Wydarzenia i aktualności

Nie żyje Danuta Szaflarska

Nie żyje Danuta Szaflarska

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Danuty Szaflarskiej. Wybitna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa zmarła w niedzielę 19 lutego 2017 r. Przez dziesiątki lat współpracowała z radiową sceną. Po raz ostatni zagrała w słuchowisku Mariusza Malca pt. "Tam, gdzie rosną poziomki" wg Bergmana.

Babel. Opowieść o Rosji 1920 roku

"Babel". Opowieść o Rosji 1920 roku

W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" przedstawimy Państwu opartą na wątkach biograficznych radiową opowieść o tragicznych losach rosyjskiego pisarza Izaaka Babla. Autorem i reżyserem słuchowiska jest Maciej Wojtyszko. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Marchwicki - morderca kobiet czy ofiara systemu?

Marchwicki - morderca kobiet czy ofiara systemu?

"Marchwicki" radiowy dokument muzyczny Michała Turowskiego poświęcony kulisom śledztwa słynnego seryjnego mordercy Zdzisława Marchwickiego, zwanego "Wampirem z Zaglębia", wokół którego narosło mnóstwo mitów i do dziś niewyjaśnionych zagadek, to drugi po "Próżni prześwietlonej" spektakl radiowy przygotowany w ramach Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika. Na seans zapraszamy do Trójki w najbliższą niedzielę, 19 lutego, tuż po godz. 21.oo.

Anka i Blanka. Premiera w radiowej Jedynce

"Anka i Blanka". Premiera w radiowej Jedynce

Premiera w radiowym teatrze na antenie Programu Pierwszego PR. Już w niedzielę, jak zwykle tuż po godz. 17.oo słuchowisko Wojciecha Dróżdża i Sławomira Rogowskiego pt. "Anka i Blanka". Reżyseria Dobrosławy Bałazy. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Dzień z życia emerytki. Słuchowisko Jana Misiuka

Dzień z życia emerytki. Słuchowisko Jana Misiuka

Kolejne spotkanie z radiową twórczością Jana Misiuka. Już w najbliższą sobotę tuż po godz. 17.oo w radiowej Jedynce premiera słuchowiska "Jaguar" z Ewą Dałkowską i Izabelą Dąbrowską w rolach głównych. Słuchowisko wyreżyserował Jan Warenycia. Premiera w Teatrz Polskiego Radia.

Koniec świata według Mirona Białoszewskiego

Koniec świata według Mirona Białoszewskiego

W sobotni wieczór o godz. 22.30 w radiowej Dwójce przypomnimy słuchowisko Mirona Białoszewskiego "Kalejdoskop. Komedia końca świata". Adaptacja Magdaleny Wronckiej, reżyseria Jana Koechera. Premiera słuchowiska odbyła się 31 grudnia 1956 roku.

Jak święto zakochanych - to tylko w Malinówku

Jak święto zakochanych - to tylko w Malinówku!

W radiowym teatrze satyry kolejne spotkanie z mieszkańcami słynnego Malinówka. Tym razem Marek Ławrynowicz, autor słuchowiska, pozwoli nam podejrzeć jak Burmistrz i społeczność miasteczka obchodzą święto zakochanych, czyli popularne walentynki. Co z tego wyniknie przekonamy się już w sobotę, 11 lutego, tuż po godz. 17.00. Oczywiście w radiowej Jedynce. W roli Burmistrza jak zawsze znakomity Krzysztof Kowalewski.

Marka Adamika Sensu sens. Premiera w Trójce

Marka Adamika Sensu sens. Premiera w Trójce

W niedzielę, 12 lutego, Trójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na radiową adaptację książki Marka Adamika pt. „Sensu sens” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz ze specjalnym udziałem Krystyny Czubówny. Początek godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia

Radiowa premiera Cudzych mebli. Zapraszamy

Radiowa premiera "Cudzych mebli". Zapraszamy!

Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na radiową adaptację sztuki Magdaleny Miecznickiej pt. "Cudze meble" w opracowaniu i reżyserii radiowej Wawrzyńca Kostrzewskiego. W głównej roli usłyszymy znakomitą Agatę Kuleszę. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. Początek godz. 19.00.

Wojna światów 2050 w radiowej Trójce

"Wojna światów 2050" w radiowej Trójce

5 lutego tuż po godz. 21.oo, radiowa Trójka wyemituje futurystyczne słuchowisko Małgorzaty Żerwe i Davida Z. Mairowitza pt. "Wojna światów 2050". Słuchowisko nawiązuje luźno do słynnej radiodramy Orsona Wellesa z 1938 roku, która wśród słuchaczy została odebrana jako rzeczywisty reportaż inwazji Marsjan na Ziemię i wzbudziła w New Jersey panikę. Premiera w Teatrze Polskiego Radia