Section06
Lista audycji

24 Pytania - Rozmowa Poranka

W porannych rozmowach goszczę najczęściej polityków, ekspertów, ale także szefów największych instytucji. Omawiamy najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Codziennie dwóch gości i dwie rozmowy.

24. Poziom – Magazyn Nowych Technologii

24. Poziom to audycja poświęcona nowym technologiom i grom komputerowym. W sobotę twórcy gier i autorzy najciekawszych projektów technologicznych przybliżają w słuchaczom Polskiego Radia 24 skomplikowane zagadnienia cyfrowego świata.

7 Dni: Wschód

7 dni: Wschód to audycja poświęcona ostatnim wydarzeniom w państwach byłego Związku Radzieckiego, ale także ich relacjom z Polską i innymi krajami Unii Europejskiej. Autor podsumowuje w niej miniony tydzień i komentuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, najważniejsze wydarzenia.

Cafe Armia

W sobotnie poranki eksperci ds. wojskowości i znawcy historii Polski komentują istotne wydarzenie dotyczące tematyki obronności naszego kraju. Cafe Armia to audycja prezentująca słuchaczom Polskiego Radia 24 aktualne informacje z zakresu zagrożeń i działań wojennych prowadzonych na świecie.

Czas na Naukę

Czas na Naukę to audycja poświęcona m.in. najnowszym odkryciom technologicznym, medycznym i astronomicznym. We wtorkowe i czwartkowe przedpołudnie naukowcy oraz eksperci wyjaśniają w Polskim Radiu 24, jak najnowsze zdobycze nauki wpływają na nasze życie.

Debata Dnia

Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Dnia eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, którymi żyją Polacy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku po godz. 17.15.

Debata Poranka

Komentarze, opinie, analizy. Społeczeństwo, polityka, bezpieczeństwo. W Debacie Poranka eksperci i publicyści rozmawiają o sprawach, które w nurtują Polaków. Zapraszamy od poniedziałku do piątku po godz. 9.15!

Dwoje na jednego

Program autorstwa Elizy Olczyk i Jerzego Jachowicza. Gospodarze audycji zapraszają do audycji znanych, ważnych uczestników debaty publicznej. Rozmowa dotyczy zazwyczaj sytuacji społecznej i politycznej Polski.

Euranet Plus – Panorama Europejska

W każdy piątek jesteśmy w centrum wydarzeń związanych z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Wraz z ekspertami wyjaśniamy, jak decyzje podejmowane w unijnych instytucjach oraz prawo uchwalane na szczeblu unijnym wpływają na nasze codzienne życie.

Interakcje

Razem z zaproszonymi gośćmi omawiamy kwestie psychologiczno-społeczne. To jest moment, gdy po całym dniu można pomyśleć o sobie - znaleźć czas na refleksję i skonfrontować swoje doświadczenia z wiedzą specjalistów.

Kawa Dyplomatyczna

Kawa Dyplomatyczna to audycja b. ambasadora w Egipcie i Grecji - Grzegorza Dziemidowicza. W programie odkrywane są sekrety dyplomacji i tajniki polityki międzynarodowej. Do rozmowy w Kawie Dyplomatycznej zapraszani są eksperci, którzy od wielu lat zajmują się tematyką stosunków międzynarodowych.

Konfrontacje Idei

Zaproszeni do studia goście dyskutują o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Konsument i rynek

W audycji o wzajemnych relacjach, prawach i obowiązkach spoczywających na obydwu stronach – sprzedających i kupujących towary i usługi.

Kościół nasz powszedni

Poruszamy tematykę wiary i Kościoła „od wewnątrz”. Oprócz przeglądu informacji, mówimy o wydarzeniach religijnych, które mają istotne znaczenie społeczne oraz przybliżamy duchowy i egzystencjalny sens świąt i uroczystości roku liturgicznego. Udzielamy też praktycznych porad ws. przygotowania i przeżywania ważnych chwil i etapów na drodze duchowego rozwoju.

Kulisy spraw

Dziennikarze śledczy: Michał Majewski, Rafał Dudkiewicz, Jerzy Jachowicz i Łukasz Kurtz odsłaniają tajemnice afer i śledztw.

Kultura nie całkiem osobista

W jaki sposób codzienność odbija się w literaturze? Co moda ma wspólnego z historią i polityką? Które powieści pomogą nam w podróży i w kuchni? Jakie cuda znajdziemy w archiwum Polskiego Radia?

