Arek Kłusowski o "Pop i disco": teraz mam ochotę, żeby robić przeboje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2024 17:50
- Wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że Arek Kłusowski robi smutne piosenki. A ja lubię, kiedy coś się dzieje, więc postanowiłem zaskoczyć słuchaczy - opowiada artysta. - Nagrałem "Pop i disco", bo jestem sobą, nikt mną nie zarządza. A jeśli chodzi o hejt, to też go przerobiłem. 
Arek Kłusowski i Damian Sikorski w Czwórce.
Arek Kłusowski i Damian Sikorski w Czwórce.Foto: Cezary Piwowski/PR
  • Arek Kłusowski jest wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. 
  • Wydał trzy albumy i właśnie pracuje nad nową płytą.
  • Zapowiada ją utwór "Pop i disco".
  • - Zdaję sobie sprawę, że to jest piosenka "na granicy". Ale teraz chciałbym nagrywać numery, które będzie nucić cała Polska - mówi Arek Kłusowski. 

Arek Kłusowski zadebiutował na scenie w 2013 roku, w trzeciej odsłonie telewizyjnego show "The Voice of Poland". Jak dotąd wydał trzy albumy - "Po tamtej stronie", "Lumpeks" i "Zaległości w miłości". I każda płyta była inna.

"Poeta płodny, poeta głodny"

- Każdy mój album to wyjście z mroku, bo piosenki i teksty zazwyczaj powstają u mnie w bólach, w myśl zasady "poeta głodny, poeta płodny" - opowiada artysta. - Pod tym względem rok 2023 był dla mnie przełomowy. Tak wiele wysiłku włożyłem w nagranie ostatniej płyty, że w dniu premiery byłem już w fatalnej kondycji. Dziś prawdopodobnie przełożyłbym to w czasie, żeby choć trochę móc się pocieszyć z nowego krążka.  

Arek Kłusowski zapowiada nową płytę

Najnowszy singiel artysty to utwór "Pop i disco". Taneczna i energetyczna piosenka zapowiada czwarty krążek Arka Kłusowskiego. - Wiem, że w tej nowej odsłonie zaskoczyłem wiele osób, ale nie spodziewałem się, że wywołam aż taką dyskusję - śmieje się gość Czwórki. - Potrzebowałem takiej przemiany, przeboju, który pozna cała Polska, choć nie ukrywam, że "Pop i disco" to numer z przymrużeniem oka i z najlżejszym tekstem, jaki napisałem w życiu. Wiele wskazuje na to, że znów wszystko zaczynam od początku.

Arek Kłusowski - Pop i Disco | Arek Kłusowski

- Zdaję sobie sprawę, że "Pop i disco" to jest piosenka "na granicy". I że ktoś może potraktować ją w kategoriach kiczu. Ale ja już przerobiłem w życiu krytykę i dziś hejt robi na mnie takie wrażenie jak jajecznica na śniadanie - dodaje artysta.  

Posłuchaj
24:58 CZWÓRKA Bedzie glosno - klusowski 01.06.2024.mp3 Arek Kłusowski i muzyczna podróż do dziecięcych lat (The best of Będzie Głośno kids/Czwórka)

Pierwsza kaseta za pieniądze z kolędowania

Arek Kłusowski pisze piosenki także dla innych artystek i artystów. Współpracował m.in. z Dodą, Julią Wieniawą i Justyną Steczkowską. Ale jego pierwszą muzyczną idolką była Anna Maria Jopek.

- Płytę pani Anny, wydaną na kasecie magnetofonowej, kupiłem za pierwsze pieniądze, które zarobiłem z kolędowania. Wskoczyła mi w uszy, choć dzieciaki z podwórka słuchały zespołów Łzy i Ich Troje. Podobał mi się jej głos, choć sama twórczość nie stała się inspiracją dla moich artystycznych działań. Ale to był moment, w którym zdałem sobie sprawę, jak mocno oddziaływuje na mnie muzyka - dodaje rozmówca Damiana Sikorskiego. 

Sprawdź też:

*** 

Tytuł audycji: The best of Będzie Głośno kids

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Arek Kłusowski 

Data emisji: 01.06.2024

Godzina emisji: 15.10

kul/wmkor

Czytaj także

BIOS rozdaje karty. Debiutuje "Pierwszym rozdaniem"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 20:33
Choć "Pierwsze rozdanie" to debiut płytowy zespołu BIOS, to o tych muzykach trudno mówić jak o debiutantach. Przez lata współpracowali z najgłośniejszymi nazwiskami na rynku: m.in. Darią Zawiałow i Krzysztofem Zalewskim. A jak brzmi ich album?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na południu bez zmian". Daria ze Śląska w nowej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2024 11:50
"Na południu bez zmian" to drugi album Darii ze Śląska. Artystka nie kazała nam na niego długo czekać. Zdradza, że myślała o wydaniu epki, jednak jej tryb pracy sprawił, iż powstał album długogrający. 
rozwiń zwiń