Wydarzenia i aktualności

Satyra na środowisko literackie w słuchowisku Adolfa Rudnickiego

Satyra na środowisko literackie w słuchowisku Adolfa Rudnickiego

W dwójkowym cyklu "Powieść w Teatrze Wyobraźni" w tym tygodniu usłyszymy zradiofonizowane opowiadanie Adolfa Rudnickiego pod przewrotnym tytułem "Pałeczka, czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy". Adaptacja Witolda Malesy, reżyseria radiowa Wojciecha Markiewicza. Powt. z 2009 r.

Kartofel czy frytka?

Kartofel czy frytka?

Niedzielna "Jedynka Dzieciom" o godz. 19.30 przedstawi premierowe słuchowisko Joanny Rudniańskiej pt. "Kuba Kartofel". Reżyseria radiowa Dobrosławy Bałazy. W roli tytułowej Rafał Fudalej. Zapraszamy do wspólnego słuchania!

Wybory pana burmistrza

"Wybory pana burmistrza"

W sobotni, przedwyborczy wieczór, zapraszamy na słuchowisko oryginalne Kazimierza Orłosia "Wybory pana burmistrza". Reżyseria radiowa Andrzeja Zakrzewskiego. Słuchowisko miało swoją premierę radiową w 1997 roku.

Z Magdeburga do Niepodległej

"Z Magdeburga do Niepodległej"

W święto Niepodległości, 11 listopada o 21.10. w radiowej Jedynce, premierowe słuchowisko wg scenariusza Andrzeja Sowy i Krzysztofa Szweda. Reżyseria radiowa Jana Warenyci. W roli marszałka Piłsudskiego usłyszymy Mariusza Bonaszewskiego.

Nieśmiertelna historia miłości Julii i Romea

Nieśmiertelna historia miłości Julii i Romea

Zapraszamy na premierę słuchowiska wg fragmentu tragedii Wiliama Shakespeare'a "Romeo i Julia". Adaptacja radiowa i reżyseria Waldemara Modestowicza. W roli Julii - Angelika Kurowska, w roli Romea - Karol Dziuba.

Zło-dzieje Freda Apke w radiowej Jedynce

"Zło-dzieje" Freda Apke w radiowej Jedynce

Zapraszamy na premierę wstrząsającego słuchowiska Freda Apke. Pozornie służbowe spotkanie dwóch kobiet staje się pretekstem do powrotu do dzieciństwa pełnego przemocy seksualnej wobec jednej z bohaterek. Ale będzie miało również swoje konsekwencje w życiu tej drugiej.