Kurier Ekumeniczny

Ekumenizm to działalność na rzecz pojednania chrześcijan. Ekumenizm to dialog różnych wyznań oraz próba wzajemnego zrozumienia. W Polskim Radiu 24 przybliżamy słuchaczom, jak wygląda przywrócenie jedności między wszystkimi wyznaniami chrześcijańskimi.

Ludzie Gospodarki

Gośćmi audycji są założyciele przedsiębiorstw, ich właściciele, a także eksperci zajmujący się gospodarką. W Polskim Radiu 24 opowiadają o wchodzeniu na rynek, mówią o przepisie na dochodowy biznes, a także przybliżają sposób funkcjonowania swoich firm.

Magazyn Motoryzacyjny

Magazyn Motoryzacyjny w Polskim Radiu 24, czyli wszystko, co związane z motoryzacją. Historia, nowości, bezpieczeństwo ruchu, porady i opinie, a także targi i wystawy. Kierowcy, pasjonaci, a także osoby, na co dzień nie poświęcające motoryzacji swojej uwagi, znajdą w tej audycji coś interesującego dla siebie.

Magazyn Samorządowy

Na co lokalne władze wydają unijne fundusze? Czy nowa droga wpłynie na ceny mieszkań? Dlaczego rolnicy wypalają wiosną trawy, mimo że jest to niebezpieczne? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań znajdą Państwo w Magazynie Samorządowym. W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z regionów, a także mówimy o tym, z jakimi problemami borykają się ich mieszkańcy.

Magazyn Sportowy

Magazyn Sportowy w Polskim Radiu 24 to informacje, a także spotkania z wybitnymi osobistościami sportowego świata. Rozmowy, analizy i relacje ze sportowych aren Polski i świata, a także możliwość poznania swoich sportowych idoli.

Między kropkami

Literatura budzi w nas wątpliwości, skłania do myślenia. Rozmawiamy o tym, co w książkach ukryte, nieoczywiste, niedopowiedziane. W audycji Między Kropkami – o najważniejszych premierach książkowych mówią zaproszeni goście-pisarze.

Na scenie

Zapraszam Państwa na scenę. Moi goście: reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy opowiedzą o sztukach nowych i tych ciągle nieschodzących z afisza. Spróbujemy przekonać Państwa, że teatr, choć wymagający, jest sztuką egalitarną i że warto czerpać z niej na co dzień.

Nos Kleopatry

Audycja poświęcona historii. Biaise Pascal twierdził, że gdyby Kleopatra miała krótszy nos, inne byłyby losy świata. O wszystkim tym, co dzieje się dziś, decyduje nasza przeszłość. Co ją wprawiało w ruch? Czy mogła być inna? Jak o niej rozmawiać? Na ten temat dyskutuję z moimi gośćmi.

O sobie samych

Jacy jesteśmy, czy umiemy zrozumieć innych, czy potrafimy spojrzeć na nich bez uprzedzeń? Prawie wszystko co nas otacza nie jest zero-jedynkowe, czarne i białe - to co nas otacza, mieni się wszelakimi odcieniami szarości. Zaprasza Olga Mickiewicz-Adamowicz.

Poznajmy się - między nami zwierzętami

Poznajmy się - czyli między nami zwierzętami”. Rozmawiamy o relacjach z naszymi czworonożnymi podopiecznymi, związanych z tym problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. Swoją wiedzą o zwierzętach podzielą się z Państwem wybitni specjaliści: zoopsycholodzy, lekarze weterynarii, szkoleniowcy.

Puls Gospodarki

Wiadomości gospodarcze i finansowe. Gospodarka w Polsce i na świecie. Waluty, notowania, spółki. Biznes, finanse osobiste, praca, nieruchomości. Te tematy codziennie w Pulsie Gospodarki w Polskim Radiu 24.

Rozmowa Parlamentarna

Ważne i trudne tematy, kontrowersyjne wypowiedzi. Polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to świat pełen rozbieżności i przeciwstawnych poglądów. W audycji Ewa Wasążnik rozmawia w Sejmie z najważniejszymi ludźmi polskiej polityki.

Rozmowy o Zdrowiu

Jaki powinien być prawidłowy poziom cukru we krwi? Co to jest nadciśnienie tętnicze? I dlaczego właściwa dieta i aktywność fizyczna są tak ważne dla zdrowia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w audycji Henryka Szrubarza. W każdą środę po godz. 19.00 gospodarz audycji spotyka się z zaproszonymi lekarzami, specjalistami i ekspertami medycznymi, aby porozmawiać o zdrowiu.

