Spotting - druga szansa na spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:00
Nie znają się. W autobusie wymieniają uśmiechy i długie spojrzenia. Nagle jedno z nich wysiada - dzięki spottingowi mają szansę odnaleźć się w świecie i poznać jeszcze raz.
Audio

- W spottingu chodzi o drugą szansę - mówią Karol i Wojtek, założyciele facebookowego profilu Spotted ZTM, dla osób podróżujących miejska komunikacją w stolicy. Strona powstała z myślą o osobach, którym zabrakło odwagi by podejść do ciekawej osoby w autobusie, tramwaju czy metrze.

Spottet ZTM to nie jedyna tego typu strona w Warszawie. Prężnie działa też Spotted BUW. Aby skorzystać z usług obu profili wystarczy wysłać wiadomość do administratorów i opisać sytuacje spotkania, podać kogo szukamy, gdzie go spotkaliśmy i kiedy. A potem czekać na odzew.

- Wiemy, że kilka par już się w ten sposób odnalazło - mówią Karol i Wojtek. - Wciąż też pracujemy nad ulepszeniem profilu.

Niektórzy specjaliści w spottingu widzą też zagrożenie, ale i inne spojrzenie młdoych ludzi na rzeczywistość. - Nasza kultura europejska, szczególnie północno europejska, sprawia, że ludzie mają dość dużą potrzebę odległości fizycznej  - mówi Maria Cywińska, socjolog internetu. - W miejscach publicznych staramy się stać od siebie dosyć daleko. W internecie ten dystans może być łatwo skrócony. Młodzi internauci już nie dzielą rzeczywistości na realną i internetową - wyjaśnia.

Jak dokładnie działa spotting dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

(pj)

Czytaj także

Unia pomoże nam wreszcie wygrać ze spamem?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 08:49
Uciążliwe wiadomości o wygranych, czy nawał poczty elektronicznej z ofertami reklamowymi – z tymi skutkami fatalnego zarządzania danymi osobowymi ma zamiar walczyć Komisja Europejska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzięki nim świat staje się lepszy!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 14:00
Ponad połowa Polaków uważa, że dzięki rozwojowi internetu telefonii komórkowej i internetu świat staje się lepszy. Udowadniają to laureaci 4. edycji konkursu "Odkryj e-wolontariat," tłumaczą specjalistyczne teksty medyczne, monitorują sądy, wspierają dzieci, promują adopcję zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szpiegowanie w sieci. Nie jesteśmy anonimowi!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 13:36
- Służby mogą ustalić, że w danym dniu oglądaliśmy stronę znajdująca się pod konkretnym adresem - przypomina w radiowej Jedynce Andrzej Pająk z magazynu komputerowego "Chip".
rozwiń zwiń