dżeljilji.

Pomimo tych personalnych zawirowań Oszibarack nie zamierzają składać broni. Sekcję rytmiczną grupy wzmocnilii uznani perkusiści w osobach Jana Młynarskiego oraz Manolo Albana Juareza. - Wokalnie na koncertach wspiera nas Kasia Piszek. Punktem newralgicznym będzie to, jak zabrzmią nowe piosenki, jaka będzie energia. Bo zespół Oszibarck to nie tylko muzyka, ale też pewna wspólna energia ludzi – tłumaczył rozmówca Kuby Kukli.

Więcej na temat aktualnej sytuacji w zespole Oszibarack w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Polecane

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!