9Pn
10Wt
11Śr
12Cz
13Pt
14So
15Nd
16Pn
17Wt
18Śr
19Cz
20Pt
21So
22Nd
23Pn
24Wt
25Śr
26Cz
27Pt
28So

Repertuar

W Jezioranach

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Jądro ciemności w reż. Krzysztofa Zaleskiego

"Jądro ciemności" w reż. Krzysztofa Zaleskiego

W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" posłuchamy radiowej adaptacji powieści Josepha Conrada "Jądro ciemności", przygotowanej i wyreżyserowanej przez Krzysztofa Zaleskiego. 20 października mija 9. rocznica śmierci dyrektora Teatru Polskiego Radia. Początek godz. 19.oo.

Matysiakowie

Matysiakowie

Zapraszamy Państwa na spotkanie z radiową rodziną Matysiaków.

Dom (nie)spokojnej starości.  W roli głównej Henryk Talar

Dom (nie)spokojnej starości. W roli głównej Henryk Talar

W najbliższą sobotę o godz. 21.05 w Programie Pierwszym PR premiera adaptacji opowiadania Kornela Filipowicza pt. "Dom spokojnej starości" w adaptacji radiowej Tadeusza Nyczka. Reżyseria Jana Warenyci. W roli Omulskiego - Henryk Talar. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. Zapraszamy!

Długie życie Rafała Wojasińskiego w Jedynce

"Długie życie" Rafała Wojasińskiego w Jedynce

Pragniemy Państwa zaprosić na nowe słuchowisko znanego i cenionego dramaturga radiowego - Rafała Wojasińskiego. Już w niedzielę o godz. 21.05 w Jedynce premiera groteski radiowej pt. "Długie życie" z Anną Seniuk i Marianem Opanią w rolach głównych. Reżyseruje Waldemar Modestowicz.

Posłuchajmy piosenek Władysława Szpilmana

Posłuchajmy piosenek Władysława Szpilmana!

Zapraszamy Państwa na koncert w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem posłuchamy najpiękniejszych piosenek skomponowanych przez Władysława Szpilmana. Początek koncertu „Nie wierzę piosence” wyjątkowo w środę 18 października o godz. 19.oo w Studiu Muzycznym PR im. W. Szpilmana w Warszawie.

Premiera Wesela na antenie radiowej Dwójki

Premiera "Wesela" na antenie radiowej Dwójki!

Już w najbliższą sobotę 14 października niezwykłe wydarzenie na antenie radiowej Dwójki. Z wielkim rozmachem przygotowane i zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia trzygodzinne słuchowisko - dramat "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" w adaptacji radiowej i reżyserii Dariusza Błaszczyka. Słuchowisko zostanie wyemitowane w trzech częściach o godz. 16.oo, 19.oo i 21.oo.

W Jezioranach

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Matysiakowie

Matysiakowie

Zapraszamy Państwa na spotkanie z radiową rodziną Matysiaków.

Weekend z Czechowem. Dwie premiery w Jedynce

Weekend z Czechowem. Dwie premiery w Jedynce

W sobotę i w niedzielę tuż po 21.05 zapraszamy Państwa na dwie premiery w Teatrze Polskiego Radia zrealizowane na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa - mistrza krótkiej formy. Pierwszym słuchowiskiem jest "Nieznana historia" w adaptacji radiowej i reżyserii Waldemara Modestowicza, natomiast dzień później, w niedzielę 15 października - premiera "Księżniczki w futerale" w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego.