Wydarzenia i aktualności

Jak grabarz stał się poetą. Słuchowisko Jana Himilsbacha

Jak grabarz stał się poetą. Słuchowisko Jana Himilsbacha

W sobotę 21 maja o godz. 19.oo radiowa Dwójka przypomni słuchowisko Jana Warenyci z 2006 roku zrealizowane na podstawie niedokończonego dramatu Jana Himilsbacha pt. "Moja oszałamiająca kariera". W roli głównego bohatera - Staszka usłyszymy Jacka Braciaka.

O Dwóch Teatrach na antenach Polskiego Radia

O "Dwóch Teatrach" na antenach Polskiego Radia

W dniach 23-25 maja w Sopocie odbędzie się XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Polskie Radio – współorganizator festiwalu – zaprasza nie tylko do pełnego teatralnych atrakcji Trójmiasta, ale również na specjalne audycje poświęcone temu wydarzeniu.

Premiera słuchowiska Ten jeden moment przed świtem

Premiera słuchowiska "Ten jeden moment przed świtem"

Zapraszamy na słuchowisko Tomasza Macieja Trojanowskiego pt. "Ten jeden moment przed świtem". W ostatnią już podróż, do nieznanego świata, wyrusza Pani Starsza - w tej roli Teresa Lipowska, której towarzyszy ekscentryczny, jak na rolę, którą ma odegrać - Pan Śmierć - Stanisław Brudny. Reżyseruje Waldemar Modestowicz.

Król Zuzanny Talar w radiowej Jedynce

"Król" Zuzanny Talar w radiowej Jedynce

Zapraszamy na premierę słuchowiska "Król" Zuzanny Talar. Wystąpi Henryk Talar, laureat tegorocznej Wielkiej Nagrody Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2016" za wybitne kreacje aktorskie na obu scenach mediów publicznych.

W starych dekoracjach. Premiera słuchowiska

"W starych dekoracjach". Premiera słuchowiska

W najbliższą sobotę o godz. 19.oo na antenie radiowej Dwójki słuchowisko zrealizowane na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza. Autorem adaptacji i reżyserem jest Igor Gorzkowski. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W roli Bohatera - Henryk Talar, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

Czystki w sobotnie popołudnie

"Czystki" w sobotnie popołudnie

Zapraszamy na premierę "Czystek", słuchowiska debiutującej w radiu Agnieszki Głębickiej. Reżyseruje Aneta Wróbel, a w podwójnej roli występuje Artur Barciś.

Alfabet zwierząt według Barańczaka w słuchowisku Mana i Dudzińskiego

Alfabet zwierząt według Barańczaka w słuchowisku Mana i Dudzińskiego

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie teatralno-muzyczne. Na Scenie teatralnej Trójki premiera słuchowiska "Zwierzęca zajadłość". To pełna zaskakujących motywów muzyczna podróż do zwierzęcego świata Stanisława Barańczaka. Impulsem do powstania słuchowiska była premiera wydawnicza tomu poetyckiego znakomitego poety i niedościgłego tłumacza Szekspira. Muzykę do wierszy skomponował Sambor Dudziński, a nad całością wyrazu artystycznego czuwał Tomasz Man.

Historia przedwojennych losów Zygmunta Freuda w słuchowisku Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej

Historia przedwojennych losów Zygmunta Freuda w słuchowisku Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej

Zapraszamy na premierę słuchowiska "Przypadek Freuda" według dramatu Savyon Liebrecht w przekładzie Michała Sobelmana. "Przypadek Freuda" to historia nazisty, Alexa Walda, który po Anschlussie Austrii w 1938 roku, zostaje wydelegowany przez partię nazistowską do "opieki" nad Zygmuntem Freudem i jego rodziną. Tytuł dramatu nawiązuje do jednego z najbardziej znanych przypadków klinicznych opisanych przez Freuda we "Fragmencie analizy pewnej histerii", czyli tzw. "przypadku Dory".