Polskie Radio
Section05
polityka

"Obaj wiedzieli, że Amber Gold to właśnie lipa”

– Trudno jest ukrywać fakty, widać, że był szczery w swoich wypowiedziach. Nie mataczył – w ten sposób Marek Jakubiak w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka skomentował sprawę przesłuchania syna Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. W ocenie posła Kukiz’15, były premier ponosi polityczną odpowiedzialność za działania spółki Marcina P.
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Marek Jakubiak Kukiz'15 Donald Tusk komisja śledcza Sejm

Publicysta: Należy wyjaśnić rolę Michała Tuska ws. Amber Gold

Nie przekazywałem OLT Express żadnych informacji, których Port Lotniczy Gdańsk nie przekazuje liniom lotniczym – mówił w środę przed komisją śledczą Michał Tusk odpowiadając na pytanie, czy przekazywał poufne informacje z lotniska. W Polskim Radiu 24 sprawę przesłuchania Michała Tuska, syna byłego premiera, komentował Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  polityka lotnictwo Amber Gold komisja śledcza Sejm Adrian Stankowski

"Zapytamy Michała Tuska o konflikt interesów"

– Chcemy wiedzieć m.in. to, jak Michał Tusk znalazł pracę w gdańskim porcie lotniczym, a także jak rozpoczęła się jego współpraca z firmą Marcina P. – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Pięta z PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W środę posłowie będą przesłuchiwać syna byłego premiera, który pracował dla OLT Express.
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Stanisław Pięta PiS komisja śledcza

"Frasyniuk stał się symbolem bezradności opozycji"

– Na pewno istnieje grupa ludzi, dla których postać i nazwisko Władysława Frasyniuka wciąż są znaczące – powiedział Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci”. Odniósł się w ten sposób do aktywności Władysława Frasyniuka, który w ostatnich tygodniach swoją zdecydowaną postawą wyraża sprzeciw wobec partii rządzącej. W audycji „Wróżenie z faktów” ostatnie wydarzenia polityczne komentował także Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl.
Zobacz więcej na temat:  polityka Władysław Frasyniuk PiS Mateusz Kijowski

"Potrzeba zmian w Polskim Związku Łowieckim"

– Jestem zwolennikiem tego, by Polski Związek Łowiecki w obecnym kształcie rozwiązać – mówił w Rozmowie PR24 Krzysztof Jurgiel. W ocenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, brak odpowiedniej reakcji kół łowieckich utrudnia walkę z afrykańskim pomorem świń. – Apeluję do kół łowieckich: czas zadbać o bezpieczeństwo narodu – dodawał gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

Były prezydent krytykuje rząd. "Brak mu wiedzy ekonomicznej"

– Bronisław Komorowski krytykuje m.in. wydatki państwa i uszczelnienie systemu podatkowego. Ta krytyka wynika z braku wiedzy ekonomicznej – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech z Agencji Ratingu Społecznego. Ekonomista na naszej antenie odniósł się do opublikowanego przez byłego prezydenta w "Rzeczpospolitej" artykułu "Ekonomia populizmu".
Zobacz więcej na temat:  polityka Bronisław Komorowski ekonomia podatki PiS Platforma Obywatelska OFE górnictwo

„Polsce brakuje strategii uchodźczej”

- Mam wrażenie, że brakuje strategii uchodźczej, ale także szerzej – strategii migracyjnej Polski - na tu i teraz, ale również na przyszłość. Temat uchodźców i imigrantów powróci i dotrze także do Polski – powiedział w audycji Punkt Widzenia Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego. Gość skomentował także pomysł prezydenta Andrzeja Dudy dotyczący referendum ws. zmiany Konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  polityka uchodźcy imigranci w Europie imigracja Komisja Europejska konstytucja