Section06
Lista audycji

24 Pytania - Rozmowa Poranka

W porannych rozmowach gościmy najczęściej polityków, ekspertów, ale także szefów największych instytucji. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.

24. Poziom – Magazyn Nowych Technologii

24. Poziom to audycja poświęcona nowym technologiom i grom komputerowym. W sobotę twórcy gier i autorzy najciekawszych projektów technologicznych przybliżają w słuchaczom Polskiego Radia 24 skomplikowane zagadnienia cyfrowego świata.

7 Dni: Wschód

7 dni: Wschód to audycja poświęcona ostatnim wydarzeniom w państwach byłego Związku Radzieckiego, ale także ich relacjom z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej. Autor podsumowuje w niej miniony tydzień i komentuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, najważniejsze wydarzenia.

Cafe Armia

W sobotnie poranki eksperci ds. wojskowości i znawcy historii Polski komentują istotne wydarzenie dotyczące tematyki obronności naszego kraju. Cafe Armia to audycja prezentująca słuchaczom Polskiego Radia 24 aktualne informacje z zakresu zagrożeń i działań wojennych prowadzonych na świecie.

Czas na Naukę

Czas na Naukę to audycja poświęcona m.in. najnowszym odkryciom technologicznym, medycznym i astronomicznym. We wtorkowe i czwartkowe przedpołudnie naukowcy oraz eksperci wyjaśniają w Polskim Radiu 24, jak najnowsze zdobycze nauki wpływają na nasze życie.

Debata Dnia

Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Dnia eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, którymi żyją Polacy.

Debata Poranka

Komentarze, opinie, analizy. Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Poranka eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, które w nurtują Polaków. Zapraszamy od poniedziałku do piątku po godz. 8.11

Dwaj panowie „Z”

Audycja Marka Zająca i Dominika Zdorta. Dziennikarze deklarują, że nie zadowalają się utartymi opiniami i banalnymi komentarzami. Zapowiadają, że będą zagłębiać się w każdym temacie, poszerzać perspektywę i pokazywać kontekst omawianych wydarzeń. - Poszukamy drugiego dna najważniejszymi wydarzeń, którymi żyją Polska i świat - deklarują autorzy.

Dwóch Na Jednego

Program Jerzego Jachowicza i Agatona Kozińskiego. Gospodarze audycji zapraszają do audycji znanych, ważnych uczestników debaty publicznej. Rozmowa dotyczy zazwyczaj sytuacji społecznej i politycznej Polski.

Gorący Temat

O najważniejszym, dominującym w danym dniu przekaz medialny temacie, mówimy w Polskim Radiu 24. Głos zabierają zaproszeni do studia goście. Wśród nich publicyści i eksperci.

Historia na dziś

Audycja historyka i publicysty Tadeusza Płużańskiego. Prowadzący zaprasza do studia Polskiego Radia 24 gości - historyków, publicystów, z którymi objaśnia najnowszą historię Polski.

Interakcje

Razem z zaproszonymi gośćmi omawiamy kwestie psychologiczno-społeczne. To jest moment, gdy po całym dniu można pomyśleć o sobie - znaleźć czas na refleksję i skonfrontować swoje doświadczenia z wiedzą specjalistów.

Kapitał i praca

Program o sprawach społecznych i gospodarczych. Rozmawiamy o tym, co jest ważne dla każdego z nas w codziennym życiu, o: wynagrodzeniach, emeryturach, służbie zdrowia, edukacji, świadczeniach socjalnych. O tym wszystkim, w Radzie Dialogu Społecznego, debatują związki zawodowe i pracodawcy i to eksperci z tych środowisk będą moimi gośćmi.

Konfrontacje Idei

Zaproszeni do studia goście dyskutują o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Kościół nasz powszedni

Poruszamy tematykę wiary i Kościoła „od wewnątrz”. Oprócz przeglądu informacji, mówimy o wydarzeniach religijnych, które mają istotne znaczenie społeczne oraz przybliżamy duchowy i egzystencjalny sens świąt i uroczystości roku liturgicznego. Udzielamy też praktycznych porad ws. przygotowania i przeżywania ważnych chwil i etapów na drodze duchowego rozwoju.

Kulisy spraw

Dziennikarze śledczy: Rafał Dudkiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Kurtz i Wojciech Surmach odsłaniają tajemnice afer i śledztw.

