Wydarzenia i aktualności

Czarna komedia Guya Mereditha w radiowej Dwójce

Czarna komedia Guy'a Mereditha w radiowej Dwójce

W Dwójkowym cyklu Słuchowisko na lato (w każdą sobotę o godz. 19.oo) zapraszamy na czarną komedię Guy'a Mereditha z 1993 roku pt. "Symfonia niespodzianek". Przekład Ludmiły Marjańskiej, reżyseria Jana Warenyci. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 26 marca 1993 roku.

Radiowa wersja słynnego Skrzypka na dachu

Radiowa wersja słynnego "Skrzypka na dachu"

W sobotni wieczór zapraszamy na spotkanie z Tewje Mleczarzem i jego przyjaciółmi. Słuchowisko zrealizowane na podstawie "Dziejów Tewjego Mleczarza" Szolema Alejchema zaadaptowała dla radia Elżbieta Łukomska, a spektakl wyreżyserował Andrzej Piszczatowski. W roli Tewjego usłyszymy znakomitego Krzysztofa Kowalewskiego. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 2 marca 1999 roku.

Jagon oczami Otella - premiera w teatrze radiowej Jedynki

Jagon oczami Otella - premiera w teatrze radiowej Jedynki

Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami premierę w Teatrze Polskiego Radia. Będzie to słuchowisko pt. "Tragedia Jagona" - na motywach "Otella" Williama Szekspira. Adaptacja i reżyseria Dobrosławy Bałazy. Jako Otello - Marcin Przybylski, jako Jagon - Mariusz Bonaszewski. Niedziela 19 czerwca godz. 17.10. Zapraszamy do radiowej Jedynki.

Słuchowisko na lato: Prażona kukurydza

Słuchowisko na lato: "Prażona kukurydza"

W nowym, letnim cyklu radiowej Dwójki przypominamy radiową sztukę Tiziana Scarpy pt. "Prażona kukurydza" w przekładzie Jarosława Mikołajewskiego i reżyserii radiowej Wojciecha Markiewicza. Komedia prezentowana była w 1997 roku przez RAI na festiwalu Prix Italia. Premiera antenowa słuchowiska odbyła się 2 stycznia 1998 r.

Seans radiowy Tadeusza Kijańskiego. Premiera słuchowiska w Jedynce

"Seans radiowy" Tadeusza Kijańskiego. Premiera słuchowiska w Jedynce

Na antenie radiowej Jedynki w sobotnie popołudnie premiera słuchowiska Tadeusza Kijańskiego. Jest to radiowa opowieść o ludziach zuchwałych i mieście, gdzie wyrosło dużo pięknej odwagi, czyli o wydarzeniach czerwca 1956 roku w Poznaniu. W roli Wandy - Stanisława Celińska. Początek słuchowiska tuż po godzinie 17.oo. Zapraszamy!

Dlaczego słońce milczy? Premiera w Jedynce Dzieciom

Dlaczego słońce milczy? Premiera w Jedynce Dzieciom

W sobotę 18 czerwca, w kolejnym wydaniu Jedynki Dzieciom, premiera słuchowiska przygotowana przez Teatr Polskiego Radia. Będzie to opowieść dla młodszych dzieci pt. "Słoneczko milczy". Autorem scenariusza jest Stefan Adamik, a słuchowisko wyreżyserowała Dobrosławy Bałazy.

Sąd nad Chaimem Rumkowskim w słuchowisku Andrzeja Barta

Sąd nad Chaimem Rumkowskim w słuchowisku Andrzeja Barta

Zapraszamy na premierę słuchowiska Andrzeja Barta pt. "Fabryka muchołapek". Nad Chaimem Mordechajem Rumkowskim, prezesem Starszeństwa Żydów w Litzmanstadt (getto łódzkie) toczy się wyjątkowy sąd, w którym świadkami są Żydzi, którzy zginęli w Szoah, jak i współcześni nam bohaterowie. 23 czerwca przypada 72. rocznica rozpoczęcia likwidacji łódzkiego getta, która trwała do sierpnia 1944.

Fabryka muchołapek Andrzeja Barta na scenie radiowej Trójki

"Fabryka muchołapek" Andrzeja Barta na scenie radiowej Trójki

W "Scenie teatralnej Trójki" kolejna znakomita premiera w doborowej obsadzie. Autorskie słuchowisko Andrzeja Barta pt. "Fabryka muchołapek" (na podstawie jego powieści). Reżyseria autora. Przed premierą słuchowiska rozmowa z Andrzejem Bartem oraz Andrzejem Brzoską - reżyserem dźwięku.

Feuerbach. Mistrzowska rola Piotra Fronczewskiego

Feuerbach. Mistrzowska rola Piotra Fronczewskiego

Radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają Państwa na słuchowisko według sztuki Tankreda Dorsta pt. "Ja, Feuerbach" - spowiedź starego, doświadczonego przez los aktora, opowieść o życiu i kreacji. Mistrzowska rola Piotra Fronczewskiego. Przypominamy to słuchowisko z okazji urodzin aktora. W obsadzie również Krzysztof Banaszyk i Grażyna Marzec. Reżyseria Janusza Kukuły.

Panny z Wilka w Pierwszym Programie

"Panny z Wilka" w Pierwszym Programie

Na antenie radiowej Jedynki w sobotnie popołudnie premiera dźwiękowej lektury obowiązkowej! "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Dariusza Błaszczyka o już 17:00.