Wydarzenia i aktualności

Spotkania z ekscentryczną śpiewaczką

Spotkania z ekscentryczną śpiewaczką

Zapraszamy na słuchowisko Hansa Magnusa Enzensbergera pt. "Józefina i ja". Adaptacja radiowa Małgorzaty Szymankiewicz, reżyseria Waldemara Modestowicza. Jest to nagranie z 2010 roku. W roli Józefiny Elżbieta Kępińska.

Dom kobiet Zofii Nałkowskiej w radiowej Dwójce

"Dom kobiet" Zofii Nałkowskiej w radiowej Dwójce

Zapraszamy na wieczór z polską klasyką: w najbliższą sobotę radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia przypomną słuchowisko według dramatu Zofii Nałkowskiej pt. "Dom kobiet". Adaptacja radiowa Hanny Szof, reżyseria Henryka Rozena. Powtórzenie z 2004 roku.

Raport o stanie wojennym

"Raport o stanie wojennym"

W sobotni wieczór radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisko według mikroopowiadań Marka Nowakowskiego zebranych w tomie wydanym pierwotnie w paryskiej "Kulturze". Adaptacja radiowa i reżyseria Waldemara Modestowicza. Powtórzenie z 2012 roku.

Powieść w wydaniu dźwiękowym

Powieść w wydaniu dźwiękowym

W niedzielny wieczór radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na powieść w wydaniu dźwiękowym. Będzie to słuchowisko zrealizowane na podstawie powieści Stanisława Dygata "Disneyland". Adaptacja radiowa Hanny Szof, reżyseria Waldemara Modestowicza. Jest to powtórzenie z 2003 roku.

Zmierzch Isaaka Babla w radiowej Dwójce

"Zmierzch" Isaaka Babla w radiowej Dwójce

Z fonoteki Teatru Polskiego Radia przypomnimy słuchowisko według dramatu Isaaka Babla pt. "Zmierzch". Adaptacja radiowa Janiny Titkow, reżyseria Jana Warenyci. Powt. z 1999 r.

Profesjonalista

"Profesjonalista"

Zapraszamy do Dwójki na słuchowisko według sztuki Dusana Kovacevica w reżyserii radiowej Jana Warenyci. Powt. z 2004 r.

Satyra na środowisko literackie w słuchowisku Adolfa Rudnickiego

Satyra na środowisko literackie w słuchowisku Adolfa Rudnickiego

W dwójkowym cyklu "Powieść w Teatrze Wyobraźni" w tym tygodniu usłyszymy zradiofonizowane opowiadanie Adolfa Rudnickiego pod przewrotnym tytułem "Pałeczka, czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy". Adaptacja Witolda Malesy, reżyseria radiowa Wojciecha Markiewicza. Powt. z 2009 r.

Kartofel czy frytka?

Kartofel czy frytka?

Niedzielna "Jedynka Dzieciom" o godz. 19.30 przedstawi premierowe słuchowisko Joanny Rudniańskiej pt. "Kuba Kartofel". Reżyseria radiowa Dobrosławy Bałazy. W roli tytułowej Rafał Fudalej. Zapraszamy do wspólnego słuchania!