Powstaje kodeks dobrego stażu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:45
Jeśli chciałbyś zdobyć doświadczenie, a nie zamierzasz zostać stażystą - niewolnikiem skorzystaj z pomocy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, które rozpoczęło akcję oceniania miejsc, gdzie można odbywać staże i praktyki.
Audio
  • Oto zasady dobrych studenckich praktyk (Czwórka/Poranek OnLine)
Powstaje kodeks dobrego stażu
Foto: Glow Images/East News

Profesjonalny program stażowy nie tylko powinien dać uczestnikom szansę zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia poprzez udział w realnych projektach i procesach w firmie, ale również zapewnić im indywidualne wsparcie opiekuna czy mentora, bieżącą informację zwrotną, a na koniec pisemne zaświadczenie o odbyciu praktyki z podsumowaniem jej efektów - to główne kryteria decydujące o przyznaniu danej firmie certyfikatu jakości.

Jak zdobyć staż w firmach najbogatszych Polaków? >>>

- Zbiór zasad wypracowaliśmy na drodze konsensusu pracodawców i studentów - mówi Paulina Zaręba z Polskiego Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. - Obejmuje on kluczowe obszary dotyczące stażów i praktyk. Mamy nadzieję, że dzięki certyfikatowi studenci nie będą narażeni na parzenie kawy i bieganie na pocztę.

Jak dotąd do programu zgłosiło się kilkunastu pracodawców, którzy są gotowi poddać pod ocenę innych zgodności swych programów stażowych z ustalonym zbiorem norm i standardów. Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami liczy jednak, że kolejni chętni pojawią się jeszcze przed wakacjami.

(kulkd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca studenci
Czytaj także

Wyższe szkoły zawodowe – szansa na pracę dla młodych?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 08:00
Bezrobocie młodych Polaków bije rekordy i sięga nawet o 28 proc. Studia od dłuższego już czasu nie są gwarancją znalezienia dobrej pracy. Coraz częściej więc młodzież sięga po nowe rozwiązania – wyższe szkoły zawodowe, które w Polsce działają dopiero od 15 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Student jest dziś produktem kultury masowej"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 15:36
W Polsce rusza rok akademicki. Tym samym, jak co roku, pojawia się pytanie: czy studia wciąż są niezbędne, by zaistnieć na rynku pracy? - Oprócz umiejętności, powinny uczyć postaw, które pomogą młodym ludziom poradzić sobie w zawodowym życiu - mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia dualne - wiedza i doświadczenie w jednym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 05:00
Wymogi współczesnego rynku pracy sprawiają, że sama wiedza to za mało. Dla pracodawców ważne jest doświadczenie. Dlatego warto podczas studiów zadbać o swoją przyszłość i odbywać praktyki.
rozwiń zwiń