Wydarzenia i aktualności

Teatrzyk Zielone Oko na żywo w Trójce

"Teatrzyk Zielone Oko" na żywo w Trójce

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 25 czerwca, zapraszamy na słuchowisko sensacyjne Marka Krajewskiego pt. "Widma w mieście Breslau" prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje Mariusz Malec. Zapraszamy od godz. 21.07.

Laureaci Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2017

Laureaci Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017"

Słuchowisko "Lilla Weneda" według dramatu Słowackiego Teatru Polskiego Radia w reż. Dariusza Błaszczyka oraz spektakl Teatru TVP "Posprzątane" według sztuki Sarah Ruhl w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej zdobyły Grand Prix XVII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017".

O Dwóch Teatrach na antenach Polskiego Radia

O "Dwóch Teatrach" na antenach Polskiego Radia

W dniach 19-21 czerwca w Sopocie odbędzie się XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Polskie Radio – współorganizator festiwalu – zaprasza nie tylko do pełnego teatralnych atrakcji Trójmiasta, ale również na specjalne audycje poświęcone temu wydarzeniu.

Dwa Teatry 2017. O festiwalowych słuchowiskach uchem Janusza Łastowieckiego. Recenzja

"Dwa Teatry 2017". O festiwalowych słuchowiskach uchem Janusza Łastowieckiego. Recenzja

W poniedziałek 19 czerwca w Sopocie rozpocznie się 17. edycja festiwalu twórczości radiowej i telewizyjnej "Dwa Teatry". W tym roku do konkursu zgłoszono 26 słuchowisk, w tym 14 produkcji nadesłanych przez rozgłośnie regionalne PR. Janusz Łastowiecki, nasz stały recenzent, pokusił się o podsumowanie poziomu artystycznego tegorocznych propozycji festiwalowych.

Grunt to pozytywne myślenie Komedia Freda Apke

Grunt to pozytywne myślenie! Komedia Freda Apke

W najbliższą niedzielę premiera kolejnego słuchowiska "Pozytywne myślenie" Freda Apke, niemieckiego dramaturga, reżysera i aktora, od kilku lat związanego twórczo z Teatrem Polskiego Radia. Zapraszamy do radiowej Trójki, 18 czerwca, jak zwykle tuż po 21.oo. Przekład z języka niemieckiego Marta Klubowicz.

Tadeusz Kościuszko w Solurze. Premiera w Jedynce

Tadeusz Kościuszko w Solurze. Premiera w Jedynce

Ostatnia przed wakacjami premiera w Teatrze Polskiego Radia na antenie Jedynki. Słuchowisko biograficzne Andrzeja Sowy poświęconego postaci gen. Tadeusza Kościuszki, który ostatnie lata życia spędził w szwajcarskiej Solurze. Reżyseria Dobrosława Bałazy. W roli Kościuszki - Andrzej Mastalerz. Niedziela 18 czerwca, początek godz. 17.10. Zapraszamy!

Premiera Piotrusia Pana w Radiu Dzieciom

Premiera "Piotrusia Pana" w Radiu Dzieciom

W naszym radiowym teatrze dla dzieci premiera trzyczęściowego słuchowiska Hanny Bielawskiej o Piotrusiu Panu bohaterze powieści Jamesa Matthew Barriego w przekładzie Michała Rusinka. Pierwszy odcinek - "W domu Wendy" usłyszymy w czwartek, kolejne dwa odcinki w piątek i w sobotę. Reżyseria Anny Wieczur-Bluszcz. W roli Piotrusia Pana - Marcin Hycnar. Zapraszamy!

Koncert piosenek Jana Krzysztofa Kelusa

Koncert piosenek Jana Krzysztofa Kelusa

Zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem posłuchamy najpopularniejszych utworów Jana Krzysztofa Kelusa. Początek koncertu „Przed nami było wielu” w sobotę 17 czerwca o godz. 17.05 prosto ze Studia Muzycznego PR im. W. Szpilmana w Warszawie. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Gate 0 Michała Zdunika. Premiera w Trójce

"Gate 0" Michała Zdunika. Premiera w Trójce

W najbliższą niedzielę Michał Zdunik, autor i reżyser premierowego słuchowiska "Gate 0" zabierze nas w radiową podróż, która dzieje na bardzo dziwnym lotnisku. Zapraszamy do Trójki, 11 czerwca, jak zwykle tuż po 21.oo. Przed słuchowiskiem rozmowa Barbary Marcinik z autorem oraz Krzysztofem Sielickim - kierownikiem literackim Teatru Polskiego Radia.