Wydarzenia i aktualności

Proces w Marmaros-Sziget, czyli Lieberman przeciw Austrii

Kolejne słuchowisko dokumentalne Andrzeja Sowy i Krzysztof Szweda, którzy tym razem przeniosą nas do wydarzeń sprzed blisko stu lat. 8 czerwca 1918 roku na Węgrzech, w miejscowości Marmaros-Szigiet, przed sądem wojskowym rozpoczął się słynny proces legionistów z Polskiego Korpusu Posiłkowego. Zapraszamy do odbiorników w sobotę, 21 stycznia tuż po godz. 17.oo. Słuchowisko reżyserował Waldemar Modestowicz.

Rusza Studio Teatralnych Form Eksperymentalnych

Rusza Studio Teatralnych Form Eksperymentalnych

W piątek, 20 stycznia, w siedzibie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona nowemu językowi słuchowisk i roli eksperymentu w jego kształtowaniu. Poprzedza ona emisję pierwszego słuchowiska w ramach powołanego właśnie do życia Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika.

Sprawiedliwość po latach, czyli bolesne sprawy Polaków. Słuchowisko Sebastiana Reńcy

Sprawiedliwość po latach, czyli bolesne sprawy Polaków. Słuchowisko Sebastiana Reńcy

Zapraszamy na kolejną premierę w Teatrze Polskiego Radia. 22 stycznia tuż po godz. 17.oo na antenie Jedynki słuchowisko "Twa wola" Sebastiana Reńcy, w którym autor podejmuje niezwykle bolesną dla nas Polaków tematykę rozliczeń z własną przeszłością, nie zamkniętymi rozdziałami jej historii i wciąż straszącymi demonami czasów PRL. Akcja słuchowiska dzieje się zarówno współcześnie, jak i w okresie II wojny światowej. Reżyseria Jana Warenyci.

Podwójne życie Jana Kontrymowicza. Premiera słuchowiska Romana Dziewońskiego

Podwójne życie Jana Kontrymowicza. Premiera słuchowiska Romana Dziewońskiego

Już w niedzielę, tuż po godz. 17.oo w radiowej Jedynce słuchowisko Romana Dziewońskiego "Bez zawieszenia" - spowiedź życia Jana Kontrymowicza, który w towarzystwie syna i wnuka mierzy się z demonami swojej przeszłości. Reżyseria oraz opracowanie muzyczne autora. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W roli Jana Kontrymowicza - Zdzisław Wardejn.

Infolinia. Premiera słuchowiska Antoniego Wincha

"Infolinia". Premiera słuchowiska Antoniego Wincha

"Infolinia" to wizja zaświatów, w których bohaterowie przy dźwiękach "Podróży zimowej" czekają na połączenie ze szczególną osobą. Już w najbliższą sobotę w dwójkowym "Wieczorze ze słuchowiskiem" dramat radiowy Antoniego Wincha pt. "Infolinia" w reżyserii Waldemara Modestowicza. Zapraszamy 14 stycznia o godz. 19.oo. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Etgar Keret: mistrz krótkiej formy. Premiera

Etgar Keret: mistrz krótkiej formy. Premiera!

Zapraszamy na słuchowisko Jacka Papisa pt. "Siedem dobrych lat", zrealizowane na podstawie zbioru opowiadań Etgara Kereta, izraelsko-polskiego poety, prozaika i reżysera filmowego w tłumaczeniu Mai Lavergne i Agnieszki Maciejewskiej. W roli Etgera Kereta - Piotr Sierecki. Sobota, 14 stycznia, godz. 17.10, Program Pierwszy Polskiego Radia.

Pawi tren, czyli o zachowaniach ludzi i zwierząt

"Pawi tren", czyli o zachowaniach ludzi i zwierząt

W niedzielny wieczór w ramach Teatralnej Sceny Trójki premiera antenowa "Pawiego trenu", słuchowiska debiutującego w Teatrze Polskiego Radia Mateusza Pakuły. Jest to radiowa realizacja dramatu Iwony Korszańskiej, ubiegłorocznej finalistki Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Początek godz. 21.05, Program III Polskiego Radia.

Scena Teatralna Trójki teraz co tydzień

Scena Teatralna Trójki teraz co tydzień!

Niedzielne słuchowisko "Moderato cantabile" z udziałem i w reżyserii Zbigniewa Cybulskiego z roku 1963 poprzedziła rozmowa Barbary Marcinik z Januszem Kukułą, dyrektorem Teatru Polskiego Radia, o interesujących planach repertuarowych w ramach niedzielnej Sceny Teatralnej Trójki. W tym roku z teatrem radiowym na antenie Trójki będziemy spotykać się nie co miesiąc, a co tydzień!

Chłopak z Berdyczowa. Słuchowisko o Josephie Conradzie

"Chłopak z Berdyczowa". Słuchowisko o Josephie Conradzie

Rok Josepha Conrada Korzeniowskiego na antenie radiowej Dwójki rozpoczynamy emisją słuchowiska "Chłopak z Berdyczowa" według scenariusza i w reżyserii radiowej Krzysztofa Zaleskiego. Słuchowisko miało swoją premierę antenową w grudniu 2007 roku z okazji 150. rocznicy urodzin pisarza. Zapraszamy do Dwójki już w najbliższą sobotę, 7 stycznia o godz. 19.00.