Wydarzenia i aktualności

Dramaty Witkacego w Teatrze Polskiego Radia

Dramaty Witkacego w Teatrze Polskiego Radia

W sobotę z nagrań archiwalnych Teatru Polskiego Radia przypomnimy słuchowisko według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. "Szalona lokomotywa". W niedzielę zaś usłyszymy "Jana Macieja Karola Wścieklicę". Oba słuchowiska prezentowane są w związku 75. rocznicą samobójczej śmierci Witkacego.

Laureaci nagród Don Kichot i Arete 2014

Laureaci nagród Don Kichot i Arete 2014

W Studiu Muzycznym PR im. A. Osieckiej odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone statuetki Don Kichota i Arete za debiut reżyserski i aktorski w Teatrze Polskiego Radia. Laureatami zostali: Andrzej Ferenc, Angelika Kurowska i Dariusz Wnuk

Przygoda w Hampshire

"Przygoda w Hampshire"

W niedzielny wieczór usłyszymy kolejną opowieść kryminalna, bohaterami której jest słynna para: detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Przygoda w Hampshire" Arthura Conan Doyle'a " w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa wystąpi Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.

Tragiczny romans

"Tragiczny romans"

W niedzielny wieczór usłyszymy kolejną opowieść kryminalna, bohaterami której jest słynna para: detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Będzie to "Tragiczny romans" Arthura Conan Doyle'a " w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa wystąpi Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.

Można już posłuchać Odysei Xięcia

Można już posłuchać "Odysei Xięcia"!

Powstańczą "Odyseję Xięcia” zrealizowano na zamówienie Programu 2 w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia. Do słuchowiska zaangażowano ponad 50 aktorów i statystów, wspieranych przez grupę historyczną "Zgrupowanie Radosław”. Zapraszamy do słuchania na stronie Dwójki!

Sherlock Holmes rozwiązuje kolejną zagadkę

Sherlock Holmes rozwiązuje kolejną zagadkę

W najbliższą niedzielę kolejna opowieść kryminalna, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Srebrna gwiazda" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1977 roku.

3000 spotkań z Matysiakami

3000 spotkań z "Matysiakami"

"Matysiakowie" to najdłuższa w historii polskiej radiofonii powieść radiowa w odcinkach. Na antenie Polskiego Radia ukazuje się od 15 grudnia 1956 roku. W sobotę, 23 sierpnia, usłyszymy "Matysiaków" już po raz 3000. Z tej okazji zapraszamy na specjalne spotkanie z bohaterami naszej radiopowieści-jubilatki!

Kolejna historia kryminalna na antenie Dwójki

Kolejna historia kryminalna na antenie Dwójki

W najbliższą niedzielę kolejna opowieść kryminalna, bohaterami której są słynny detektyw Sherlock Holmes i jego nieoceniony asystent dr Watson. Tym razem "Tańczące sylwetki" - zradiofonizowane opowiadanie Arthura Conan Doyle'a w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1979 roku.