Wydarzenia i aktualności

"Studium w szkarłacie" w radiowej Dwójce

W wakacyjnym cyklu "Zabójcze historie" w tym tygodniu kolejne słuchowisko według opowiadania Arthura Conan Doyla. Tym razem słynne "Studium w szkarłacie" w reżyserii Andrzeja Łapickiego. W roli detektywa Holmesa - Jan Świderski. Słuchowisko archiwalne z 1956 roku.

"Ślub" Witolda Gombrowicza

W sobotniej Strefie słowa zapraszamy na "Ślub" radiową wersję dramatu Witolda Gombrowicza w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza. Okazją do przypomnienia tego słuchowiska jest 45. rocznica śmierci pisarza. Premiera radiowa słuchowiska odbyła się w 1998 roku.

Sprawa zaginionych planów wg Conan Doyla

W najbliższych "Zabójczych historiach" kolejny kryminał na lato. W tym tygodniu usłyszymy radiową wersję opowiadania "Sprawa zaginionych planów" w reżyserii Wiesława Opałka i Juliusza Owidzkiego. W roli detektywa Holmesa - Henryk Borowski. Jest to nagranie z 1958 roku.

Kim jest tajemniczy czciciel parasola?

W najbliższych "Zabójczych historiach" kolejny kryminał według opowiadania Arthura Conan Doyla w reżyserii Edwarda Płaczka. W roli detektywa Holmesa - Mieczysław Pawlikowski. Premiera słuchowiska odbyła się w 1965 rokuk

Aniołowie niebiescy mają z nami kłopot…

Zapraszamy na premierę na Scenie teatralnej Trójki. Słuchowisko według sztuki Roberta Bruttera zagrali brawurowo Eliza Borowska, Janusz Gajos i Marcin Hycnar. Reżyseria Jana Buchwalda.

Słuchowisko Radia Kraków na antenie Dwójki

W sobotę o godz. 19.oo premiera na antenie ogólnopolskiej słuchowiska Sebastiana Majewskiego i Jana Klaty pt. "Nietoty". Sebastian Majewski za scenariusz tego słuchowiska otrzymał nagrodę na tegorocznym Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.

"Pasażer Luter" w Letniej Nocy

17 lipca przypada 10. rocznica śmierci Jacka "Lutra" Lenartowicza, legendy polskiej muzyki lat 80. XX wieku. Słuchowisko Darka Błaszczyka jest podróżą, podczas której poznajemy tę fascynującą postać.

Z Sherlockiem Holmsem na tropie

W najbliższych "Zabójczych historiach" usłyszymy "Morderstwo przy Park Lane" - słuchowisko według opowiadania Arthura Conan Doyla w reżyserii Zofii Rakowieckiej. W roli detektywa Holmsa - Piotr Fronczewski. Słuchowisko archiwalne z 1978 roku.