Wydarzenia i aktualności

Jądro ciemności Josepha Conrada

"Jądro ciemności" Josepha Conrada

W radiowym Wieczorze z powieścią słuchowisko w prozy Josepha Conrada "Jądro ciemności" w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Zaleskiego. 20 października mija 6. rocznica śmierci Krzysztofa Zaleskiego, reżysera, aktora, pedagoga, dyrektora Teatru Polskiego Radia.

Koncert papieski Dalekie wybrzeża ciszy. Oglądaj na żywo

Koncert papieski "Dalekie wybrzeża ciszy". Oglądaj na żywo

W Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego trwa premiera widowiska muzycznego według wierszy Jana Pawła II "Dalekie wybrzeża ciszy". Współorganizatorem koncertu jest Teatr Polskiego Radia. Transmisja online na stronach portalu Polskiego Radia.

Nieustające rozmowy i wielkie czuwanie - słuchowisko o ks. Jerzym Popiełuszce

"Nieustające rozmowy i wielkie czuwanie" - słuchowisko o ks. Jerzym Popiełuszce

W dniu 30. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej "Solidarności", torturowanego i zamordowanego przez Służby Bezpieczeństwa PRL, zapraszamy na słuchowisko Wojciecha Markiewicza. 19 października to również dzień liturgicznego wspomnienia bł. Jerzego Popiełuszki, którym został ogłoszony przez Kościół katolicki w 2010 roku.

Klasyka polska na antenie Dwójki

Klasyka polska na antenie Dwójki

Z nagrań archiwalnych Teatru Polskiego Radia przypomnimy słuchowisko według sztuki Stefana Żeromskiego pt. "Uciekła mi przepióreczka". Adaptacja i reżyseria radiowa Pawła Łysaka. Słuchowisko miało swoją premierę antenową w październiku 1996 roku.

Pani Basia, czyli Kuchnia podwarszawska, czyli Straszna komedia w jednym akcie

"Pani Basia, czyli Kuchnia podwarszawska, czyli Straszna komedia w jednym akcie"

Zapraszamy do podwarszawskiej kuchni pani Basi, która nie tylko zarządza wydawaniem obiadów w pewnym specyficznym domu, ale i ma swoje zdanie na każdy temat i nie obawia się go wyrażać przy każdej nadarzającej się okazji. Komedia Jana Warenyci to znakomity portret pewnej dojrzałej kobiety, która po prostu "wie lepiej". Proszę się przygotować na porządną dawkę humoru.

Zmierzch Isaaka Babla w radiowej Dwójce

"Zmierzch" Isaaka Babla w radiowej Dwójce

W niedzielny wieczór zapraszamy na słuchowisko według dramatu Isaaka Babla z 1928 roku pt ."Zmierzch". Adaptacja radiowa Janiny Titkow, reżyseria Jana Warenyci. Premiera słuchowiska odbyła się w 1999 roku.

Don Juan umiera jak każdy

"Don Juan umiera jak każdy"

W Radiowym teatrze na świecie słuchowisko rumuńskiego autora Teodora Mazilu "Don Juan umiera jak każdy" w reżyserii Pawła Łysaka. Słuchowisko Mazilu to dysputa między Don Juanem, Maria Magdaleną, Marią Antoniną i strażnikiem więziennym na temat trwania i umiera mitów. Powt. z 1999 roku

Maciejowice 1794. Rekonstrukcja poetów

"Maciejowice 1794. Rekonstrukcja poetów"

W 220. rocznicę bitwy pod Maciejowicami zapraszamy na słuchowisko według scenariusza Wojciecha Markiewicza, w którym autor bada obecność mitu bitwy maciejowickiej w literaturze.