Nowy ambasador Białorusi w Polsce i nowy konsul w Gdańsku

IAR
Agnieszka Kamińska 03.12.2013
Ambasada Białorusi przy ul. Wierniczej w Warszawie
Ambasada Białorusi przy ul. Wierniczej w Warszawie, foto: Wikipedia/CC/Giorgio Monteforti

Nowym ambasadorem Białorusi w Polsce został Aleksander Awiarianau. To zawodowy dyplomata pracujący ostatnio na stanowisku szefa Departamentu Współpracy Gospodarczej z Zagranicą MSZ Białorusi.

Nowym konsulem generalnym Białorusi w Gdańsku został Siarhiej Michniewicz.

Aleksander Łukaszenka mianował dziś ośmiu nowych białoruskich ambasadorów. Na spotkaniu z nimi stwierdził, że priorytetem w polityce zagranicznej Białorusi jest współpraca gospodarcza. Łukaszenka zwracając się do nowych ambasadorów Białorusi w Warszawie i Wilnie przypomniał, że Polska i Litwa są państwami sąsiednimi, a sąsiadów - dodał - się nie wybiera. - Jacy by byli, musimy nastrajać się na pozytywną pracę, poszukiwać kontaktów, trzeba współpracować - mówił.

Według białoruskiego przywódcy, Mińsk tak właśnie postępuje, ale nie zawsze to daje efekty. Jego zdaniem, jest to związane z tym, że wobec Białorusi wysuwane są nazbyt wygórowane żądania, na które ona nie może się zgodzić ani teraz, ani zapewne w przyszłości.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje

Białoruś: zatrzymania opozycjonistów przed szczytem w Mińsku

Milicjanci pojawili się w mieszkaniach niektórych młodzieżowych aktywistów. Znany z przeprowadzania ciekawych happeningów opozycjonista Paweł Winogradow w przeddzień szczytu został skazany na 10 dni aresztu. Niektórych działaczy milicja nadal poszukuje, dlatego się ukrywają.

Politolog z Doniecka: rozmowy o Ukrainie przypominają 1938 rok

Rosja musi zrozumieć, że nie można współpracować z Europą i jednocześnie prowadzić wojny na jej granicach. Oczekiwałbym sankcji przeciw Moskwie, pełnej izolacji tego kraju, odwołania ambasadorów – mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Stanisław Fedorczuk, politolog i publicysta z Doniecka.