Wydarzenia i aktualności

Dzieje miłości słynnych kochanków. Dramat Romeo i Julia w radiowej Dwójce

Dzieje miłości słynnych kochanków. Dramat "Romeo i Julia" w radiowej Dwójce

Z okazji Roku Szekspirowskiego radiowa Dwójka zaprasza do teatru na kolejne słuchowisko według dramatu Williama Shakespeare'a. Tym razem jest radiowa adaptacja tragedii "Romeo i Julia" w przekładzie Józefa Paszkowskiego. Adaptacja i reżyseria Janusza Kukuły. W roli słynnych kochanków: Marcin Przybylski i Karolina Gruszka. Słuchowisko z roku 2005.

Opowieść o Wierze Gran w słuchowisku Marcina Przybylskiego

Opowieść o Wierze Gran w słuchowisku Marcina Przybylskiego

Słuchowisko "Pieśń ujdzie cało" powstało na motywach powieści Remigiusza Grzeli pt. „Bądź moim Bogiem". W roli Wiery Gran wystąpiły Barbara Krafftówna i Monika Węgiel. W postać dziennikarza, który próbuje poznać historię diwy, wciela się Marcin Hycnar.

Auschwitz. Spalone dusze w radiowej Jedynce

"Auschwitz. Spalone dusze" w radiowej Jedynce

Zapraszamy na słuchowisko Katarzyny Michałkiewicz i Antoniego Wincha. "Auschwitz. Spalone dusze" to wstrząsająca podróż do jądra ciemności. Narratorka słuchowiska powraca do obozu KL Auschwitz i przeprowadza słuchaczy przez mroczny czas pogardy wobec człowieka...

Raport Witolda Pileckiego

Raport Witolda Pileckiego

Zapraszamy na premierę słuchowiska Jana Warenci pt. "Raport". W rolę rotmistrza Pileckiego wcielił się Mariusz Bonaszewski.

Pasażerka Zofii Posmysz w radiowej Dwójce

"Pasażerka" Zofii Posmysz w radiowej Dwójce

W sobotę, 30 stycznia o godz. 19.00 radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisko w reż. Janusza Kukuły pt. "Pasażerka" Zofii Posmysz, laureatki honorowego Wielkiego Splendora Teatru PR w roku 2014. W roli Anne-Lise - Danuta Stenka. Premiera radiowa słuchowiska odbyła 23 maja 2010 r.

Josif Brodski w słuchowisku Poeta i tortura idiotyzmu

Josif Brodski w słuchowisku "Poeta i tortura idiotyzmu"

28 stycznia mija dwadzieścia lat od śmierci Josifa Brodskiego, wybitnego rosyjskiego poety, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 1987. Słuchowisko Mariusza Orskiego relacjonuje proces leningradzki z 1964 roku, w którym poetę oskarżono o "pasożytnictwo". W rolę Brodskiego wcielił się Łukasz Lewandowski.

Rusza Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia

Rusza Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia powołuje do życia Studio Piosenki. Inauguracyjny spektakl muzyczny „Rodzynki, stroskane winogrona” na podstawie tekstów Juliana Tuwima odbędzie się w niedzielę 31 stycznia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie,