Lato Zaczyna Się W Gdyni: Cudawianki 2016

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:02
Cudawianki 2016 już 25 czerwca w Gdyni. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Wstęp wolny.
Daniel Drumz
Daniel Drumz Foto: mat. pras.

Wierzymy w symbiozę przygody i relaksu, wszak każda przygoda może być powodem do odpoczynku. Jedną z naszych tegorocznych inspiracji była m.in. kultura Hobo, czyli amerykańskich włóczęgów podejmujących się dorywczych prac za nocleg, strawę lub kilka groszy. Mimo iż, ich historia narodziła się w czasach amerykańskiego Wielkiego Kryzysu, nas zainspirował ich optymizm oraz sposób na życie. Nieustanna droga wiązała się z wieloma przygodami, a niekiedy niebezpieczeństwami. Postanowiliśmy wyciągnąć z ich kultury wszystko to, co najlepsze i najbardziej optymistyczne i stworzyć pełen przygód program aktywności dziennych dla lokalnych i ponadlokalnych podróżników – tych faktycznych i symbolicznych, którzy podróżują palcem po mapie. – piszą organizatorzy

Cudawianki oferują podróż po warsztatach, aktywnościach, smakach i zapachach. Organizatorzy zapraszają m.in. do Parku Cudów w Parku Rady Europy, na Cudapiknik i do Stref Relaksu, po ulubione przysmaki street-foodowe z różnych stron świata do food trucków oraz w podróż po Gdyni dzięki Alternatywnemu Zwiedzaniu Miasta. W ramach Akcji Wianki będziecie mogli zapleć piękny wianek, który jest symbolem wydarzenia, a przede wszystkim nadchodzącego lata. W programie też nie lada gradka dla fanów K-POPu. . Za przewodników po świecie azjatyckich podrygów posłużą  członkowie NEXT Dance Group – gdyńscy mistrzowie koreańskiego popu.

Już po raz czwraty w ramach Cudawianków odbędzie się także COASTLINE MEETING, czyli spotkanie trójmiejskich DJ-ów i producentów. Muzycznie: od jazzu, funku, roots, reggae i disco aż po ciemniejszy ambient, minimal/detroit techno, house/witch-house, electro, footwork... można wymieniać bez końca - bez ograniczeń i z uwzględnieniem najbardziej smakowitych kąsków muzycznych. 

Line up: 
14:00-15:00 Hoax
15:00-16:00 Odme

16:00-17:00 Stendek

17:00-18:00 DJ Dett
18:00-19:00 Dj Luks
19:00-20:00 Rhythm Baboon

COASTLINE MEETING to nie jedyna okazja żeby zobaczyć świetnych DJ-ów w akcji. Organizatorzy przygotowali też drugą scenę przy Placu Grunwaldzkim. Największym wydarzeniem tej sceny będzie występ dwóch Krakusów wywodzących się ze stajni U Know Me Records: Daniela Drumza i Mr Krime’a.  Impreza pod patronatem Czwórki. Więcej informacji na stronie organizatora.

JK/mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Gdynia kpop MUZYKA