Niemcy pewnie zmierzają do finału

Martin Ruszkiewicz 17.06.2012
Lukas Podolski
Lukas Podolski, foto: PAP/EPA/KERIM OKTEN

We Lwowie w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy Dania przegrała z Niemcami 1:2 (1:1).

Zobacz relację z meczu Portugalia - Dania >>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012 >>>

Niemcy od pierwszych minut byli w natarciu. W 3. minucie Khedira ładnie dośrodkował z lewej strony boiska, piłka trafiła do Muellera, ten huknął bez namysłu, ale minimalnie nad bramką.

Kolejna świetna akcja podopiecznych Joachima Loewa. Po dośrodkowaniu Podolskiego piłka trafiła do Muellera, ale ten z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Stephana Andersena. Duński bramkarz fantastycznie obronił ten strzał. Powinno być 1:0!

Gra się trochę wyrównała, ale nieznaczną przewagę nadal mają Niemcy. Duńczycy czekają chyba na okazję do skontrowania rywali.

Napór Niemców wreszcie przyniósł skutek. Thomas Mueller dogrywał piłkę w pole karne, ta otarła się jeszcze o Mario Gomeza i trafiła do Lukasa Podolskiego, który pewnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Andersena! Dania - Niemcy 0:1!

/

Szybka odpowiedź Duńczyków. Piłka po centrze z rzutu rożnego trafiła na głowę Nicklasa Bendtnera, który zgrał ją jeszcze przed niemiecką bramkę, tam czekał już Michael Krohn-Dehli i strzałem głową pokonał Manuela Neuera. We Lwowie oglądamy naprawdę ciekawe spotkanie...

Bramka dla ekipy Mortena Olsena zadziałała na Niemców jak płachta na byka. W 33. minucie Podolski miękko zagrał piłkę w pole karne do Gomeza, ale ten nieczysto trafił w futbolówkę i grę wznowi Stephan Andersen. Byłby piękny gol!

Niemcy nie zwalniają tempa. Po rozegraniu stałego fragmentu gry potężnie huknął Podolski, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

/

To nie jest dzień Mario Gomeza. W 43. minucie napastnik Bayernu Monachium wyszedł na czystą pozycję, ale źle trafił w piłkę. Do przerwy jest zatem remis 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Niemcy. Lahm ładnie dośrodkował w pole karne rywali, ale minimalnie do tej piłki spóźnił się Thomas Mueller i futbolówka wylądowała w rękach Stephana Andersena.

Ależ sytuacja Danii! Bendtner wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Niemców Jakoba Poulsena, który mocno uderzył, ale futbolówka otarła się tylko o słupek i opuściła boisko.

Duńczycy w swoim stylu wyczekują na rywala na własnej połowie boiska i atakują z kontry. W 56. minucie Lars Jacobsen wrzucił w piłkę w pole karne, ale nie dobiegł do niej Niki Zimling i akcja zakończyła się na Manuelu Neuerze.

Od kilku minut przewagę zyskali Niemcy. Sami Khedira zagrał na lewą stronę do Andre Schuerrle, ten wpadł z piłką w pole karne Duńczyków, uderzył na bramkę, ale instynktownie interweniował Andersen. Kapitalna akcja, jeszcze lepsza parada!

Portugalia po drugiej bramce Cristiano Ronaldo prowadzi z Holandią 2:1. W tym momencie Duńczycy są poza ćwierćfinałem mistrzostw Europy.

Zespół Mortena Olsena ruszył do ataku, jakby wiedział już o wyniku z Charkowa. Kwadrans przed końcem Bendtner był bliski zdobycia bramki, ale nie potrafił oddać strzału, a do tego był delikatnie przytrzymywany przez Holgera Badstubera. Powinien być rzut karny dla Danii.

/

GOOOOL dla Niemców! Oezil wyłożył piłkę przed duńską bramkę, a tam najpierw nie zdążył do niej Miroslav Klose, po czym dobiegł do niej Lars Bender i pewnie pokonał Andersena.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Niemcy do tej pory są jedynym zespołem, który wygrał wszystkie spotkania. Dania walczyła dzielnie, ale żegna się z turniejem.

Grupa B: Dania - Niemcy 1:2 (1:1).
Bramki: 0:1 Lukas Podolski (19), 1:1 Michael Krohn-Dehli (24-głową), 1:2 Lars Bender (80).
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów 32 990.
Dania: Stephan Andersen - Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen - Christian Eriksen, Jakob Poulsen (82. Tobias Mikkelsen), William Kvist, Niki Zimling (79. Christian Poulsen), Michael Krohn-Dehli - Nicklas Bendtner.
Niemcy: Manuel Neuer - Lars Bender, Holger Badstuber, Mats Hummels, Philipp Lahm - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Mueller (84. Toni Kroos), Mesut Oezil - Lukas Podolski (64. Andre Schuerrle), Mario Gomez (74. Miroslav Klose).