Vienio: moje szaleństwo zamykam w nawiasach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 11:00
- Nie czuję się legendą polskiej muzyki. Wydaje mi się, że dopiero teraz zdobyłem satysfakcjonujące narzędzia wokół mnie, takie, które pozwalają mi działać - mówi Vienio w "Ex Magazinie".
Audio
  • Vienio opowiada o swoim życiu i muzyce (Czwórka/Ex Magazine)
Vienio w Czwórce
Vienio w CzwórceFoto: Czwórka

Vienio, polski raper, dokumentalista, MC, organizator, jak sam przyznaje, jest też świetnym kucharzem-jaroszem. Do kuchni ucieka po siedemnastej, gdy zostawia swoje obowiązki zawodowe.
- Pracuję w profesjonalnych warunkach studyjnych, mam wszystko poukładane - przyznaje gość Uli Kaczyńskiej. - Może ludziom wydaje się, że jestem chaotyczny czy niespokojny, a ja lubię wracać do domu, żeby mieć czas dla siebie - dodaje. - Zawsze jednak mam czas na zabawę, lubię się spotykać z ludźmi, ale moje szaleństwo zamykam w nawiasach. Teraz zaczynam moje życie artystyczne w fajnym porządku.
Vienio wraz ze składem Modesta współtworzył historię polskiego hip-hopu. Artysta zdaje sobie z tego sprawę, jednak on sam wciąż otwiera nowe etapy w swoim życiu.

Skład Molesta w tym roku został zaproszony przez Artura Rojka na Off Festival, na którym zespół wykonał wszystkie utwory ze swojej pierwsze płyty "Skandal", którą można już nazwać pełnoletnią.

- Pierwszy utwór z tego albumu został legalnie nagrany już w 1996 roku, a krążek ukazał się w 1998 - mówi Vienio. - Molesta cały czas gra, nasze projekty solowe nie wykluczają istnienia zespołu. Teraz czeka nas trasa koncertowa, urodzinowy koncert w warszawskiej Proximie. Na nasze koncert przychodzi już trzecie pokolenie hip-hopowców - opowiada.
Vienio przyznaje, że mimo długiej i wciąż rozwijającej się kariery muzycznej ma marzenia jak zwykły chłopak, chce założyć rodzinę, mieć dzieci, nie chce zmarnować swojego życia, zostać na ławce, stać się złym człowiekiem czy wpaść w nałogi.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop Vienio
Czytaj także

GrubSon i BRK na koncercie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 12:00
Zapraszamy dziś do "Ministerstwa Dźwięku" na koncert GrubSona i BRK.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bob One: zamiast na Hip-Hop Kempie weekend spędzę na Nowej Muzyce

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 14:00
- Nie jestem turboszachistą, ale jakoś sobie radzę - mówi Bob One. W czerwcu ukazała się nowa płyta artysty "Twój Ruch" z szachownicą na okładce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Up To Date Festival - pozdro techno!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 11:50
Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip hop, w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi i nieprzewidywalnymi pomysłami, tworzy wyjątkową mieszankę dostępną tylko na Podlasiu. 20 września w Białymstoku wystartuje 4. edycja Orginal Source Up To Date Festival.
rozwiń zwiń