Wydarzenia i aktualności

Paweł Huelle: Castorp

Paweł Huelle: "Castorp"

W sobotę o godz. 19.00 w radiowej Dwójce – słuchowisko według powieści Pawła Huellego w adaptacji radiowej Marka Gajdzińskiego i reżyserii Waldemara Modestowicza. W roli Castorpa Marcin Bosak. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 roku.

Miłość korepetytora Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

"Miłość korepetytora" Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

W sobotni wieczór w Dwójce – słuchowisko według powieści Jacka Dehnela w adaptacji radiowej Bogumiły Prządki i reżyserii Janusza Kukuły.W roli głównej Łukasz Garlicki. Premiera słuchowiska odbyła się w lipcu 2010 roku.

Indyk Sławomira Mrożka w plebiscycie słuchaczy

"Indyk" Sławomira Mrożka w plebiscycie słuchaczy

W sobotę o godz. 19.00 radiowa Dwójka i Teatr PR zapraszają na słuchowisko według sztuki Sławomira Mrożka pt."Indyk". Adaptacja radiowa i reżyseria Julii Wernio. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 r.

Lala Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

"Lala" Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

W sobotni wieczór w Dwójce – radiowa adaptacja głośnej powieści Jacka Dehnela. Adaptacja radiowa Bogumiły Prządka i reżyseria Waldemara Modestowicza.W obsadzie m.in.Elżbieta Kępińska, Danuta Stenka i Marcin Hycnar.

Salome Oscara Wildea w radiowej Dwójce

"Salome" Oscara Wilde'a w radiowej Dwójce

W letnim Teatrze Wyobraźni radiowa Dwójka przypomni słuchowisko "Salome" według dramatu Oscara Wilde'a w adaptacji i reżyserii Darka Błaszczyka. Słuchowisko miało swoją radiową premierę w 2013 roku. W roli Salome Anna Cieślak, która właśnie za tę kreację otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.

Poskromienie złośnicy według Adama Ferencego

"Poskromienie złośnicy" według Adama Ferencego

W najbliższą sobotę o godz. 18.30 słuchacze Dwójki będę mieli okazję obcowania z radiowym teatrem klasyki. Przypomnimy zrealizowaną w 2013 roku komedię Williama Shakespeare'a "Poskromienie złośnicy", którą zaadaptował i wyreżyserował Adam Ferency. W roli Kasi - Lidia Sadowa.