Wydarzenia i aktualności

Prapremiera Na marne w radiowej Jedynce

Prapremiera "Na marne" w radiowej Jedynce

W niedzielnym "Słuchowisku w radiowej Jedynce" premiera adaptacji pierwszej powieści Henryka Sienkiewicza "Na marne". Scenariusz i reżyseria Wojciech Markiewicz, realizacja i opracowanie muzyczne Maciej Kubera. Zapraszamy tuż po godz. 17.10.

Labirynt, czyli powrót do przyszłości

"Labirynt", czyli powrót do przyszłości

Przed nami kolejna premiera w Jedynce dzieciom. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy małych i dużych słuchaczy na pierwszą część słuchowiska Grzegorza Kasdepke pt. "Labirynt". W roli zagubionego chłopca Julka - Bernard Lewandowski. Słuchowisko wyreżyserował Waldemar Modestowicz. Na część drugą i na rozwiązanie zagadki tajemniczego ogrodnika zapraszamy 1 października o godz. 19.30.

Teatr poezji Cypriana Kamila Norwida

Teatr poezji Cypriana Kamila Norwida

W sobotnim Wieczorze ze słuchowiskiem zapraszamy na spektakl radiowy pt. "Innym razem ją zobaczę", będący adaptacją poezji Cypriana Kamila Norwida. Wiersze wybrał i całość wyreżyserował Krzysztof Zaleski. Słuchowisko miało swoją premierę radiową w 2004 roku. Zapraszamy w sobotę, 24 września, Program 2, początek godz. 19.oo.

Legiony, nie ukończona powieść Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy w radiu

"Legiony", nie ukończona powieść Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy w radiu

W najbliższą sobotę tuż po godz. 17.10 Teatr Polskiego Radia zaprasza do głośników wszystkich miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy na antenie radiowej fragmenty mało znanej powieści historycznej "Legiony", publikowanej w odcinkach do sierpnia 1914 roku. Autorem scenariusza i reżyserem słuchowiska jest Mariusz Malec, laureat tegorocznej nagrody "Don Kichot" przyznawanej przez Teatr PR i radiową Jedynkę.

Sienkiewicz na dobry początek

Sienkiewicz na dobry początek

Komedią Henryka Sienkiewicza "Zagłoba swatem" w adaptacji radiowej i reżyserii Jana Warenyci Teatr Polskiego Radia rozpoczyna sezon teatralny 2016/2017 na scenie radiowej Jedynki. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 18 września, tuż po godz. 17.10. W roli Onufrego Zagłoby jak zawsze znakomity Krzysztof Kowalewski.

Gala wręczenia nagród laureatom Debiutów 2016. Zapraszamy do radiowej Jedynki

Gala wręczenia nagród laureatom Debiutów 2016. Zapraszamy do radiowej Jedynki

Teatr Polskiego Radia wręczył nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. W tym rogu nagrody w aż pięciu kategoriach zdobyło sześcioro twórców: Joanna Kulig, Sandra Szwarc, Łukasz Jemioła, Mariusz Malec, Marcin Partyka oraz Krzysztof Szczepaniak. Zapraszamy do Jedynki na retransmisję uroczystej gala, która odbyła się w poniedziałek 12 września w Studiu im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia.

Wieczór teatralny ze Stefanem Kisielewskim

Wieczór teatralny ze Stefanem Kisielewskim

W stałym, teatralnym cyklu radiowej Dwójki "Wieczór ze słuchowiskiem" przypominamy radiową realizację prozy Stefana Kisielewskiego pt. "Rany Boskie - Polska! 27 września przypada 15. rocznica śmierci pisarza i kompozytora. Adaptacja i reżyseria słuchowiska Krzysztof Zaleski. Zapraszamy w sobotę 17 września, część 1. o godz. 19.00, część 2. o godz. 22.15.

Laureaci debiutów 2016

Laureaci debiutów 2016

Teatr Polskiego Radia wręczył wyróżnienia za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. W tym rogu nagrody w aż pięciu kategoriach zdobyło sześcioro twórców: Joanna Kulig, Sandra Szwarc, Łukasz Jemioła, Mariusz Malec, Marcin Partyka oraz Krzysztof Szczepaniak. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek 12 września w Studiu im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia.

Drożdżownia Pawła Passiniego w scenie radiowej Trójki

"Drożdżownia" Pawła Passiniego w scenie radiowej Trójki

W "Scenie teatralnej Trójki" kolejna premiera. Tym razem słuchowisko Pawła Passiniego zrealizowane na podstawie tekstów poetyckich Jakuba Kornhausera, Edmunda Jabesa i Brunona Schulza. Scenariusz i reżyseria Pawła Passiniego, realizacja akustyczna Andrzeja Brzoski. Zapraszamy w niedzielę 11 września po godz. 21.00.

Radiowe wspomnienie o Jerzym Górzańskim

Radiowe wspomnienie o Jerzym Górzańskim

25 sierpnia zmarł w Warszawie Jerzy Górzański, poeta, prozaik, felietonista, znakomity autor dziesiątek słuchowisk radiowych. O radiowej twórczości Jerzego Górzańskiego, laureata Honorowego Wielkiego Splendora, pisze w swoim ostatnim felietonie Janusz Łastowiecki.