Polskie Radio
Section05
polityka

"Śmierć Igora Stachowiaka przypomina mi czasy stalinowskie"

PO chce, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu szefowie MSWiA Mariusz Błaszczak i MS Zbigniew Ziobro przedstawili w Sejmie informację ws. okoliczności zatrzymania oraz późniejszej śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. W poniedziałek do Sejmu trafił wniosek w tej sprawie. O sprawie Igora Stachowiaka mówił w audycji Rozmowa PR 24 poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Sejm Polskie Radio 24 Ministerstwo Sprawiedliwości policja polska policja Mariusz Błaszczak MSWiA

"Nie chcemy zabrać 500 plus, chcemy program zreformować"

- W naszej ocenie 500+ zniechęca do pracy, zachęca do kombinowania o zarobkach. Nie daje pieniędzy samotnym matkom z jednym dzieckiem, a wspiera zamożnych. Często też pracownicy opieki społecznej swoim podopiecznym wypłacają więcej, niż sami zarabiają – mówiła w audycji 24 Pytania posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna polityka Paulina Hennig-Kloska dzietność Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska Bartosz Marczuk

„Coraz więcej państw zaczyna mówić głosem Polski"

- Poziom realizacji decyzji związanych z relokacjami uchodźców w państwach członkowskich UE jest realizowany na poziomie ok. 10 proc. To pokazuje, że ta polityka jest nieskuteczna i nieakceptowana przez państwa członkowskie – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 rzecznik rządu Rafał Bochenek. Odniósł się także do słów szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Beata Szydło uchodźcy uchodźcy pr24

"Drogą do bezpiecznej Polski jest zjednoczona Europa"

- Jeżeli jesteśmy patriotami i chcemy Polski bezpiecznej, bogatej i szanowanej w świecie, to drogą do tego jest zjednoczona Europa. Wszystkie narody mają swoją tożsamość, ale tworzą wspólny projekt, dzięki któremu szybko rozwijają się gospodarczo i są bezpieczne – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Gość odniósł się także do polskiej dyplomacji i polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Lech Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm Europa POLSKA

"Na apelu smoleńskim doszło do haniebnych zachowań"

- Eskalacja nienawiści na miesięcznicach smoleńskich postępuje od kilku miesięcy. Na ostatnim apelu pamięci doszło do haniebnych zachowań. Apelowałabym, by osoby, które wspierają takie zachowania, spróbowały położyć temu kres - powiedziała w audycji Rozmowa PR24 posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska i współorganizatorka miesięcznic smoleńskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa reprywatyzacja CBA Patryk Jaki Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna PiS