Wydarzenia i aktualności

Witold Pyrkosz. 60 lat z radiowym mikrofonem

Witold Pyrkosz. 60 lat z radiowym mikrofonem

Janusz Łastowiecki w felietonie "Gdy głos staje się atmosferą" wspomina radiową ściężkę zmarłego w minioną sobotę Witolda Pyrkosza. Aktora od blisko 60 lat związanego z teatrem radiowym. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i w naszej wdzięcznej pamięci.

Teatrzyk Zielone Oko na żywo w Trójce

"Teatrzyk Zielone Oko" na żywo w Trójce

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, nadamy słuchowisko sensacyjne Izabeli Żukowskiej "Do widzenia, jutra nie będzie" prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje dyrektor Teatru PR - Janusz Kukuła. Zapraszamy od godz. 21.05. W jednej z ról Marcin Troński.

Siedem obrazów z życia Adama Chmielowskiego

Siedem obrazów z życia Adama Chmielowskiego

W Kościele katolickim obchodzimy właśnie rok św. brata Alberta, czyli Adama Chmielowskiego, zakonnika, powstańca, malarza i świętego. Z tej okazji, w najbliższą niedzielę o godz. 17.10, Teatr Polskiego Radia i radiowa Jedynka przedstawią słuchowisko Henryka Rozena pt. "Siedem obrazów stimmungowych w stylu monachijskim z życia Adama Chmielowskiego". Reżyseria autora.

Koncert piosenek Leszka Długosza. Zapraszamy

Koncert piosenek Leszka Długosza. Zapraszamy!

Najbliższy wieczór w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia poświęcony będzie muzycznej i poetyckiej twórczości Leszka Długosza. Początek koncertu „Ja chciałem być poetą” w sobotę 29 kwietnia o godz. 17.00 w Studiu Muzycznym im. Szpilmana w Polskim Radiu. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Marka Kochana Traktat o miłości. Premiera

Marka Kochana "Traktat o miłości". Premiera!

W niedzielnym Teatrze Polskiego Radia w Jedynce przejmująca sztuka Marka Kochana pt. "Traktat o miłości" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. W roli głównej Monika Pikuła. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.1o.

Dzieci Janusza Korczaka. Premiera w Jedynce

Dzieci Janusza Korczaka. Premiera w Jedynce

W sobotę, 22 kwietnia o godz. 17.10, zapraszamy na słuchowisko dokumentalne Jana Warenyci poświęcone Staremu doktorowi i jego dzieciom z Domu Sierot przy ulicy Śliskiej w Warszawie pt. "Janusz Korczak - sny, nocne rozmowy, dzieci i teatr". Reżyseria Jana Warenyci. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Radiowy powrót do słynnej Pasażerki

Radiowy powrót do słynnej "Pasażerki"

Najbliższa Scena Teatralna Trójki zapowiada się bardzo ciekawie. Pragniemy Państwa zaprosić na eksperyment radiowo-teatralny w postaci słuchowiska nawiązującego do "Pasażerki" Zofii Posmysz. Pomysł, scenariusz i reżyseria Ludomira Franczaka. Niedziela, 23 kwietnia, godz. 21.o7. Zapraszamy.

Grube ryby w doborowej obsadzie

"Grube ryby" w doborowej obsadzie

W poniedziałek wielkanocny zapraszamy do radiowej Dwójki na komedię Michała Bałuckiego pt. "Grube ryby". Adaptacja radiowa i reżyseria Waldemara Modestowicza. Nagranie z 1998 roku. W rolach głównych m.in. Bronisław Pawlik, Danuta Szaflarska i Agata Kulesza.

Mozart i Salieri Igora Gorzkowskiego. Premiera

"Mozart i Salieri" Igora Gorzkowskiego. Premiera!

Zapraszamy na premierę radiowej adaptacji sztuki Aleksandra Puszkina pt. "Mozart i Salieri". Niedziela wielkanocna, godz. 19.30 Program Drugi. Adaptacja i reżyseria Igora Gorzkowskiego. W roli Mozarta - Grzegorz Małecki, w roli Salieriego - Przemysław Stippa.

Bóg odrzucił ten kamień. Poezja na Wielkanoc

"Bóg odrzucił ten kamień". Poezja na Wielkanoc

W niedzielny, świąteczny wieczór zapraszamy do Trójki na słuchowisko poetyckie złożone z wierszy nawiązujących do Tajemnicy Męki, Śmierci i Żmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wybór wierszy i reżyseria Krzysztof Gosztyła. Początek godz. 21.o5. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.