Wydarzenia i aktualności

Posłuchajmy piosenek Władysława Szpilmana

Posłuchajmy piosenek Władysława Szpilmana!

Zapraszamy Państwa na koncert w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem posłuchamy najpiękniejszych piosenek skomponowanych przez Władysława Szpilmana. Początek koncertu „Nie wierzę piosence” wyjątkowo w środę 18 października o godz. 19.oo w Studiu Muzycznym PR im. W. Szpilmana w Warszawie.

Powrót do przeszłości. Premiera w Radiu Dzieciom

Powrót do przeszłości. Premiera w Radiu Dzieciom

Przed nami niezwykła podróż w czasie. W słuchowisku Marcina Pałasza "Magia czasów" razem z Krzysztofem i jego synem Łukaszem cofniemy się do wieków średnich, by rozwiązać zagadkę zaginionego medyka. Startujemy w sobotę, 21 października w Jedynkowym "Radiu Dzieciom" o godz. 19.30. Reżyseria Dobrosławy Bałazy.

Premiera Wesela na antenie radiowej Dwójki

Premiera "Wesela" na antenie radiowej Dwójki!

Już w najbliższą sobotę 14 października niezwykłe wydarzenie na antenie radiowej Dwójki. Z wielkim rozmachem przygotowane i zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia trzygodzinne słuchowisko - dramat "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" w adaptacji radiowej i reżyserii Dariusza Błaszczyka. Słuchowisko zostanie wyemitowane w trzech częściach o godz. 16.oo, 19.oo i 21.oo.

Weekend z Czechowem. Dwie premiery w Jedynce

Weekend z Czechowem. Dwie premiery w Jedynce

W sobotę i w niedzielę tuż po 21.05 zapraszamy Państwa na dwie premiery w Teatrze Polskiego Radia zrealizowane na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa - mistrza krótkiej formy. Pierwszym słuchowiskiem jest "Nieznana historia" w adaptacji radiowej i reżyserii Waldemara Modestowicza, natomiast dzień później, w niedzielę 15 października - premiera "Księżniczki w futerale" w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Filozofia na prowincji. Premiera w radiowej Jedynce

Filozofia na prowincji. Premiera w radiowej Jedynce

W najbliższą sobotę o 21.05 w Programie Pierwszym PR premiera adaptacji opowiadania Bolesława Prusa pt. "Doktór filozofii na prowincji" pod radiowym tytułem "Rajska kraina filozofów". Scenariusz i reżyseria Henryka Rozena. W roli Diogenesa Fajtaszki Leon Charewicz. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. Zapraszamy!

Bajki, które czekają... Premiera w Radiu Dzieciom

Bajki, które czekają... Premiera w Radiu Dzieciom

Przed nami zapowiadana premiera najnowszego słuchowiska Tomasza Macieja Trojanowskiego. "Ostatni numer Numerasa", czyli o tym gdzie podziały się bajki już w sobotę, 7 września w Jedynkowym "Radiu Dzieciom" o godz. 19.30. Reżyseria Janusza Kukuły.

On był samą Polską. Kościuszko w poezji polskiej

"On był samą Polską". Kościuszko w poezji polskiej

Trwa rok poświęcony pamięci Tadeusza Kościuszki, polskiego i amerykańskiego generała, uczestnika walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przywódcy insurekcji 1794 roku. Z tej okazji Teatr Polskiego Radia zaprasza do Jedynki na wyjątkową premierę. Będzie to słuchowisko "On był samą Polską", którego scenariusz na podstawie wybranych wierszy przygotował i całość wyreżyserował Janusz Kukuła. 8 października, początek godz. 21.05. Zapraszamy!

Materiał na cover story...  Premiera w Jedynce

Materiał na cover story... Premiera w Jedynce

Premierą słuchowiska "Nie patrzcie w ten ogień" Andrzeja Titkowa rozpoczynamy teatralny październik w radiowym teatrze wyobraźni. Zapraszamy w niedzielę 1 października tuż po godz. 21.oo, na antenie radiowej Jedynki. W rolach głównych Adam Ferency i Jerzy Trela.

Antoni Libera: Toccata C-dur. Premiera w Dwójce

Antoni Libera: "Toccata C-dur". Premiera w Dwójce

Zapraszamy na pierwszą w nowym sezonie premierę. Jest nią napisane i wyreżyserowane przez Antoniego Liberę słuchowisko "Toccata C-dur", zrealizowane na podstawie noweli pod tym samym tytułem. Realizacja akustyczna Andrzeja Brzoski, przy fortepianie Tomasz Marut. Sobota, 3o września, początek godz. 19.oo. Zapraszamy!