Wydarzenia i aktualności

Piosenki o naszej Warszawie. Koncert

"Piosenki o naszej Warszawie". Koncert

Kolejny koncert w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem młodzi wokaliści zaśpiewają piosenki o Warszawie. Początek w sobotę 25 marca o godz. 17.00 w Studiu Muzycznym im. W. Szpilmana w Polskim Radiu. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

Premiera Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych

Premiera Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych

W niedzielę tuż po 21.oo zapraszamy do Trójki na trzecią już premierę Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika. Tym razem słuchowisko serbskiej autorki Tamary Antonijenić pt. "Pewnego dnia wszystko to zmieści się w mniejszczej torebce" w reżyserii radiowej Małgorzaty Wdowik. Słuchowisko powstało we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego.

Wiosna dla wszystkich w Malinówku

Wiosna dla wszystkich w Malinówku!

W radiowym teatrze satyry kolejne spotkanie z mieszkańcami słynnego Malinówka. Tym razem Marek Ławrynowicz, autor słuchowiska, pozwoli nam podejrzeć jak Burmistrz Malinówka chce wykorzystać fakt, że nadchodzi wiosna. Co z tego wyniknie przekonamy się już w niedzielę, 19 lutego, tuż po godz. 17.00. Oczywiście w radiowej Jedynce. W roli Burmistrza jak zawsze znakomity Krzysztof Kowalewski.

Maria Chludzińska (1931-2017). Była żywą legendą Teatru Polskiego Radia

Maria Chludzińska (1931-2017). Była żywą legendą Teatru Polskiego Radia

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Marii Chludzińskiej, nestorki Teatru Polskiego Radia, wieloletniej kierowniczki oragnizacji i produkcji, oddanej inspicjentki powieści radiowych "W Jezioranach" i "Matysiakowie", laureatki Honorowego Wielkiego Splendora w roku 2011. Sama o sobie żartobliwie mówiła, że jest legendą Teatru Polskiego Radia, jest jego ikoną. Marysiu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało...

Ryszard Wagner w Jedynce

Ryszard Wagner w Jedynce

Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W sobotę 18 marca, tuż po godz. 17.oo, na antenie radiowej Jedynki słuchowisko Mateusza Tracza pt. "Niewidzialny teatr", czyli niezwykła opowieść o Ryszardzie Wagnerze i jego wizji teatru muzycznego w Bayreuth. W roli Wagnera usłyszymy Andrzeja Chyrę.

Maraton słuchowisk Tadeusza Różewicza w IT

Maraton słuchowisk Tadeusza Różewicza w IT

Już po raz trzeci Instytut Teatralny w Warszawie, Instytut Badań nad Dramatem Współczesnym IBL oraz Teatr Polskiego Radia zapraszają na Maraton słuchowisk "Nasłuchiwanie". Tym razem boahterem maratonu będzie Tadeusz Różewicz W programie spotkanie z twórcami radiowymi. Całość poprowadzi Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr".

Uprawa roślin południowych metodą Miczurina

"Uprawa roślin południowych metodą Miczurina"

Niedzielna Scena Teatralna Trójki zaprasza na słuchowisko według debiutu prozatorskiego Weroniki Murek "Uprawa rośli południowych metodą Miczurina". Reżyseria Julii Mark. Niedziela, 12 marca, tuż po godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W jednej z ról - Ewa Dałkowska.

Warszawa oczami Antoniego Słonimskiego

Warszawa oczami Antoniego Słonimskiego

Portret miasta, z którym Antoni Słonimski związany był przez całe życie, z krótką tylko przerwą w czasie wojny, kiedy przebywał w Paryżu. Ale i tam, sercem i myślami był z Warszawą. To tam stworzył najsłynniejsze swoje utwory, jak "Alarm dla miasta Warszawy". Zapraszamy na premierę słuchowiska w adaptacji Tomasza Lerskiego, autora księżki "Warszawa Antoniego Słonimskiego", która w ubiegłym roku ukazała się nakładem wydawnictwa PIW. Reżyseria Waldemara Modestowicza. W rolę Antoniego Słonimskiego wcielił się Wojciech Pszoniak. Sobota, 11 marca, tuż po godz.17.00.

Lekcja aktorstwa według Bolesławskiego

Lekcja aktorstwa według Bolesławskiego

Zapraszamy na debiut reżyserski Pawła Ciołkosz, który przygotował dla Teatru Polskiego Radia słuchowisko o życiu Ryszardzie Bolesławskim, polskim reżyserze filmowym i teatralnym. W latach 30. XX wieku należał do czołówki reżyserskiej Holywood. Słuchowisko w radiowej Jedynce już w niedzielę, 12 marca, tuż po godz.17.00. Premiera radiowa.

Dzień, w którym umarł Prokofiew.  Premiera w Dwójce

"Dzień, w którym umarł Prokofiew". Premiera w Dwójce

W najbliższym Wieczorze ze słuchowiskiem radiowa opowieść Moniki Milewskiej o historii życia i twórczości Dymitra Szostakowicza, wybitnego rosyjskiego kompozytora. Premierowe słuchowisko wyreżyserował Dariusz Błaszczyk. Zapraszamy do radiowej Dwójki w niedzielę 5 marca o godz. 21.00.