Wydarzenia i aktualności

Opowieść o psie imieniem Benio. Słuchowisko na lato

Opowieść o psie imieniem Benio. Słuchowisko na lato

W Dwójkowym cyklu "Słuchowisko na lato" (w soboty o godz. 19.oo) zapraszamy na radiową komedię Jerzego Górzańskiego z 1998 roku pt. "Pies dla angielskiej królowej". Reżyseria Waldemara Modestowicza. W rolach głównych m.in. Krzysztof Wakuliński i Marcin Troński

Tomasz Man w Teatrzyku Zielone Oko. Premiera w radiowej Trójce

Tomasz Man w Teatrzyku Zielone Oko. Premiera w radiowej Trójce

W ramach letniej "Sceny teatralnej Trójki" premiera słuchowiska z wątkiem kryminalnym Tomasza Mana pt. "Bestseller". W rolach głównych Agnieszka Glińska i Andrzej Chyra. Przed emisją słuchowiska rozmowa Barbary Marcinik z twórcami: Tomaszem Manem, Andrzejem Brzoską oraz Piotrem Mossem. Zapraszamy tuż po godz. 20.oo.

Agnieszki Glińskiej debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia

Agnieszki Glińskiej debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia

Aktorka, reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog, była dyrektor warszawskiego Teatru Studio przyjęła zaproszenie do udziału w najnowszej produkcji Teatru Polskiego Radia. Wystąpiła u boku Andrzeja Chyry w słuchowisku napisanym i wyreżyserowanym przez Tomasza Mana. Premiera "Bestsellera" już w najbliższą niedzielę po godz. 20.oo w radiowej Trójce. Pani Agnieszce gratulujemy debiutu i liczymy na dalszą współpracę.

Czarna komedia Guya Mereditha w radiowej Dwójce

Czarna komedia Guy'a Mereditha w radiowej Dwójce

W Dwójkowym cyklu Słuchowisko na lato (w każdą sobotę o godz. 19.oo) zapraszamy na czarną komedię Guy'a Mereditha z 1993 roku pt. "Symfonia niespodzianek". Przekład Ludmiły Marjańskiej, reżyseria Jana Warenyci. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 26 marca 1993 roku.

Radiowa wersja słynnego Skrzypka na dachu

Radiowa wersja słynnego "Skrzypka na dachu"

W sobotni wieczór zapraszamy na spotkanie z Tewje Mleczarzem i jego przyjaciółmi. Słuchowisko zrealizowane na podstawie "Dziejów Tewjego Mleczarza" Szolema Alejchema zaadaptowała dla radia Elżbieta Łukomska, a spektakl wyreżyserował Andrzej Piszczatowski. W roli Tewjego usłyszymy znakomitego Krzysztofa Kowalewskiego. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 2 marca 1999 roku.

Jagon oczami Otella - premiera w teatrze radiowej Jedynki

Jagon oczami Otella - premiera w teatrze radiowej Jedynki

Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami premierę w Teatrze Polskiego Radia. Będzie to słuchowisko pt. "Tragedia Jagona" - na motywach "Otella" Williama Szekspira. Adaptacja i reżyseria Dobrosławy Bałazy. Jako Otello - Marcin Przybylski, jako Jagon - Mariusz Bonaszewski. Niedziela 19 czerwca godz. 17.10. Zapraszamy do radiowej Jedynki.

Słuchowisko na lato: Prażona kukurydza

Słuchowisko na lato: "Prażona kukurydza"

W nowym, letnim cyklu radiowej Dwójki przypominamy radiową sztukę Tiziana Scarpy pt. "Prażona kukurydza" w przekładzie Jarosława Mikołajewskiego i reżyserii radiowej Wojciecha Markiewicza. Komedia prezentowana była w 1997 roku przez RAI na festiwalu Prix Italia. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 2 stycznia 1998 r.

Seans radiowy Tadeusza Kijańskiego. Premiera słuchowiska w Jedynce

"Seans radiowy" Tadeusza Kijańskiego. Premiera słuchowiska w Jedynce

Na antenie radiowej Jedynki w sobotnie popołudnie premiera słuchowiska Tadeusza Kijańskiego. Jest to radiowa opowieść o ludziach zuchwałych i mieście, gdzie wyrosło dużo pięknej odwagi, czyli o wydarzeniach czerwca 1956 roku w Poznaniu. W roli Wandy - Stanisława Celińska. Początek słuchowiska tuż po godzinie 17.oo. Zapraszamy!

Dlaczego słońce milczy? Premiera w Jedynce Dzieciom

Dlaczego słońce milczy? Premiera w Jedynce Dzieciom

W sobotę 18 czerwca, w kolejnym wydaniu Jedynki Dzieciom, premiera słuchowiska przygotowana przez Teatr Polskiego Radia. Będzie to opowieść dla młodszych dzieci pt. "Słoneczko milczy". Autorem scenariusza jest Stefan Adamik, a słuchowisko wyreżyserowała Dobrosławy Bałazy.

Sąd nad Chaimem Rumkowskim w słuchowisku Andrzeja Barta

Sąd nad Chaimem Rumkowskim w słuchowisku Andrzeja Barta

Zapraszamy na premierę słuchowiska Andrzeja Barta pt. "Fabryka muchołapek". Nad Chaimem Mordechajem Rumkowskim, prezesem Starszeństwa Żydów w Litzmanstadt (getto łódzkie) toczy się wyjątkowy sąd, w którym świadkami są Żydzi, którzy zginęli w Szoah, jak i współcześni nam bohaterowie. 23 czerwca przypada 72. rocznica rozpoczęcia likwidacji łódzkiego getta, która trwała do sierpnia 1944.