Wydarzenia i aktualności

Można już posłuchać Odysei Xięcia

Można już posłuchać "Odysei Xięcia"!

Powstańczą "Odyseję Xięcia” zrealizowano na zamówienie Programu 2 w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia. Do słuchowiska zaangażowano ponad 50 aktorów i statystów, wspieranych przez grupę historyczną "Zgrupowanie Radosław”. Zapraszamy do słuchania na stronie Dwójki!

Sherlock Holmes rozwiązuje kolejną zagadkę

Sherlock Holmes rozwiązuje kolejną zagadkę

W najbliższą niedzielę kolejna opowieść kryminalna, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Srebrna gwiazda" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1977 roku.

3000 spotkań z Matysiakami

3000 spotkań z "Matysiakami"

"Matysiakowie" to najdłuższa w historii polskiej radiofonii powieść radiowa w odcinkach. Na antenie Polskiego Radia ukazuje się od 15 grudnia 1956 roku. W sobotę, 23 sierpnia, usłyszymy "Matysiaków" już po raz 3000. Z tej okazji zapraszamy na specjalne spotkanie z bohaterami naszej radiopowieści-jubilatki!

Kolejna historia kryminalna na antenie Dwójki

Kolejna historia kryminalna na antenie Dwójki

W najbliższą niedzielę kolejna opowieść kryminalna, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Tańczące sylwetki" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1979 roku.

Zagadka Brook Street

"Zagadka Brook Street"

Zapraszamy na kolejną opowieść kryminalną, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. W tym tygodniu "Zagadka Brook Street" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Tadeusz Łomnicki. Słuchowisko archiwalne z 1959 roku.

Teatralny piątek ze Sławomirem Mrożkiem

Teatralny piątek ze Sławomirem Mrożkiem

W pierwszą rocznicę śmierci Sławomira Mrożka radiowa Dwójka przypomni zrealizowaną w Teatrze Polskiego Radia w 1990 roku sztukę pt. Krawiec" z Marianem Kociniakiem w roli tytułowej. Adaptacja radiowa i reżyseria Janusza Kukuły. Słuchowisko w trzech częściach. Zapraszamy!

Piwnica Sylwii Chutnik w Scenie Radiowej Trójki

"Piwnica" Sylwii Chutnik w Scenie Radiowej Trójki

Zapraszamy na słuchowisko "Piwnica" według opowiadania Sylwii Chutnik z tomu "W krainie czarów". Adaptacja radiowa i reżyseria Marcina Hycnara. Jest to debiut reżyserski Marcina Hycnara w Teatrze Polskiego Radia.

Kolejne słuchowisko z serii Zabójcze historie

Kolejne słuchowisko z serii "Zabójcze historie"

Zapraszamy na kolejną opowieść kryminalną o Sherlocku Holmesie. W tym tygodniu "Psy się nie mylą" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Holmesa - Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.

Odyseja Xięcia w godzinę W i w niedzielę

"Odyseja Xięcia" w godzinę "W" i w niedzielę!

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy do radiowej Dwójki na premierę słuchowiska w reżyserii Darka Błaszczyka. Radiowa odyseja porucznika Xięcia to opowieść na miarę "Kanału" Andrzeja Wajdy. Powtórzenie słuchowiska w niedzielę 3 sierpnia o godz. 22.30.