Wydarzenia i aktualności

Zmarł Jerzy Tuszewski - nestor polskiej radiofonii

Zmarł Jerzy Tuszewski - nestor polskiej radiofonii

16 października, w wieku 85 lat, zmarł Jerzy Grzegorz Tuszewski - wieloletni pracownik Polskiego Radia, reżyser radiowy, teatralny, dramaturg i niestrudzony dokumentalista. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Polskiego Radia

Premierowe słuchowisko Izabeli Żukowskiej w radiowej Jedynce

Premierowe słuchowisko Izabeli Żukowskiej w radiowej Jedynce

W sobotę 22 października, tuż po godz. 17.oo, zapraszamy na historię kryminalną pt. "Diabeł". Jej akcja dzieje się w Wolnym Mieście Gdańsku tuż przed wybuchem wojny. Autorką słuchowiska jest Izabela Żukowska, a spektakl wyreżyserował Janusz Kukuła. W roli komisarza Franza Thiedtke znakomity Henryk Talar. Premiera radiowa!

Lento rubato - zwycięskie słuchowisko Marka Kochana w radiowej Dwójce

"Lento rubato" - zwycięskie słuchowisko Marka Kochana w radiowej Dwójce!

Przed nami premiera w radiowej Dwójce. W najbliższą niedzielę zapraszamy na słuchowisko zrealizowane na podstawie zwycięskiego scenariusza Marka Kochana, pisarza, dramaturga i scenarzysty. Konkurs pod hasłem hasłem "Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst" zorganizowała radiowa Dwójka i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Reżyseria Anna Wieczur-Bluszcz.

Teatr Polskiego Radia w Chrzęsnem

Teatr Polskiego Radia w Chrzęsnem

Teatr Polskiego Radia rozpoczął współpracę z Mazowieckim Instytutem Kultury. Raz w miesiącu w podwarszawskim pałacu w Chrzęsnem ( w którym gościli wybitni twórcy kultury narodowej XIX i pocz. XXw.) będą prezentowane słuchowiska i ich twórcy.

Lojzik, czyli historia z happy endem. Premiera w Radiu Dzieciom

Lojzik, czyli historia z happy endem. Premiera w Radiu Dzieciom

Kolejna premiera w Radiu Dzieciom. Tym razem słuchowisko Mariusza Niemyckiego pt. "Lojzik". Historia porzuconego przez właściciela psa, która znajduje szczęśliwy finał. Słuchowisko wyreżyserowała Dobrosławy Bałazy. W roli psa Lojzika - Mirosław Wieprzewski. Do usłyszenia w sobotę o godz. 19.30!

  Depresja wnętrzności w premierowym słuchowisku Antoniego Wincha. Zapraszamy do Jedynki

Depresja wnętrzności w premierowym słuchowisku Antoniego Wincha. Zapraszamy do Jedynki!

W sobotę 15 października, tuż po godz. 17.oo, zapraszamy do głośników wszystkich miłośników teatru radiowego na premierę słuchowiska Antoniego Wincha pod tajemniczym tytułem: "Zagadka nieśmiertelności skądinąd sympatycznego chłopca". Spektakl wyreżyserował Łukasz Lewandowski, a zrealizował akustycznie Andrzej Brzoska. W roli Mikroba Krzysztof Szczepaniak.

Anioły Anny Dykczak premierowo w radiowej Trójce

"Anioły" Anny Dykczak premierowo w radiowej Trójce

Zapraszamy na październikową premierę na "Scenie teatralnej Trójki". Tym razem opowieść o dwóch kobietach, które łączy rodzicielstwo, zaprasza nas autorka i zarazem reżyserka słuchowiska - Anna Dykczak. Reżyseria dźwięku Andrzeja Brzoski. W rolach głównych: Karolina Bacia i Katarzyna Dąbrowska. Zapraszamy w niedzielę 9 października tuż po godz. 21.00.