Wydarzenia i aktualności

Radiowa opowieść o Szkotach i Polakach

W niedzielny wielkanocny wieczór Scena Uśmiechu Teatru Polskiego Radia zaprasza na słuchowisko według opowiadań Stanisława Broszkiewicza pt. "Taniec kogutów". Adaptacja i reżyseria radiowa Waldemara Modestowicza. Jest to słuchowisko archiwalne z 2006 roku.

Wszystko już było... w kabarecie

W Wielkanocne popołudnie zapraszamy na podróż sentymentalną. Najlepsze polskie skecze kabaretowe zaprezentują artyści pod wodzą Romana Dziewońskiego. Zapraszamy do radiowej Jedynki.

Historia Judasza Iskarioty według D. Reznikoff

Zapraszamy na trzecią część słuchowiska według powieści Dominique Reznikoff "Judasz Iskariota". Adaptacja radiowa Ewy Stockiej-Kalinowskiej, reżyseria Waldemara Modestowicza. Słuchowisko archiwalne z 1997 r. W roli tytułowej Jarosław Gajewski.

Historia Judasza Iskarioty według D. Reznikoff

W Wielki Czwartek zapraszamy na pierwszą część słuchowiska według powieści Dominique Reznikoff "Judasz Iskariota". Adaptacja radiowa Ewy Stockiej-Kalinowskiej, reżyseria Waldemara Modestowicza. Słuchowisko archiwalne z 1997 r. W roli tytułowej Jarosław Gajewski.

Napisz recenzję i wygraj wyjazd do Sopotu

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie na recenzję słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Konkurs rozpoczyna się 1 marca 2014, a nagrodą główną jest udział w Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.

"Dziennik duszy" w Pierwszym Programie

Zapraszamy na premierę słuchowiska opartego na pamiętnikach Angelo Giuseppe Roncallego, światu znanego jako "dobry papież" Jan XXIII. 27 kwietnia 2014 roku Jan XXIII zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego.