Wydarzenia i aktualności

Rozmowy w Alei Zdrowia

"Rozmowy w Alei Zdrowia"

W sobotnim Słuchowisku na lato o godz. 18.oo radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia przypomną słuchowisko Wacława Tkaczuka z 2007 roku osnute na motywach humoreski Tadeusza Różewicza pt. „Młodzian Głowacki Aleksander obyczajami wzorowymi zalecający się”. Reżyseria Jana Warenycia. W jedną z postaci wcielił się zmarły przed kilkoma dniami Andrzej Blumenfeld.

Nie żyje Andrzej Blumenfeld. Znakomity aktor radiowy

Nie żyje Andrzej Blumenfeld. Znakomity aktor radiowy

14 sierpnia w Warszawie w wieku 66 lat zmarł znakomity aktor teatralny, filmowy i radiowy, od wielu lat związany z Teatrem Polskiego Radia, w którym stworzył dziesiątki kreacji radiowych w słuchowiskach klasycznych i współczesnych, od 8 lat wcielał się w postać Gienka Matysiaka w powieści radiowej "Matysiakowie". Był również wspaniałym interpretatorem prozy czytanej na antenie radiowej.

Emigranci Mrożka - słuchowisko w Dwójce

"Emigranci" Mrożka - słuchowisko w Dwójce

W sobotnim Słuchowisku na lato przypominamy radiową adaptację "Emigrantów" Sławomira Mrożka, wybitnegego dramaturga i pisarza, zmarłego 15 sierpnia 2013 roku. Reżyseria Janusza Kukuły.

Wszystko płynie. Słuchowisko wg Grossmana

"Wszystko płynie". Słuchowisko wg Grossmana

Zapraszamy na słuchowisko według powieści Wasilija Grossmana pt. „Wszystko płynie”. Adaptację dla Teatru Polskiego Radia przygotował w 2012 roku Dariusz Błaszczyk. Sobota, 5 sierpnia, godz. 18.oo, radiowa Dwójka.

Anna Świrszczyńska: Muszę opowiedzieć

Anna Świrszczyńska: "Muszę opowiedzieć"

Na kilka dni przed kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego przypominamy Państwu słuchowisko z 2008 roku pt. "Muszę opowiedzieć" złożone z wierszy Anny Świerszczewskiej. Adaptacja radiowa Małgorzaty Szymankiewicz, reżyseria Andrzeja Piszczatowskiego. Sobota, 29 lipca, godz. 18.oo.

Teatrzyk Zielone Oko na żywo w Trójce

"Teatrzyk Zielone Oko" na żywo w Trójce

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 30 lipca, zapraszamy na słuchowisko sensacyjne Jerzego Janusza Fąfary pt. "Ostatni skok" prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje Janusz Kukuła. Zapraszamy od godz. 21.07.

Słuchowisko na lato:  Jutro Josepha Conrada

Słuchowisko na lato: "Jutro" Josepha Conrada

Z okazji trwającego roku Josepha Conrada radiowa Dwójka przypomina zrealizowane w 2007 roku przez Julię Wernio sluchowisko na podstawie dramatu Josepha Conrada pt. "Jutro". W rolach głównych: Krzysztof Banaszyk, Stanisław Brudny i Aleksander Bednarz. Zapraszamy do radiowej Dwójki w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

Żmija. Opowieść o żołnierzu, który został hetmanem

"Żmija". Opowieść o żołnierzu, który został hetmanem

W Dwójkowym cyklu "Słuchowisko na lato" zapraszamy na słuchowisko "Żmija" zrealizowane według poematu Juliusza Słowiackiego. Adaptacja radiowa i reżyseria Andrzeja Piszczatowskiego. Sobota, 8 lipca godz. 18.00. Słuchowisko z 1996 roku. W roli tytułowej Marek Obertyn.