Kultura nie całkiem osobista

W jaki sposób codzienność odbija się w literaturze? Co moda ma wspólnego z historią i polityką? Które powieści pomogą nam w podróży i w kuchni? Jakie skarby znajdziemy w archiwum Polskiego Radia?

Kurier Ekumeniczny

Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan. Ekumenizm to dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia. W Polskim Radiu 24 przybliżamy słuchaczom, jak wygląda przywrócenie jedności między wszystkimi wyznaniami chrześcijańskimi.

Ludzie Gospodarki

Gośćmi audycji są założyciele przedsiębiorstw, ich właściciele, a także eksperci zajmujący się gospodarką. W Polskim Radiu 24 opowiadają o zdobywaniu rynku, zdradzają przepis na dochodowy biznes, a także przybliżają sposób funkcjonowania swoich firm.

Magazyn Europejski

O tym, co ważne dla Europy i Unii Europejskiej, w relacjach naszych korespondentów z Brukseli i Strasburga.

Magazyn Motoryzacyjny

Magazyn Motoryzacyjny w Polskim Radiu 24, czyli wszystko, co związane z motoryzacją. Historia, nowości, bezpieczeństwo ruchu, porady i opinie, a także targi i wystawy.

Magazyn podróżników

Magazyn podróżników – TRAVEL 24. Świat i marzenia, inspiracje, smaki i podpowiedzi dla turystów. W pierwszym odcinku krakowscy podróżnicy – Elżbieta i Andrzej Lisowscy zapraszają do Singapuru. Miasta - ogrodu i Miasta Lwa, na które spogląda dziś cały świat.

Magazyn Sportowy

Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24 to informacje, a także spotkania z wybitnymi osobistościami sportowego świata. Rozmowy, analizy i relacje ze sportowych aren Polski i świata, a także możliwość poznania swoich sportowych idoli.

Między kropkami

Literatura budzi w nas wątpliwości, skłania do myślenia. Rozmawiamy o tym, co w książkach ukryte, nieoczywiste, niedopowiedziane. W audycji Między Kropkami – o najważniejszych premierach książkowych mówią zaproszeni goście-pisarze.

Nos Kleopatry

Audycja poświęcona historii. Biaise Pascal twierdził, że gdyby Kleopatra miała krótszy nos, inne byłyby losy świata. O wszystkim tym, co dzieje się dziś, decyduje nasza przeszłość. Co ją wprawiało w ruch? Czy mogła być inna? Jak o niej rozmawiać? Na ten temat dyskutuję z moimi gośćmi.

O sobie samych

Jacy jesteśmy, czy umiemy zrozumieć innych, czy potrafimy spojrzeć na nich bez uprzedzeń? Prawie wszystko co nas otacza nie jest zero-jedynkowe, czarne i białe - to co nas otacza, mieni się wszelakimi odcieniami szarości. Zaprasza Olga Mickiewicz-Adamowicz.

Pamiętaj – to Solidarność

W sierpniu 1980 roku przetoczyła się przez Polskę fala protestów, które doprowadziły do powstania Solidarności. Czy dziś pamięta się o Sierpniu '80? Jak powstawała Solidarność i jaką rolę związek odegrał w przemianach demokratycznych i społecznych w Polsce. O tym w audycji „Pamiętaj – to Solidarność”.

Podsumowanie dnia

Podsumowanie dnia - informacje i komentarze. Magazyn informacyjno-publicystyczny.

Pogotowie Konsumenckie

W audycji o wzajemnych relacjach, prawach i obowiązkach spoczywających na obydwu stronach – sprzedających i kupujących towary i usługi.

Poznajmy się - między nami zwierzętami

Poznajmy się - czyli między nami zwierzętami”. Rozmawiamy o relacjach z naszymi czworonożnymi podopiecznymi, związanych z tym problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. Swoją wiedzą o zwierzętach podzielą się z Państwem wybitni specjaliści: zoopsycholodzy, lekarze weterynarii, szkoleniowcy.

Punkt Widzenia

Dziennikarze głównie informują, ale coraz częściej próbują objaśniać skomplikowany świat, zależności które nim rządzą i tendencje, od których wszyscy jesteśmy zależni. Znawcy polityki i gospodarki. Politolodzy, socjolodzy, filozofowie codziennie w Polskim Radiu 24.

