25-lecie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:37
O historii FNP, jej programach stypendialnych i planach na przyszłość opowiadał prof. Włodzimierz Bolecki, wiceprezes zarządu Fundacji.
Audio
  • Prof. Włodzimierz Bolecki o działalności Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Ćwierćwiecze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej to dobra okazja do podsumowań i - spojrzenia na przyszlość
Ćwierćwiecze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej to dobra okazja do podsumowań i - spojrzenia na przyszlośćFoto: Pixabay/domena publiczna

Ponad 10 tysięcy indywidualnych stypendiów, subsydiów i nagród, ponad 300 zespołów badawczych zatrudniających młodych badaczy i przeszło 928 mln zł przekazanych polskiej nauce i naukowcom - to bilans 25-lecia działalności Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, największej organizacji pozarządowej wspierającej naukę w Polsce.

Wsparcie Fundacji pomaga polskim uczonym dokonywać spektakularnych odkryć, rozwijać swoje talenty, konkurować w międzynarodowym środowisku naukowym i sięgać po zagraniczne granty czy nagrody oraz tworzyć w Polsce nowoczesne warunki pracy badawczej na światowym poziomie.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Fundacji na rzez Nauki Polskiej)

Data emisji: 15.07.2016

Godzina emisji: 22.00 

jp/mc/bch

Czytaj także

Mózg na sali sądowej, czyli prawo i neurobiologia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 16:00
W "Skarbcu nauki polskiej" spotkaliśmy się z prof. Bartoszem Brożkiem, jednym z siedmiu laureatów 18. odsłony Programu Mistrz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak polityka wpływa na pisanie o historii?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:46
O tym opowiadał dr Jakub Muchowski, autor książki "Polityka pisarstwa historycznego. Refleksja teoretyczna Haydena White'a".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego potomkowie Azteków wstydzą się swojego języka

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 15:00
Językoznawcy alarmują: jesteśmy świadkami wielkiego wymierania. Co czternaście dni znika jeden język. W ciąg kilkudziesięciu lat do tej grupy dołączyć może nahuatl, starożytna mowa rdzennych mieszkańców Meksyku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odczytanie archiwum Aleksandra Wata. "Dużo sekretów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 11:00
- To było jedno z moich największych naukowych doświadczeń – podkreślał prof. Adam Dziadek, opowiadając o swoich badaniach w Beinecke Library na Yale University nad znajdującymi się tam notatnikami Aleksandra Wata.
rozwiń zwiń