16Cz
17Pt
18So
19Nd
20Pn
21Wt
22Śr
23Cz
24Pt
25So
26Nd
27Pn
28Wt
29Śr
30Cz
31Pt
1So
2Nd
3Pn
4Wt

Repertuar

Julia Mark: Jestem do wzięcia

Julia Mark: Jestem do wzięcia!

O pracy w radiu i nie tylko Januszowie Łastowieckiemu opowiada Julia Mark, reżyserka teatralna i radiowa, laureatka nagrody Don Kichot w 2015 roku. Zapraszamy do lektury.

Testerka wierności w Teatrzyku Zielone Oko

"Testerka wierności" w Teatrzyku Zielone Oko

Zapraszamy na premierę na Scenie Teatralnej Trójki. Tym razem - w ramach trójkowego cyklu "Teatrzyk Zielone Oko" słuchowisko Joanny Opiat-Bojarskiej pt. "Testerka wierności". Niedziela, 26 marca, godz. 21.05. Słuchowisko reżyserował Adam Wojtyszko. Przed premierą spotkanie Barbary Marcinik z reżyserem.

W Jezioranach

Zapraszamy na kolejne spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Pewny rodzaj mężczyzn według Gabrieli Zapolskiej

Pewny rodzaj mężczyzn według Gabrieli Zapolskiej

Zapraszamy na słuchowisko w radiowej Jedynce. Już w niedzielę, tuż po 17.oo adaptacja radiowa mniej znanej sztuki Gabrieli Zapolskiej pt. "Mężczyzna". Adaptacja i reżyseria Henryka Rozena. W tytułowej roli usłyszymy Marcina Przybylskiego, a partnerują mu: Edyta Jungowska, Viktoria Gorodeckaja i Milena Suszyńska.

Matysiakowie

Matysiakowie

Zapraszamy Państwa na spotkanie z radiową rodziną Matysiaków.

Piosenki o naszej Warszawie. Koncert

"Piosenki o naszej Warszawie". Koncert

Kolejny koncert w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem młodzi wokaliści zaśpiewają piosenki o Warszawie. Początek w sobotę 25 marca o godz. 17.00 w Studiu Muzycznym im. W. Szpilmana w Polskim Radiu. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Premiera Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych

Premiera Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych

W niedzielę tuż po 21.oo zapraszamy do Trójki na trzecią już premierę Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika. Tym razem słuchowisko serbskiej autorki Tamary Antonijenić pt. "Pewnego dnia wszystko to zmieści się w mniejszczej torebce" w reżyserii radiowej Małgorzaty Wdowik. Słuchowisko powstało we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego.

W Jezioranach

Zapraszamy na kolejne spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Wiosna dla wszystkich w Malinówku

Wiosna dla wszystkich w Malinówku!

W radiowym teatrze satyry kolejne spotkanie z mieszkańcami słynnego Malinówka. Tym razem Marek Ławrynowicz, autor słuchowiska, pozwoli nam podejrzeć jak Burmistrz Malinówka chce wykorzystać fakt, że nadchodzi wiosna. Co z tego wyniknie przekonamy się już w niedzielę, 19 lutego, tuż po godz. 17.00. Oczywiście w radiowej Jedynce. W roli Burmistrza jak zawsze znakomity Krzysztof Kowalewski.

Maria Chludzińska (1931-2017). Była żywą legendą Teatru Polskiego Radia

Maria Chludzińska (1931-2017). Była żywą legendą Teatru Polskiego Radia

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Marii Chludzińskiej, nestorki Teatru Polskiego Radia, wieloletniej kierowniczki oragnizacji i produkcji, oddanej inspicjentki powieści radiowych "W Jezioranach" i "Matysiakowie", laureatki Honorowego Wielkiego Splendora w roku 2011. Sama o sobie żartobliwie mówiła, że jest legendą Teatru Polskiego Radia, jest jego ikoną. Marysiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało...