Polskie Radio
Section05
polityka

"To nie byłaby koalicja z miłości"

– To byłaby koalicja z rozsądku, nie z miłości. Nie możemy oddać PiS-owi samorządów – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w ten sposób odniosła się do doniesień dotyczących potencjalnej współpracy swojego ugrupowania z Platformą Obywatelską, w trakcie przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna polityka Platforma Obywatelska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Namawiamy prezydent Warszawy, by stanęła przed komisją"

– Namawiamy Hannę Gronkiewicz-Waltz, by stanęła przed komisją weryfikacyjną (…) – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy kolejny raz nie stawiła się na wezwanie organu kierowanego przez Patryka Jakiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Mateusz Święcicki Platforma Obywatelska

"Wznawianie i zawieszanie protestu nie jest dojrzałe"

- Myślę, że gdyby inny był przekaz ze strony rządu, emocje zostałyby wyciszone i ten protest być może by się zatrzymał  - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Michał Wróblewski (Fakt). - Zgadzam się, że rezydenci zarabiają za mało, ale musimy mieć też świadomość, że oni mają perspektywę bardzo wysokich zarobków w przyszłości - przyznał Karol Gac (dorzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lekarz służba zdrowia protest polityka Krzysztof Grzesiowski