Rozpruwacz kulturalny

Słuchacze dowiedzą się, jak ważne wydarzenia historyczne i polityczne znajdują odbicie w dziełach kultury. Autorska audycja Jakuba Moroza.

Sobota po tygodniu

To audycja, w której wydarzenia kończącego się tygodnia, komentują naukowcy, blogerzy i publicyści młodego pokolenia.

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Autorska audycja Macieja Woźniakiewicza, której celem jest komentowanie nagłych i niejednokrotnie zaskakujących, nieoczekiwanych wydarzeń indywidualnych i zbiorowych, związanych z nieszczęściem, krzywdą lub tragedią ludzką.

Szukając dziury w całym

Ze swoimi gośćmi Łukasz Warzecha rozmawia na tematy niewygodne dla decydentów wszystkich opcji. Tezy są kontrowersyjne, a wnioski często niewygodne. Nie podporządkowuje się dogmatom ani politycznej poprawności. Szuka dziury w całym.

Świat po ludzku – Podróże 24

Świat to globalna wioska. Wielu z nas boi się do niej wejść. Brak wolnego czasu i obawy o własne bezpieczeństwo – to tylko niektóre z powodów, przez które nie chcemy ruszać w nieznane. W audycji „Świat po ludzku – Podróże 24” udowadniamy, że nie istnieją żadne przeszkody ku temu, żeby wstać z kanapy. Świat jest tuż za rogiem...

Świat w południe

Czym żyje świat? Wielkie migracje. Konflikty zbroje i polityczne. Zmiany klimatyczne i technologiczne. Przełomowe decyzje na skalę globu, ale także ciekawe wydarzenia, które mają wpływ na to, co dzieje się na świecie i na nasze życie. O tym wszystkim codziennie publicyści Polskiego Radia zajmujący się sprawami międzynarodowymi rozmawiają z zaproszonymi gośćmi.

Świat w Powiększeniu

Świat w Powiększeniu to audycja poświęcona tematyce międzynarodowej. To także bieżący komentarz do najważniejszych wydarzeń i przemian zachodzących na świecie. Konflikty, egzotyczne państwa, problemy społeczne świata – o tym wszystkim w audycji Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24.

Światowa szachownica

Zmienia się świat. Nic już nie jest takie samo jak 10 lat temu. Jak to, co dzieje się w Ameryce, Chinach i Rosji ma wpływ na nas wszystkich. O tym w audycji Światowa Szachownica.

Trendy kultury

Autorska audycja Joanny Sławińskiej poświęcona najważniejszym - w subiektywnej ocenie autorki - wydarzeniom ze świata kultury. W programie rozmowy z twórcami kina i teatru oraz z pisarzami i ekspertami w dziedzinie kultury.

Warto czytać

Najważniejsze książki i interesujący autorzy w magazynie o książkach i rynku czytelnictwa w Polskim Radiu 24.

Wróżenie z faktów

Prognozowanie przyszłych wydarzeń jest czynnością bardzo niewdzięczną, zwłaszcza w Polsce. Jeżeli publicysta pomyli się w swoich prognozach, bywa bezlitośnie krytykowany. Mimo to autor audycji Łukasz Warzecha ze swoimi gośćmi podejmuje to ryzyko. Co siedem dni, u progu nowego tygodnia, wspólnie starają się przewidywać, jakie wydarzenia będą istotne w nadchodzących dniach i jak rozwiną się te wątki życia politycznego i społecznego, które już się zaczęły.

Życie nie tylko sportowe

W programie autorski przegląd prasy i mediów elektronicznych. Sprawdzimy co słychać u sportowców, gdy wychodzą poza stadion, jak spędzają wolny czas. W każdej audycji porozmawiamy z ludźmi związanymi ze światem sportu, by pokazać kulisy decyzji zawodników i ich trenerów. Pokażemy Wam dziedziny życia, które przenikają sport pod każdym względem. W każdym programie udamy się również w radiową podróż do najważniejszych miejsc związanych z historią sportu. Jeśli interesuje Was coś więcej niż tylko suche wyniki – ta audycja jest właśnie dla Was!

Życie z duszą czy bez

Filip Memches próbuje odpowiedzieć, jak najważniejsze instytucje wiary funkcjonują we współczesnej kulturze i popkulturze.