Rozmowa Kulturalna

Rekomendacje i informacje na temat aktualnych wydarzeń ze świata kultury, które w studiu PR24 - na żywo - przekazują osobiście twórcy kultury: artyści, muzycy, aktorzy, plastycy, designerzy, kompozytorzy.

Rozmowa PR 24

Rozmowa PR 24. Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. Nie brakuje też emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W audycji Adrian Klarenbach rozmawia w studiu Polskiego Radia 24 z najważniejszymi ludźmi polskiej polityki.

Rozpruwacz kulturalny

Słuchacze dowiedzą się, jak ważne wydarzenia historyczne i polityczne znajdują odbicie w dziełach kultury. Autorska audycja Jakuba Moroza.

Rządy Pieniądza

Audycja o tematyce ekonomicznej. Zaproszeni goście rozmawiają w Polskim Radiu 24 o najważniejszych wydarzeniach i procesach gospodarczych ważnych dla świata i dla Polski.

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Szukając dziury w całym

Ze swoimi gośćmi Łukasz Warzecha rozmawia na tematy niewygodne dla decydentów wszystkich opcji. Tezy są kontrowersyjne, a wnioski często niewygodne. Nie podporządkowuje się dogmatom ani politycznej poprawności. Szuka dziury w całym.

Świat w południe

Czym żyje świat? Wielkie migracje. Konflikty zbroje i polityczne. Zmiany klimatyczne i technologiczne. Przełomowe decyzje na skalę globu, ale także ciekawe wydarzenia, które mają wpływ na to, co dzieje się na świecie i na nasze życie.

Świat w Powiększeniu

Świat w Powiększeniu to audycja poświęcona tematyce międzynarodowej. To także bieżący komentarz do najważniejszych wydarzeń i przemian zachodzących na świecie. Konflikty, egzotyczne państwa, problemy społeczne świata – o tym wszystkim w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

Światowa szachownica

Zmienia się świat. Nic już nie jest takie samo jak 10 lat temu. Jak to, co dzieje się w Ameryce, Chinach i Rosji ma wpływ na nas wszystkich. O tym w audycji Światowa Szachownica.

Trendy kultury

Autorska audycja Joanny Sławińskiej poświęcona najważniejszym - w subiektywnej ocenie autorki - wydarzeniom ze świata kultury. W programie rozmowy z twórcami kina i teatru oraz z pisarzami i ekspertami w dziedzinie kultury.

Tym żyje kraj

Polska to nie tylko Warszawa. W naszym 38 milionowym kraju życie toczy się także w oddaleniu od wielkich metropolii. Codzienne sprawy, którymi żyją zwykli Polacy, inwestycje w samorządach i problemy społeczne, które wpływają na komfort życia, zdrowie i zamożność każdego z nas.

Utracone, Odzyskane

Podczas II wojny światowej w imię niszczenia polskiej tożsamości narodowej plądrowano muzea i niszczono zbiory. Potrafimy wskazać ok. 63 tys. zrabowanych dzieł. Dzisiaj na światowych aukcjach wypływają dzieła skradzione z polskich zbiorów. Gdzie może być "Portret Młodzieńca" Rafaela? Jak wróciła do Polski "Dama z łasiczką"? Na te pytania odpowiedzi szuka Magdalena Ogórek.

Warto czytać

Najważniejsze książki i interesujący autorzy w magazynie o książkach i rynku czytelnictwa w Polskim Radiu 24.

Weekend kulturalny

Mówimy, co ważnego dzieje się w świecie kultury i sztuki. Gośćmi audycji są artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, a także krytycy sztuki.

Wolontariusz Potrzebny od Zaraz

Pomoc osobom starszym bądź niepełnosprawnym, zajęcia z dziećmi wykluczonymi społecznie, praca w schroniskach dla psów, ratowanie dzikich zwierząt, prace konserwatorskie ....wachlarz możliwości pracy dla wolontariuszy jest bardzo szeroki.

Wróżenie z faktów

Prognozowanie przyszłych wydarzeń jest czynnością bardzo niewdzięczną, zwłaszcza w Polsce. Jeżeli publicysta pomyli się w swoich prognozach, bywa bezlitośnie krytykowany. Mimo to autor audycji Łukasz Warzecha ze swoimi gośćmi podejmuje to ryzyko.

Życie z duszą czy bez

Filip Memches próbuje odpowiedzieć, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze.
Section21