Wydarzenia i aktualności

Wariacja na temat Czechowa w słuchowisku radiowej Jedynki

Wariacja na temat Czechowa w słuchowisku radiowej Jedynki

Zapraszamy na słuchowisko "Wakacyjna gra" według dramatu Briana Friela, które w swobodny i twórczy sposób nawiązuje do jednego z najsłynniejszych opowiadań Antoniego Czechowa - "Damy z pieskiem". Dramat dla radia zaadaptował i wyreżyserował Dimitrij Nikołajew, znakomity rosyjski reżyser.

Z archiwum Teatru Polskiego Radia: W małym dworku

Z archiwum Teatru Polskiego Radia: "W małym dworku"

130. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza jest okazją, aby przypomnieć dzieła, które tworzył "Wielki Eksperymentator". Z archiwum Teatru PR radiowa Dwójka przedstawi adaptację dramatu "W małym dworku" w reżyserii Helmuta Kajzara. Jest to nagranie z 1969 roku.

Premiera w radiowym teatrze dla dzieci

Premiera w radiowym teatrze dla dzieci

Teatr Polskiego Radia i Jedynka dzieciom zapraszają w niedzielę o godz. 19.25 na premierowe słuchowisko Marcina Niemyckiego pt. "Pchły na noc". Reżyseria radiowa Waldemara Modestowicza. Zapraszamy do wspólnego słuchania!

Wielkie porządki w Klubie Patriotów w radiowej Jedynce

"Wielkie porządki w Klubie Patriotów" w radiowej Jedynce

W pełnej ironii i humoru komedii "Wielkie porządki w Klubie Patriotów" Piotra Skotnickiego emeryci, jako prawdziwi patrioci, postanawiają pomóc państwu, próbując przyśpieszyć swoją śmierć... Kiedy "starzy" w odwrocie, "młodzi" się zakochują...

Opowieści prababuni, czyli Danuta Szaflarska na wesoło

Opowieści prababuni, czyli Danuta Szaflarska na wesoło

Zapraszamy na słuchowisko według jednoaktówki Aleksandra Fredry "Dwie blizny" Narzeczeni, przeznaczeni sobie zaocznie z woli opiekunów, uciekają się do fortelu chcąc w ten sposób poznać partnera. Los jednak płata figle... W roli głównej Danuta Szaflarska. Słuchowisko Waldemara Modestowicza z 2006 roku.

Maszeńka - najbardziej rosyjska powieść Nabokova

"Maszeńka" - najbardziej rosyjska powieść Nabokova

W niedzielnym Wieczorze ze słuchowiskiem radiowa Dwójka przypomni, nagraną w 1999 roku, "Maszeńkę" Vladimira Nabokova. Adaptację radiową przygotował Witold Malesa, wyreżyserował Paweł Łysak, a zilustrowała muzycznie Małgorzata Małaszko. W roli Lwa Glebowicza Ganina - Jarosław Gajewski.