Wydarzenia i aktualności

Lala Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

"Lala" Jacka Dehnela w radiowej Dwójce

W sobotni wieczór w Dwójce – radiowa adaptacja głośnej powieści Jacka Dehnela. Adaptacja radiowa Bogumiły Prządka i reżyseria Waldemara Modestowicza.W obsadzie m.in.Elżbieta Kępińska, Danuta Stenka i Marcin Hycnar.

Salome Oscara Wildea w radiowej Dwójce

"Salome" Oscara Wilde'a w radiowej Dwójce

W letnim Teatrze Wyobraźni radiowa Dwójka przypomni słuchowisko "Salome" według dramatu Oscara Wilde'a w adaptacji i reżyserii Darka Błaszczyka. Słuchowisko miało swoją radiową premierę w 2013 roku. W roli Salome Anna Cieślak, która właśnie za tę kreację otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.

Poskromienie złośnicy według Adama Ferencego

"Poskromienie złośnicy" według Adama Ferencego

W najbliższą sobotę o godz. 18.30 słuchacze Dwójki będę mieli okazję obcowania z radiowym teatrem klasyki. Przypomnimy zrealizowaną w 2013 roku komedię Williama Shakespeare'a "Poskromienie złośnicy", którą zaadaptował i wyreżyserował Adam Ferency. W roli Kasi - Lidia Sadowa.

Słuchowisko Exodus w radiowej Dwójce

Słuchowisko "Exodus" w radiowej Dwójce

W najbliższą sobotę o godz. 19.oo na antenie Programu 2 PR słuchowisko „Exodus” Tomasza Mana, które uzyskało specjalną rekomendację jury w konkursie zorganizowanym przez radiową Dwójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2013 roku. Premiera słuchowiska odbyła się w czerwcu 2014 r.

Festiwal Dwa Teatry - Sopot 2015 rozstrzygnięty

Festiwal "Dwa Teatry - Sopot 2015" rozstrzygnięty

W poniedziałek, 29 czerwca, zakończył się w Sopocie jubileuszowy XV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa teatry - Sopot 2015". Jury radiowe za najlepsze słuchowisko uznało "Podróż na księżyc" Moniki Milewskiej w reż. Anny Wieczur-Bluszcz. Zaś najlepszy spektakl Teatru TV to "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego. W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba słuchowisk i spektakli: 29 realizacji radiowych oraz 18 telewizyjnych.

Festiwal Dwa Teatry na antenach radiowych

Festiwal "Dwa Teatry" na antenach radiowych

W dniach 27-29 czerwca w Sopocie odbędzie się XV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Polskie Radio – współorganizator festiwalu – zaprasza nie tylko do pełnego teatralnych atrakcji Trójmiasta, ale również na specjalne audycje poświęcone imprezie.

Indyk Sławomira Mrożka w radiowej Dwójce

"Indyk" Sławomira Mrożka w radiowej Dwójce

W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na słuchowisko według sztuki Sławomira Mrożka pt."Indyk". Adaptacja i reżyseria Julii Wernio. Premiera słuchowiska odbyła się w listopadzie 2009 r.

Grzybobranie Marka Nowakowskiego

"Grzybobranie" Marka Nowakowskiego

Słuchowisko Marek Nowakowski "Grzybobranie" według opowiadania "Kiedy ranne wstają zorze", przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu 70. urodzin autora.