Wydarzenia i aktualności

Fircyk w zalotach. Komedia, która oparła się działaniu czasu

"Fircyk w zalotach". Komedia, która oparła się działaniu czasu

W przeddzień święta Konstytucji 3 maja radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na zrealizowane w 1998 roku słuchowisko "Fircyk w zalotach" - na podstawie komedii Franciszka Zabłockiego. Adaptacja Elżbiety Łukomskiej, reżyseria Janusza Kukuły. W roli tytułowej Krzysztof Tyniec.

Weekend z Szekspirem na antenie Dwójki

Weekend z Szekspirem na antenie Dwójki

Zapraszamy na dwa słuchowiska według dramatów Williama Szekspira: w sobotę o godz. 22.10 zrealizowana w 2013 roku komedia Williama Szekspira "Poskromienie złośnicy", w adaptacji i reżyserii Adama Ferencego, a w niedzielę o 21.oo "Hamlet" z 2011 roku z Marcinem Hycnarem w roli tytułowej.

Poskromienie złośnicy w nowej interpretacji Waldemara Modestowicza

"Poskromienie złośnicy" w nowej interpretacji Waldemara Modestowicza

W 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira, genialnego dramaturga brytyjskiego, zapraszamy na jedną z najbardziej znanych jego komedii - "Poskromienie złośnicy". Premierowe słuchowisko na podstawie sztuki w przekładzie Stanisława Barańczaka przygotował Waldemar Modestowicz. W roli tytułowej złośnicy Kasi wystąpiła Julia Kijowska, a Petruchia zagrał Eryk Lubos. Historia opowiadana przez Narratora, Waldemara Modestowicza, brzmi bardzo współcześnie. Zapraszamy do radiowej Jedynki w sobotnie popołudnie.

Każdy ma swoją gehennn...kę w scenie muzycznej Teatru PR

"Każdy ma swoją gehennn...kę" w scenie muzycznej Teatru PR

Zapraszamy na czwarte już wydanie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. W niedzielę 24 kwietnia na scenie Studia Muzycznego im. W. Szpilmana PR z programem "Każdy ma swoją gehenn...kę - piosenki z teatrzyków i nie tylko" wystąpią młodzi wokaliści. Początek koncertu o godz. 17.05.

Wspomnienia o Pradze i Jerozolimie

Wspomnienia o Pradze i Jerozolimie

W sobotę zapraszamy Państwa do radiowej Dwójki na słuchowisko poetyckie na podstawie wierszy Wiktora Fischla pt. "Sny o Pradze i Jerozolimie" w przekładzie Andrzeja S. Jagodzińskiego i Katarzyny Boruń. Adaptacja i reżyseria Andrzeja Piszczatowskiego. Premiera radiowa odbyła się w 2005 roku

Williama Szekspira teatr w teatrze w radiowej Jedynce

"Williama Szekspira teatr w teatrze" w radiowej Jedynce

Zapraszamy na słuchowisko Jana Warenyci, który z licznych dzieł genialnego Stratfordczyka, wybrał wątki dotyczące teatru. Metafora świata, jako teatru towarzyszyła Szekspirowi w wielu jego dramatach. Autor adaptacji i reżyser wybrał wątki z "Jak wam się podoba", "Snu nocy letniej" oraz "Hamleta".

Romeo i Julia Magdaleny Łazarkiewicz w Scenie Teatralnej Trójki

"Romeo i Julia" Magdaleny Łazarkiewicz w Scenie Teatralnej Trójki

W niedzielny wieczór 10 kwietnia, tuż po godz. 21.oo, Teatr Polskiego Radia zaprasza do radiowej Trójki na spotkanie z parą słynnych kochanków z Werony. Będzie to najnowsza adaptacja tragedii Williama Szekspira w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz z muzyką Antoniego Komasy-Łazarkiewicza.

Monodram Odchodzimy w radiowej Dwójce

Monodram "Odchodzimy" w radiowej Dwójce

Monodram radiowy "Odchodzimy" Feliksa Netza to rozmowa, jaką prowadzi sam ze sobą człowiek, który miał być jednym z 96 pasażerów samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Swoje miejsce odstąpił jednak koledze, również posłowi. Reżyseria Jana Warenyci.

Historia pięknej Heleny, czyli Wszystko dobre, co dobrze się kończy. Premiera w radiowej Jedynce

Historia pięknej Heleny, czyli "Wszystko dobre, co dobrze się kończy". Premiera w radiowej Jedynce

Wraz z Mariuszem Malcem, autorem adaptacji i reżyserem, zapraszamy Państwa w sobotnie popołudnie na kolejną premierę w naszym radiowym cyklu "Kwiecień z Szekspirem". Tym razem będzie to sztuka "Córka Gerarda z Narbony, czyli Wszystko dobre, co się dobrze kończy", skrócona wersja znanej sztuki Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. W roli tytułowej Aleksandra Prykowska. 9 kwietnia, godz. 17.10.